245 Shares 6470 views

Ile to będzie – 7-calowy? Jak przetłumaczyć na centymetry?

Z tych cale nic nie jest jasne. Byłoby o wiele łatwiej, jeśli producent wskazuje urządzeń przekątnej wyprodukowane w centymetrach. Więc mogliśmy mieć na oku, aby określić rozmiar ekranu i sam zdecydować, dużo czy mało. Ale zwykle przekątnej telewizory, telefony, tabletki podano je w calach. Tak często słyszymy od klientów: „7-calowy – ile to kosztuje?” Miejmy zrozumieć raz na zawsze w tych jednostkach.


7 cali – jak to jest w centymetrach?

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się – jest przeniesienie cali na centymetry. Znawcy wiedzą, że jeden cal wynosi 2,54 cm. Na tej podstawie, to łatwo obliczyć, ile to jest – o przekątnej 7 cali. To będzie równa 17,78 cm. Przyjąć zwykłą linię i zobaczyć, co będzie dla tego segmentu. W przyszłości, jeśli nie rozumieją wielkości, cale na centymetry, to będzie już w stanie przetłumaczyć ich własny: wystarczy pomnożyć wartość o 2,5. Można to zrobić nawet w umyśle. Jeśli masz kalkulator, a następnie pomnożyć przez 2,54. Tak będzie bardziej dokładne.

przekątna TV

Jeśli próbujesz odebrać telewizję, jeden z najważniejszych parametrów jest długością pomiędzy dwoma przeciwległymi krawędziami – dolny i górny. To przekątnej telewizora. Aktualne modele są dostępne z różnymi przekątnej. Jest to bardzo duży telewizor, który siei przekątnej 50 cali i więcej. Ale modele, które są obecnie najbardziej popularne i powszechne, mają przekątną 32 cali. Jest to „złoty środek” między ogromnego teatru i małego modelu kuchni.

Ale jeśli chodzi o siedmiu cali, telewizor ten jest bardzo mały. Być może nie ma takich modeli z takim maleńkim Diagonal. Jednak rynek ma specjalne telewizory w samochodach lub w podróży, jednak takie urządzenia były popularne przez długi czas. Teraz są one wyparte tabletek.

Tabletki rozmiarze ekranu

Warto zauważyć, że większość tabletek ma wielkość ekranu jest 7 cali. W tej kategorii są zazwyczaj tanie modele low-end, które są najbardziej pożądane. Leżą idealnie leży w dłoni, dlatego też są one łatwe do zarządzania. Przekątnej macierzy nie jest konieczne ustawienie wysokiej rozdzielczości, co zmniejsza koszty tabletki.

Najpopularniejsze modele o przekątnej 7 cali, są następujące:

  1. Huawei MediaPad.
  2. PocketBook Surfpad U7.
  3. 4Good T700i.

Istnieją również modele Samsunga popularnego koreańskiego producenta. Wyliczać ich może być długa, ale fakt, że 7-calowy jest idealny do niedrogiego tabletu budżetowego.

Jest jeszcze inna kategoria – gadżety o przekątnej 9.10 cala. I ustawić dźwięk dla tej „mody” ekspres do Apple, który w 2010 roku wprowadzony na rynek tablet o przekątnej 10”. I choć w rzeczywistości istnieją tylko 9.7”, to nikt nie dba. Wiele z dzisiejszych gadżetów z takim przekątna jest pozycjonowany jako 10-calowych tabletach.

Są też inne modele z ekranami 12-calowych, ale zdarza się to rzadko.

Telefony komórkowe

Jeśli nadal nie może sobie wyobrazić, ile to – 7-calowy, następnie wizualizować smartfon, który ledwo pasuje w jednej ręce. To właśnie w ten telefon jest w przybliżeniu po przekątnej. Ale to jest również rzadkością, ponieważ większość telefonów komórkowych są wyposażone w ekrany 5-calowych. Istnieje również wersja z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Rzadkie 6-calowe smartfony i modeli z matryc 7 cali jednostek ogólne.

iPhone 7 popularny smartfon otrzymał przekątnej 4,7 cala (około 5), oraz nowy koreański okręt flagowy Samsung S8 ma ekran 5,8-calowy. Ale trzeba przyznać, że matryca z tego typu smartphone nie jest poważna. Nawet musiałem wprowadzić nowy termin nieskończoności Wyświetlacz dla wyjaśnienia głównej przekątnej.

wniosek

Pamiętaj liczbę „2,54”. Aby zrozumieć, jak bardzo – 7-calowy, wystarczy pomnożyć wartość o 2,54 lub co najmniej 2,5 dla większej dokładności.