566 Shares 2191 views

Film Guillermo del Toro "Labirynt Fauna": aktorzy i role

Na obrazie Guillermo del Toro "Labirynt Fauna" gra dramatyczną fabułę jednocześnie w kilku płaszczyznach: baśniową i realną. Film meksykańskiego reżysera otrzymał trzy nagrody Oscara. O czym on mówi?


Iwan Baker w roli Ophelii

W filmie Guillermo del Toro pojawia się w 1944 r., Gdy Hiszpania, podobnie jak reszta świata, doświadczyła drugiej wojny światowej i była pod dyktando Francisco Franco. W kraju jest wojna domowa, ale mała dziewczynka Ophelia, którą gra Ivan Baker, niewiele rozumie. Jedyną rzeczą, którą czuje, jest to, że utrudnia własną matkę, a jej ojczym nie lubi jej w ogóle.

Pewnej nocy wróżka leci do Ophelii, która czuje się samotna. Nazywa dziewczynę za sobą, wciągając go w dziwny labirynt. Gdzie jest Ophelia jest Faun i informuje, że w rzeczywistości dziewczyna jest księżniczką. I może wrócić do magicznego świata do swego kochanego króla-ojca, ale w tym celu musisz wykonać kilka zadań.

Ostatnim testem dla Ophelia jest potrzeba poświęcenia własnego brata, który odmawia tego. Wygląda na to, że test jest stracony, ale nie – tak właśnie powinna była działać księżniczka. Ophelia umiera w prawdziwym świecie, ale odrodzi się w bajecznym i nadal żyje.

"Labirynt Fauna": aktorzy

Aktor Doug Jones jest znany publiczności z ról w filmach "Buffy the Vampire Slayer" i "Fantastic Four-2". W filmie "Labirynt Fauna" grał bajkowego bohatera.

Aktorzy Doug Jones i Ivan Baker, a raczej postacie z ekranu, spotykają się po raz pierwszy, gdy wróżka zabiera Ophelię do młynka. Faun odnalazł dziewczynę w kamiennym labiryncie i mówi, że musi wrócić do domu swojego ojca-króla w bajkowym królestwie. Ale aby potwierdzić, że jest prawdziwą księżniczką, Ophelia musi przejść trzy testy. Każdej nocy Faun pojawia się przed nią i daje nowe zadania. W tym ostatnim żąda, aby Ophelia dała mu zabić jego niemowlę brata, ale dziewczyna odmawia tego. Za taką ofiarę Faun nagradza księżniczkę i zabiera ją do tego wspaniałego świata, który został stworzony dla niej.

S. Lopez jako kapitan Vidal

Rola groźnego, okrutnego kapitana zagrała Sergiego Lopeza. Na polecenie dyktatora Franco Vidal walczy z brutalnymi partyzantami. Raz przyjeżdża ze swoją żoną i adoptuje córkę Ophelię w jednej prowincji, gdzie ruch partyzancki jest najbardziej zacięty.

Istnieje kilka poważnych potyczek między mężczyznami Vidal a partyzantami. Wrogowie odważnie działają i odważą wyrwać stodołę w domu kapitana. Ale przejął ich, bierze więźniów za tortury. Kiedy prywatny lekarz Vidal odmawia uczestnictwa w kpinach i zabija niefortunnego, kapitan zaczyna zrozumieć, że jest jakiś zdrajca i wpada w pułapkę. Od tego czasu był podejrzany o wszystkich.

Wkrótce żona Vidal umiera, zostawiając go młodego syna. Pewnej nocy kapitan budzi się i widzi, że jego adoptowana córka Ophelia zabiera dziecko do kamiennego labiryntu w pobliżu młynka. Kiedy przejedzie dziewczynę, zabija ją strzałem w żołądku. Kiedy Vidal opuszcza labirynt, sam zostaje zniszczony przez partyzantów.

Ariadne Gil w roli Carmen

W obrazie "Labirynt Fauna" aktorzy Ariadne Gil i Sergi Lopez grają małżonkowie.

Kapitan Vidal poślubił Carmen tylko po to, aby dać syna. Nie ma ciepłych uczuć dla kobiety, a jeszcze bardziej dla córki, nie czuje. Carmen jest gotowa zrobić cokolwiek, by zadowolić Vidal. Jednakże, z interesem własnej córki, nie jest ona bardzo rozważana. Kobieta udaje się urodzić syna kapitanowi, ale zaraz po narodzinach ma krwotok i umiera.

Ariadne Gil, która odgrywała rolę Carmen, jest bardzo znaną hiszpańską aktorką. W 1992 roku jej sztuka w filmie "Elegant Age" zdobyła Oskara została nagrodzona nagrodą "Goya". W 2002 roku Ariadna zagrała w filmie "Niedźwiedzie pocałunek" Siergieja Bodrowa starszego. Ostatnim filmem z udziałem aktorki jest hiszpańskie malarstwo 2013 "Łatwo jest żyć z zamkniętymi oczami".

Inni wykonawcy ról

Maribel Verdu w filmie "Labirynt Fauna" zdobył rolę Mercedesa – sługi w domu kapitana Vidal, który był sekretnie związany z hiszpańskimi partyzantami. Aktorka, a także Ariadne Gil, w 1992 roku zagrała w filmie "Elegancka era". W 2001 roku Maribel grał w filmie Alfonso Cuaron ("Harry Potter i więzień Azkabanu") "I twoja matka też." Również Verdu można zobaczyć w bajce "Snow White" Pablo Bergera iw thrillerze "Koniec Świata".

Aktor Alex Angulo zagrał rolę dr Ferreiro, który sympatyzował z partyzantką i rzeczywiście dał swoje życie jednemu z nich. Federico Luppi grał rolę bajkowego króla, szukając córki, księżniczki. Federico Luppi pojawił się nie tylko w "Labiryncie Fauna" Guillermo del Toro, ale także w filmach "Chronos" i "Grzbiet diabła"

Również w filmie można zobaczyć Roger Casamayor ("Czarny chleb"), Jose Luis Torrijo ("Diabelski grzbiet") i Fernando Televue ("Niepobrane łóżko").