475 Shares 7155 views

Dlaczego złamać obcas i jak z nim walczyć.

Jak chcesz wyglądać piękne, zadbane dama z wdzięku i latającego chodu. Ale to nie jest po prostu możliwe, jeśli popękane pięty. Miękki stop skóra nabiera większego obciążenia o każdej porze roku. To dlatego wymaga stałej opieki.

Trudno wyobrazić sobie dziewczynę z latania chodu, gdy nie w porządku z jego nóg lub przeszkadza ból w pięcie. Jak leczyć tę chorobę i dlaczego jest to defekt kosmetyczny? W rzeczywistości istnieje kilka powodów, a wszystkie są bardzo proste.

  • Brak wilgoci. Związane z wiekiem zmiany w dowolnym organizmie zawsze towarzyszy zmniejszenie ilości wilgoci dostarczanej do skóry. Jeśli powodem popękane pięty, zaczął suchość skóry, wystarczy użyć zwykłej balsam do stóp.
  • Brak witamin. Należy zwrócić szczególną uwagę na codziennej diecie. Nie da się uniknąć, podatne na różne diety lub brak istotnych witamin, zwłaszcza grupy A i B, pęknięć skóry. Staraj się jeść wątroby częściej śwież, marchew, kukurydza i ryby. Pij dużo czystej wody niegazowanej. Jeśli chcesz ograniczyć się do jedzenia, należy pić kompleksów witaminowych. To wspiera organizm w czasie diety, chorób i ciężkich ładunków.
  • Obecność chorób związanych z zaburzeniami przemiany materii, co prowadzi również wady skóry. Osoby chore na cukrzycę, otyłość, problemy hormonalne, choroby skóry i alergie powinny poświęcić więcej czasu na pielęgnację stóp, tak aby nie popękane pięty. Zawierać w diecie produktów bogatych w witaminy A i nie zapomnij o codziennym nawilżenie skóry. W takim przypadku, zapomnieć nieprzyjemne odczucia, które występują podczas popękane pięty.
  • W obszarze ryzyka są również amatorskie otwarte sandały i różne policzek. Te buty doskonale ratuje od pocenie się w czasie upałów. Ale ma wadę dla skóry stóp – otwarte pięty. Podczas spaceru w kontekście takich butów jest ciągle wyskakuje na obcasach. Prowadzi to do powstania mikropęknięć. Ass NIEJ wyniki pyłu w formacji procesu zapalnego. Latem, muszę dbać o nogi codziennie. Potem jakieś sandały będzie twój ulubiony obuwie.
  • Brak regularnej i właściwej pielęgnacji stóp prowadzi do tego, że popękane pięty. Każdego dnia, podczas brania prysznica, należy użyć pumeksu, aby usunąć twardą skórę ze stóp. Stosując odżywcze maski i kremy, peelingi i olejki mają pozytywny wpływ na nogach. Można używać kosmetyków i środków ludowej, przygotowywane niezależnie.

Dzięki regularnej pielęgnacji stóp, dosyć mycia skóry z pumeksu i nawilżających nogi z krem odżywczy. Ale jeśli pęknięcia są wystarczające i stóp głęboko w stanie zaniedbania, konieczność przeprowadzenia skomplikowanych procedur odzyskiwania. Aby rozpocząć, należy wykonać 10 procedur dziennie.

Wlać do miski z wodą o około 35 ° C i środek zmiękczający do niego. Może to być sodowy, skrobia lub ciekłe mydło przeciwbakteryjne. Skóra parze przez 30 min, delikatnie zgarniania Zmiękczone warstwy. Po zakończeniu czyszczenia, obficie smaruje nogi łopian, lniany, olej z oliwek lub olej słonecznikowy. Top zamknąć folię i włożyć skarpetki wykonane z bawełny.

Najlepiej jest przeprowadzić tę procedurę w nocy. W godzinach porannych do płukania stóp z zimną wodą. Między procedur robi pjatochek maskę tłuczone ziemniaki, żółtka lub kwaśną śmietaną z tartych ogórków. Doskonały środek leczniczy szlam przygotowany z liści złote wąsy lub aloesu. Można mieszać go z wazeliną lub dokonać kompresji.

Nie zapomnij tonik kąpiel stóp. Oprysku na przemian ciepłą i zimną wodą, można poprawić ukrwienie skóry i żywienia.