146 Shares 9262 views

Sposobem na rozwijanie wyobraźni i logiki dziecka: tajemnicę o grzybami

Jak zabrać dziecko i jego bagaż do wypełnienia z nowej wiedzy? Jedną z metod dostępnych dla każdego z rodziców – uczyć się zabawa wiersz wydania. Wszelkie tajemnicą grzybów, roślin i zwierząt są w stanie rozpoznawać i rozwijać dziecko kompleksowo. W swobodnej gry dziecko uczy się nowych informacji. Wszystko, czego nauczyłem się z przyjemności, przechowywane bezpiecznie i długo pamiętał.


Jaka jest tajemnica?

Być może trzeba najpierw spojrzeć w słowniku. Wielki encyklopedyczny tłumaczy słowo jako opis wykonany w formie alegorycznej. to często ma poetycką podstawę. Ten gatunek sztuki ludowej zawsze ma na celu przetestowanie wychwyt kto rozplatanie.

Bez względu na tajemnicę: o grzyby, krzewów lub drzew, zwierząt, ptaków i kwiatów, lub ich innych zawodów, jest zawsze tylko opisuje swój plan. Nigdy nie brzmi w pytaniu. Jeśli skomponować puzzle dla dzieci, w której szczególny nacisk kładzie się na unikalnych cech obiektu lub zjawiska. W sytuacjach, gdy nie jest to możliwe, porównanie go z innymi.

Od czasów starożytnych ludzie użył zagadek i sztuki ludowej. postacie bajkowe koniecznie wpaść w sytuacji, w której muszą być inteligentne. Dopiero po uzyskaniu rozwikłać skomplikowane zadania, mogą być trzymane w zamkniętych drzwi lub otrzymać cenionych rzeczy.

Jaki jest pożytek z zagadkami dla rozwoju dzieci?

Ich skuteczność jest postrzegany przez większość czołowych pedagogów z całego świata. Wśród zalet korzystania z puzzli identyfikuje te, które znajdują się na liście poniżej.

  • Rozwój wyobraźni i pomysłowości, obserwacji i logiki.
  • W procesie rozwiązywania układanki (około grzybów i innych obiektów na świecie) jest aktywnie zaangażowana funkcji umysłowych, dziecko jest zachęcane do analizowania tego, co usłyszał. Pomaga rozwijać mowę, napełniając je nowych słów, synonimów i fraz opisowych.
  • Poszerzania swoich horyzontów i wzmocnienie pamięci. Po wielokrotnym powtarzaniu przez dziecko uczy się nie tylko odpowiedzi, ale treść tej układanki. Ponadto informacje uzyskane w trakcie gry.
  • Jeśli odpowiedź na zagadkę jest nieoczekiwany lub zabawne, pozwala nam rozwijać dziecka sposób myślenia. I rozwija poczucie humoru i wyobraźni.

Na temat zagadek pobyt?

Na podstawie preferencji i zainteresowań danego dziecka, ktoś jest pod wrażeniem wierszyki o zwierzętach, ktoś będzie zachwycony tajemnic dotyczących zjawisk naturalnych. Jedno dziecko będzie stale powtarzać wiersze o robaki i pająki. Innym problemem prosi o ptakach. I ktoś będzie ulubiony tajemnicą grzybami.

Dobrze, jeśli ich tematyka pokrywa się z zawodu, który teraz zajmuje uwagę okruchy. Kiedy był na ulicy, a następnie dopasować puzzle o samochodach, autobusach i innych pojazdach. Podczas spaceru przez las droga będzie tajemnicą grzyby i jagody. Na rzece – około ryb w zoo – o dzikich zwierząt egzotycznych.

I może to zrobić sam logiczne, a nie tylko odgadnąć to?

Tak też się stało, że doshkolyata często rozwiązywać zagadki, a nie pochodzą z nimi. I nikt nie daje konkretne zalecenia, w jaki sposób dostać się do odpowiedzi. Z doświadczenia ekspertów, stało się jasne, że najbardziej doświadczonych dzieci rozwiązywać zagadki, jak gdyby sama. Czasami jest to metoda poszukiwaniu możliwych odpowiedzi. Jeśli gra odbywa się w kolektywie dzieci, większość z nich okazuje się być tylko przechodniów, którzy po prostu zapamiętać odpowiedź. Maksymalne korzyści z rozwiązywania będą obserwowane w indywidualnej decyzji układanki. W tej sytuacji wszystkie funkcje psychiczne będzie aktywnie uczestniczyć w dziecku.

A co, jeśli oferują swoje dziecko, aby skomponować zagadkę. Niech to nie będzie pierwszy wers. Najważniejsze, że było problemu i wskazanie ważnej cechy ukrytego obiektu. Skąpe nie pozostał obojętny i obejmuje wszystko sprawach-tajemnic uważny słuchacz. A w czasie, jego praca będzie bardziej wyrafinowane. I tych, którzy mają skłonność, zadowoli wersy.

Możliwe przykłady zagadek około grzybami

Nie każdy dorosły może pochwalić które mogą być zagadek. Ponadto, dziś można je znaleźć w ogromnej liczby różnych źródeł: od książek do Internetu. Oto, na przykład, są 5 puzzli o grzyby. Jest to nieco zmodyfikowany, już dobrze znane wiersze.

1. Kid na nodze w lasach ukrywa.

Poszukiwane są dla niego, ale on nie odpowiada.

2. Las ekscentryczny ma tylko jedną nogę.

Kapelusz nosił, i nie chce się uruchomić.

3. Pod choinką i osiki

Chłopiec jest bardzo długa.

To zajmuje trochę czerwonego,

szary płaszcz i buty tam.

4. Rudowłosa trochę rodzina osiedliła się na krawędzi.

A nazwa lubią w hitryushki leśnej.

5. Jest to mały, ziemia pomijany.

Czerwony Kapturek znaleźć.

Od tej zagadki o grzyby, odpowiedzi nie powinno być trudne. Jeśli coś jest niejasne, to otgadka dwa pierwsze i ostatnie słowo to „grzyb”. Trzeci ukrywa „borowikami”. Czwarty dotyczy kurkami.