503 Shares 2816 views

Czym jest puls nitkowaty

Zmniejszenie częstości uderzeń serca – to zły znak dla osoby w każdym wieku. Przeznaczyć ekstremalną scenę powikłań – impuls thready, wymagające opieki awaryjnego w warunkach klinicznych. W ten sonda stan pcha prawie niemożliwe, tylko doświadczony specjalista z pomocą elektroniki będzie mógł postawić prawidłową diagnozę.


Podstawowe pojęcia rytmu serca

Każdy impuls, włóknisty i szybki, opisano jako okresowe drgania popycha krwi pompującego mięśnia sercowego. Analizować stan osobę używając terminu „Wypełnianie fale”, które pojawi się na informacjach widma wyświetlania urządzeń elektronicznych. Powstały forma studiów pozwala na porównanie wskaźników i postawić prawidłową diagnozę odchylenia od normy serca.

Wyczuwalny rytm bicia serca w wyniku ruchu ścian naczynia. Istnieją pewne miejsca, gdzie można bez obaw ilościowo wpływ na organizm ludzki:

 • Tętnica udowa – położenie ustala się łatwo przez obmacywanie. Otyli ludzie uważają projekcja przejściu statku, to będzie między środkową i przyśrodkowej trzecie więzadła pachwinowego.
 • Tętnicy szyjnej – największe naczynie krwionośne. Można go znaleźć w dziuplach szyi po obu stronach.
 • Temporal – tętnica widoczne kontroli i nawet niedoświadczony żółtodziób ustalona bez trudności.
 • Promieniowanie – można znaleźć w dołu łokciowego.

puls wyczuwalny nitkowaty nie zaleca kciuk. Na nim są naczynia krwionośne, tworząc rytm własnych uderzeń serca. Wprowadza to błędy w pomiarze impulsów innej osoby. Palec wskazujący jest walidator, gdy ręka nie jest tonometr.

Metody pomiaru usuwanie

Nitkowaty impulsów często mierzono w tętnicy promieniowym. Do niego jest stosowany palec prawej dłoni, trzymając naczynie do kości. Kiedy bije będzie wyczuwalny z wystarczającą siłą, uruchamia stoper. Konsekwentne konto określić liczbę uderzeń na minutę. Eksperymentalna w tym momencie nie jest zalecane:

 • rozmawiać;
 • przyspieszony oddech, po biegu on potrzebny, aby się uspokoić;
 • osoba musi być spokojny, nogi wyciągnął, można położyć.

Zmierzyć ciśnienie i ilość uderzeń wróci tonometr z dodatkową funkcją, wskaźniki będą bardziej wierny. Wystarczy ustalić występowanie arytmii i przeprowadzenie leczenia profilaktycznego.

interpretacja wyników

Jeżeli odczyty mieściły się w szczelinę pomiędzy 60 do 80 uderzeń na minutę, a następnie stwierdził: normalny impuls. Gwintowane zmierzona z częstotliwością, która jest trudna do ustalenia przez obmacywanie. Mniej niż 50 uderzeń wskazuje bradykardia – nie powinien powodować wiele obaw, ale trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem. Dalsze zmniejszenie częstości akcji serca może spowodować jego zatrzymanie.

Przekroczenie znamię 100 uderzeń jest podstawą do diagnozowania tachykardię. Jeżeli szybkość tętna obserwuje się w tej samej stałej pełni – może zmniejszyć czas pomiaru 30 sekund. Gdy mięsień serce bije niejednorodności są przez nie mniej niż jedną minutę.

Powody, dla zmniejszenia częstości występowania zawałów serca

Są osoby zdolne do potęgi myśli do zmniejszenia częstości rytmu mięśnia sercowego. Sytuacja jest podobna do normalnej osoby. Nadmierny lęk i sytuacje stresowe powodują pierwszy wzrost częstości napadów, a potem przychodzi odprężenie aż do omdlenia.

Impuls nitkowaty obserwowano w następujących powikłań:

 • długotrwałe leczenie silnych leków, które gromadzą się w organizmie;
 • zatrucie chemiczne, nadużywanie substancji lub alkohol uspokajające;
 • obfity utrata krwi prowadzi do jego słabego przepływu przez naczynia;
 • niewydolność serca: ostry lub przewlekły;
 • omdlenia, śpiączka;
 • przewlekłe choroby.

Wskaźniki Heartbeat

Lekarze analizować nie tylko rytm bicia. Aby wskazać, że średnia nitkowaty puls, użyć dodatkowych parametrów:

 • Napięcie – Ustawia wartość wzrost i spadek wstrząsy. Wskaźnik pomaga ocenić stan mięśnia sercowego.
 • Wypełnienie – szacuje ilość krwi, poruszającego się statku.
 • Częstotliwość na minutę – jest głównym parametrem oceny impulsu. W każdym wieku, a sprawa może być inna. Zatem noworodka może być 130 uderzeń, a to jest norma.
 • Amplituda określa zależność ludzkiego wdechu i częstotliwości uderzenia.

Jeżeli nieprawidłowości stwierdzono na początku powietrza do płuc, to taki stan określa się jako paradoks. Kiedy zakłócony skurczu lewej komory, przy założeniu, że naprzemienne bije wariant.

Pomoc ze zmniejszeniem częstości akcji serca

Jeżeli dana osoba znalazła nitkowate tętno, co zrobić, wiem, na oddziale intensywnej opieki medycznej. Zadzwonić po karetkę natychmiast lepiej, chodzi o ludzkie zdrowie. Nie jest zalecane, aby dać pacjentowi żadnych leków, nawet przed wizytę u lekarza. Spowalnia rytm jest często spowodowane przez długotrwałe stosowanie leków. Jednym z nich staje się lekiem dla żołądka „omeprazol”.

Przywrócić normalny stan układu krążenia poprzez przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia. Należą do nich:

 • skuteczne i terminowe żywności;
 • abstynencja od alkoholu, palenia i innych nałogów;
 • właściwego odpoczynku;
 • Zmniejszenie napięcia nerwowego, unikanie sytuacji stresowych.

Normalizuje działanie serca można osiągnąć poprzez trening fizyczny. naczynia krwionośne, że mięsień sercowy jest wzmocniona z każdej nowej dawki otrzymanej przez wewnętrzne zmiany po wysiłku. Jeśli jest to niemożliwe do przeprowadzenia komponenty zasilające konwencjonalnej ośrodku sportów wodnych procedur. Pływackie wyłącza z obciążeniem roboczym w zakresie kręgosłupa, ruch odbywa się płynnie, bez szarpnięć i dynamiki. Więc ludzi wychodzących z udarów mózgu, zawałów serca.

Pracę układu krążenia jest w optymalnych warunkach na specjalnych symulatorach. Na organizm pozytywnie wpływa podczas spaceru na świeżym powietrzu.