147 Shares 6956 views

Czym jest Steam? Instalacja i użytkowanie

Dawno, dawno temu, gdy komputery były duże, i gry dla nich – bardzo małe, nikt nie mógł sobie wyobrazić, co topy osiągnie przemysł tego rodzaju rozrywki. Mimo wszystko, jeśli nikt nie był poważnie zaangażowany w rozwój systemów, które uniemożliwiają korzystanie z nielicencjonowanych gier.

Ponadto, nie było praktycznie żadnych gier sieciowych, ponieważ z Internetu w tym czasie były bardzo skarłowaciałe. Maksymalna kwota, jaka była dostępna dla graczy – odcinek między ich komputery kablem koncentrycznym.

Z biegiem czasu, przemysł gra rozwinęła się szybciej. Nie jest zaskakujące, że deweloperzy wzrosły o pełnej długości obu tych problemów. Po prostu, oni do czynienia z potrzebą zapewnienia graczom stabilne i niezawodne usługi do walk on-line, a także chronić swoje projekty przed nieautoryzowanym kopiowaniem.

Jednym z najbardziej udanych wydarzeń okazały usługi pary z firmy Valve. Nawiasem mówiąc, że jest Steam? Dlaczego jest to potrzebne?

Krótki Tło historyczne

Parowa powstała stosunkowo niedawno, w 2002 roku sam. Jednak, kiedy została ona znana pod nazwą siatki lub Gazelle. Jego rewolucyjny był fakt, że fani dzieł zaworowe było kupić cyfrową wersję gry, nie przeszkadza na wyjazdy na zakupy.

Podczas gdy czas był aktywny rozwój Half-Life-2, tak, że firma będzie otrzymywać środki z twórców odliczeń. Pomysł ten okazał się sukcesem na 100 procent.

Pierwsza wersja „Para” wysłał do testowania dokładnie do wyjścia CS 1.4. W tym czasie, usługa umożliwia następujące:

  • ludzie mogą patrzeć na ich własnym interesie swoim serwerze;
  • Oczywiście, można użyć zarejestrowaną grę;
  • (!) Aby kupić cyfrową kopię programu (ponownie, trzeba pamiętać, że w tym czasie był to prawdziwy przełom);
  • „Cięcia” w prosty szachy lub warcaby klienta.

Dalszy rozwój usług

Ważnym wydarzeniem w branży zaczął Half-Life 2. wyjścia nie mniej emocji wzbudził wydany w tym samym czasie Counter-Strike: Source. Oto tylko nabywców gier na nośnikach fizycznych (tj na dysku) mają do czynienia z dużo niedogodności:

  • konieczne wymaga połączenia z Internetem do aktywacji produktu;
  • gra miała nie tylko zainstalować ale również aktualizować za pośrednictwem tego samego Internetu;
  • aktualizacje i łatki rozmiar nie był mały, nawet jak na dzisiejsze standardy;
  • Aktywacja często sfrustrowani;
  • W skrócie, nie wszystko było dobrze.

Autor tego artykułu w czasie kupił słynny Orange Box. Mając nadzieję na odtwarzanie ulubionej Half-Life 2, włożył płytę do napędu … i kolejne dwa dni spędzone w niespokojnym pobrania czeka wszystkie dodatki i aktualizacje przez GPRS-kanałowy karłowate.

Główne innowacje najbliższych latach

Główną innowacją było poważnie przebudowany i ulepszony sklep. Wszystkie serwery są stare modele zostały ostatecznie wyłączone.

Zawór w tym samym czasie zaczęła przyciągać programistów innych firm, oferując im sprzedać grę za pośrednictwem swojego serwisu. pierwsza część HL2 wyjściowy został oznaczony przez pojawienie się ochroną regionalnego. Zwolnij Orange Box upodobało wszystkich fanów Wspólnoty serwis parowy, który wkrótce zamienił się w prawdziwy sieci społecznej dla graczy.

Kiedy nie było słynne Left 4 Dead, utworzyli swatanie usług (wyszukiwanie odpowiednich przeciwników w grach on-line). Jednak znacznie ważniejsze innowacją było «cloud» Steam Cloud, która ostatecznie pozwoliła, aby zakończyć ustawienia synchronizacji pomiędzy kontami użytkowników. Od tego czasu zapotrzebowanie na nośnikach fizycznych do gry (czyli zakup dysku) prawie całkowicie zniknął.

W tym samym czasie, że takie pary, użytkownicy iMac nauczyli. Do tej pory platforma ta ma duże znaczenie w społeczeństwie. Wreszcie, w zeszłym roku było naprawdę przełomowym wydarzeniem „Łaźnia”, wydany dla systemów opartych na Linuksie, a ogłoszono parowy OS.

Jak go zdobyć?

Więc wiemy, co parowej. Jest to czas, aby zająć jego natychmiastowego użycia. Istnieją dwa sposoby instalacji: jeśli kupiłeś grę (na nośniku fizycznym), który może być powiązany z kontem w „zachęty”, operacja zostanie wykonana automatycznie.

Jeśli planujesz zakup programu w sklepie zaworu firmy, odwiedź ich oficjalnej stronie internetowej i przesłać pakiet instalacyjny klienta. „Weigh” Program kilkadziesiąt megabajtów, co w tych czasach jest śmieszne.

Zwrócić uwagę! Mówiliśmy już o dużej ilości poprawek i aktualizacji do pobrania po instalacji. Jeśli nie masz więcej lub mniej sane Internetu (przynajmniej 1 Mb / s), z „STIM” kontaktu nie jest wart. Spędzam dużo czasu i nerwów.

Nawiasem mówiąc, co jest Steam-key? To uprawnienie do gry, która obsługuje aktywację i pomoc za pośrednictwem tego serwisu. Możliwość ta zostanie zgłoszony na opakowaniu z tarczą lub na stronie internetowej producenta.

Jak go zainstalować?

wszystko właśnie tutaj. Kliknij na plik instalacyjny na prawym przyciskiem myszy, wskaż polecenie „Uruchom jako administrator”. Okno dialogowe instalacji.

Bardzo ważne! W żadnym wypadku nie należy ustawiać „Para” na dysku „C”, jak wszystkie gry zostaną zainstalowane do tego samego. Biorąc pod uwagę, że ten sam Left 4 Dead 2 lub Force Unleashed «waży” więcej niż 10 GB, dysk System wkrótce zostanie wypełniona po brzegi.

Postępuj zgodnie z instrukcjami „Setup Wizard”, z namysłem, kliknij przycisk „Dalej”. Po ukończeniu, klient rozpocznie się automatycznie, aktualizację, a następnie można rozpocząć kupowanie gier. Jednak trzeba będzie zakupić nie zawsze jest: zawór stale zorganizować luksusowe sprzedaży, jeśli nie przedstawiane z niektórych programów. W skrócie, tylko miał czas!

Mówiąc o sprzedaży. Fakt, że zakup nie tylko wymagają karty kredytowej, której dane mogą być powiązane z parą wodną. Jaki jest adres rozliczeniowy, który jest przydatny do potwierdzenia zamówienia? To jest – własny adres domowy, który może wystawiać faktury lub pisemne zawiadomienie przyjść. Co do zasady, wypełnienie tego pola może być ignorowane. W tym przypadku, niektóre z obowiązków są pobierane z firmy.

pewne problemy

Natychmiast, możemy zauważyć, że autor sam przez cały czas z oficjalnej klient Steam nie jest problemem (z wyjątkiem złej internecie) nie zauważy. Jednakże, jeżeli pompa „break” wersje gier No parowa Edition Vasi Pupkina, zobaczysz je bez przerwy. W szczególności, dowiesz się tylko to, co dll parowej.

Faktem jest, że podczas próby uruchomienia „łamanej” gry często staje się okno komunikatu o jej braku. Jak naprawić sytuację? Najprostszym sposobem jest po prostu kupić licencjonowanych treści. Jeżeli to jest możliwe, że z jakiegoś powodu nie mają, można spróbować uruchomić gra nie jest na jej skrót do „pulpit” i dwukrotnie kliknij plik .exe, który można odkryć ścieżkę D: (dysk) Steam bin.

wirusy

Trzeba przyznać, że czasami problemy podczas uruchamiania stoi nawet właścicielom treści całkowicie legalne, który został kupiony za pieniądze. Tak, można również zobaczyć komunikat o brakujących wszystkie te same DLL w przypadku gdy normalny plik został zmodyfikowany przez jakiegoś wirusa.

W skrócie, jeśli problem zaczął do „zera”, natychmiast ustawić normalną pakietu antywirusowego.

Szanse dla programistów

Wiesz co api Steam? Jest to wyjątkowa usługa, która pozwala graczom na sprawdzenie się w dziedzinie tworzenia rozrywki. Mówiąc w języku rosyjskim, jest specjalnym narzędziem, które pozwala na odbieranie danych za grę, więc zmodyfikować swój kod.

Zatem mechanizm API Web pary biorącej udział w tych grach, które mają odpowiednią ikonę w sklepie. Oznacza to, że nie tylko można wziąć udział w walkach online, ale również produkować własne treści. Oczywiście, w większości przypadków jest on ograniczony tylko do rysowania słynne kapelusze w Team Fortress, ale czasami użytkownicy tworzą niezwykłą funkcjonalność i piękno mody.

Zwłaszcza tych, słynny twórca Minerva mod do Half-Life 2. To było tak dobre, że niemal natychmiast dodany do oficjalnego sklepu, a jej deweloper został zaproszony do pracy w firmie Valve. Krótko mówiąc, dzięki tej korporacji narzędzie znajdzie swoich nowych potencjalnych pracowników, a zwykli użytkownicy stanowi wyjątkową okazję do wyrażania siebie.

identyfikator

Nawiasem mówiąc, co jest Steam-ID, których obecność czasami wymagane do połączenia z niektórych serwerów wewnętrznych? Jest to unikatowy nazwa sieci, który jest przypisany w zależności od charakterystyki „żelazną” komputera. Po prostu, jeśli użytkownik loguje się na swoje konto z komputera, a następnie z laptopem, w obu przypadkach, zostanie przydzielony odrębny identyfikator.

Czym jest Steam ID? Jest to drugi tytuł z tym samym identyfikatorem, który wspominaliśmy tuż powyżej.

Je zdobyć, gra (który je obsługuje), naciśnij klawisz ESC, a następnie pojawił się w konsoli wpisać polecenie Stan. Otworzyć długą listę odbiorców. Wśród nich znaleźć taki, który zaczyna się od własnego pseudonimu gier. Wokół niego będzie indeks formularza «STEAM_1: 0: 12345678" . Jest to ten sam identyfikator.

To właśnie parowa, a to, czego potrzebuje!