117 Shares 6729 views

przełączanie wejścia: zasady bezpieczeństwa elektrycznego

Kabel-device (ASP) służą do łączenia różnych sieci wewnętrznych i zewnętrznych dostaw energii elektrycznej i linii kablowych wysokiego napięcia. Ale podstawowe funkcje tych urządzeń są następujące: dystrybucja (który jest zawarty w nazwie urządzenia) moc przychodzącego między konsumentami i wyraźne linie ochrony przed przeciążeniem, zwarciem i innych podobnych kłopotów.


Innymi słowy, przełączanie wejścia i służy do zapewnienia obiektów i urządzeń elektrycznych wysokiego napięcia. To jest najważniejszy cel na VRU. Ponadto, taki dozownik wyznacza odpowiedzialność za eksploatację linii wysokiego napięcia między pracownikami sieci miejskich i konsumenta, jak można od razu zobaczyć, kto jest odpowiedzialny w razie wypadku lub uszkodzenia sprzętu. A wszystko dlatego, że przełączanie wejście jest swego rodzaju przełomem, rodzaj granicy, która z jednej strony – w strefie odpowiedzialności konsumenta a na drugiej – pracownicy miejskich sieci energetycznych. Takie podejście jest również gwarancja nieprzerwanego zasilania duża liczba niezależnych konsumentów, w tym budynków mieszkalnych nie tylko mieszkania, ale także dużych przedsiębiorstw, które wymagają dużej mocy i stabilną pracę urządzenia.

Do zasilania za pomocą jednego kabla instalacji elektrycznych małej mocy, które należą do trzeciej kategorii bezpieczeństwa dostaw, wskazane jest, aby zastosować wejście trójbiegunowy przełączania BPV urządzenie typu, przeznaczone do bieżącej sile stu do trzystu pięćdziesięciu amperów, z sejfem i przełącznika. Aby zapewnić trwałe i stabilne działanie urządzenia, czasami stosowane YAZ700 skrzynki rozdzielcze serii, wyposażony w wyłącznik automatyczny typu trójbiegunowego i przeznaczone do prądów 500-600 amperów.

Dla domów energii do pięciu kondygnacji, ustaw wejście przełączania typu IIIB. Oczywiście, mieszkalnej domów wieżowiec, budynki użyteczności publicznej i małe przedsiębiorstwa skalę wymagać bardzo różne pojemności. W takich miejscach, zazwyczaj używany ASP, które strukturalnie dokonane w formie tablic rozdzielczych jedno- lub usługę dwukierunkowego. Każde urządzenie tego typu składa się z ołowiu i dystrybucji paneli. Ponadto, może to być prefabrykowany szafa.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele różnych modeli takich urządzeń, jak w prawie wszystkich większych miastach firm elektrycznych rozwijają swoje własne projekty, produkuje swoje modele i serie ASE. Często specyficzne dla danego obiektu, w którym będą używane urządzenia.

W przypadku dużych zakładów i przedsiębiorstw innych niż spożycie olbrzymich obiektów energetycznych są Seria szafy kablowe rozdzielcze scho-70. Stosuje się je również do energochłonnych urządzeń, takich jak podstacji. Urządzenia tego typu, przeznaczone do zasilania przekraczającej 0,4 kW, wyposażony w specjalną Przełączniki bezpieczniki lub automatycznych serii naczyniaka i A37. Konstrukcyjne mogą one składać się z oddzielnych, połączonych na miejscu. Panele tego rodzaju urządzenia są zamontowane bezpośrednio na ścianach switchroom i obsługiwany z przodu. Sami rozdzielcza, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, muszą być umieszczone w dogodnym miejscu, w którym swobodny dostęp są obsługującej tylko swoich pracowników.

Nie wolno przechodzić przez takich rurociągów mieszkalnych i innych obiektów użyteczności publicznej. W niektórych przypadkach dopuszcza się instalowanie urządzeń wysokiego napięcia w korytarzach, klatkach schodowych. Ale w tym samym obudowy musi być bezpiecznie zamknięty i kierownica nie powinny być wyprowadzone lub zrobić zdejmowany. Dopuszczony do instalacji takich urządzeń w obszarach o dużej wilgotności, jak również w obszarach narażonych na powodzie.