291 Shares 3859 views

Trout Farm w Adler, Moskwie, Karelii. Zwłaszcza pstrąg biznesu

Wszelkiego rodzaju potrawy z ryb w naszych czasach po prostu cieszą się ogromną popularnością. W tym przypadku, chyba najbardziej ulubionym są dania przygotowane z pstrąga. Rozcieńczyć tej „królewskiej ryby” w tym w Rosji. Specjalizująca się w uprawie gospodarstw pstrąga są głównie w Karelii. szczyci się również, że ma pstrągarnia Adler. Ponadto, zarejestrowany w Rosji, wiele przedsiębiorstw zaangażowanych w przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu takich ryb.


Metody hodowlane

Istnieją dwa podstawowe techniki, które pozwalają sztucznie wyhodowane pstrąga towarowej na skalę przemysłową:

  • metoda klatka. W tym przypadku ryby są hodowane bezpośrednio do naturalnych zasobów wodnych. Jednak ich część jest ogrodzona siatką. W wyniku „klatki” i wydany narybku.

  • RAS. Jest to bardziej nowoczesna i skuteczna metoda wymaga jednak dużych inwestycji początkowej. W tym przypadku, ryby hodowane w sztucznych stawach za pomocą skomplikowanych urządzeń.

pstrągarnia w Karelii

W tym kraju do hodowli ryb „królewski” jest używany i innych technik. Zorganizowane gospodarstwa pstrągowe Karelii W większości futra i rybackich gospodarstw. Istnieją obszary przedszkola, na przykład w obszarach Sortavala, Pitkiaranta, Kem.

Klatka metoda pstrąg hodowlany jest używany głównie firm zlokalizowanych w jeziorach Onega i Ladoga. Od 1996 roku zaczęliśmy organizować hodowli pstrąga Karelii nad brzegiem Morza Północnego. Jedną z najważniejszych w tej chwili jest z „Pstrąg”.

Oczywiście, istnieją tu i przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem ryb. Jako przykład, JSC „Sortavala fabryka ryba” i JSC „Karelrybflot”. Stworzony przez same moduły przetwarzania gospodarstw zajmujących się pstrąga hodowlanego.

Soczi gospodarka

Najstarsza pstrągarnia znajduje się w miejscowości Adler. Raz w rzekach wybrzeża Morza Czarnego vodilos dużo ryb. Jednak po te miejsca zostały dostosowane do All-rosyjski resort pstrąga ze względu na zanieczyszczenie wód i szlifowania do rozpoczęcia wycofywania. Dlatego też rząd radziecki zdecydował się zorganizować w tych krawędzi firmy specjalizującej się w hodowli ryb.

Głównym celem budowy kompleksu było zachowanie populacji pstrągów i zapewniając turystów z pysznych potraw z nią. ryba roślina farm została zbudowana w 1964. Obecnie jest to chyba największy w gospodarstwie pstrąga kraj. Soczi może być dumny z nich przez prawo. W tym mieście, sprzedawane wycieczki do stawów, w tym specjalnie dla rybaków. Złowić dużą rybę w gospodarce Soczi każdą okazję. To z kolei staje się dodatkowym źródłem dochodu przedsiębiorstwa.

wycieczki

Mieszkańcy Rosji i innych krajów, dochodząc do odpoczynku w Soczi, mają okazję odwiedzić farmę pstrągów i widzieć jak rosną „królewskiej ryby.”

Gospodarstwo położone jest zaledwie kilka kilometrów od lotniska Adler. Pstrąg nie są hodowane w klatkach i sztucznych zbiorników. Stawy długość 100 m, szerokość – 10 m, głębokość -. 1,5 m całkowita gospodarki wyposażyć 111 takich stawów.

ryba rasy

Aw Karelii, w Soczi hodowane głównie pstrąga tęczowego, ma wielką wartość ekonomiczną. pstrągarnia Adler, między innymi, pracował w celu uzyskania nowych gatunków ryb. Na przykład, tylko tutaj można zobaczyć specjalny złoty pstrąg, zwany specjalistów „bursztyn”. Ryba ta występuje tylko w niektórych zbiornikach Ameryki.

Pstrąg na niebiesko i jeden konkretny gatunek, tarła dwa razy w roku – to również coś, co może być dumny, powiedział pstrągarnia. Adler oferuje swoim turystom patrzeć na tych niezwykłych gatunków ryb. Ten ostatni, niestety pojawił się spontanicznie. Jednak praca u hodowców roślin próbują doprowadzić Rock Steady, tarła dwa razy w roku, sztucznie. I tam są wszystkie warunki do tego, że prędzej czy później uda im.

Cechy organizacji

Pomimo faktu, że w sprzedaży dzisiaj nowoczesnym sprzętem do organizowania systemów hodowli tej ryby prawie w domu, rosyjscy przedsiębiorcy biznes pstrąg z ostrożnością. Cała materia w organizacji wysokiego ryzyka takiego przedsiębiorstwa.

technologia uprawy pstrąg jest dość skomplikowana. Po wyładunku ryb w stawach na zysk powinien być wystarczająco gęsta. Niezastosowanie się do niektórych metod żywienia, napowietrzania i tak dalej. Ryby mogą po prostu chory. A to z kolei będzie prowadzić do ataków i ciężkimi stratami.

Drugim czynnikiem ograniczającym jest potrzeba dużych inwestycji na wczesnych etapach działalności. Sprzęt wart hodowlanych pstrąga, dość drogie. waga towarem jak ryby osiąga bardzo długo. W trzecim roku życia, waży około 500 g mniej więcej w tym samym czasie zaczyna się i odradzania.

Niemniej pstrąg gospodarstwo jest uważane za całkiem dochodowy biznes. Roczne przychody przedsiębiorstwa (10 ton ryb) może wynosić około 3 mln rubli. W związku z tym, że gospodarka tej specjalności jest nadal aktywnie tworzone i rozwijane w Rosji. Jako przykład, ten sam Karelii, gdzie większość z tych firm to tylko prywatne.

Istnieją podobne firmy w innych regionach kraju. Na przykład, firma rybacka działa nawet w Moskwie – Khimki. Jest to dość popularny pstrągarnia „Trap”, dobrze znany mieszkańcom stolicy, rosnąć, a także realizuje jesiotra i karpie.