164 Shares 8506 views

Łącznik – co to jest? jednostka oporowa

Nie tak dawno temu nie było nowością w stomatologii – oporowy. Co to jest, będą uczyć się w tym artykule.


Łącznik Link wezwanie, które łączy implantu i protezy.

Po kilku miesiącach, sześciu miesiącach i po tej operacji, odpowiednio na dolnej i górnej szczęki z sondy określonej przestrzeni znajdującej się pod błony śluzowej części implantów do kości. Eksperci o nich zrobić wycięcie błony śluzowej, odkręcając nakrętkę i wkręcając oparcie gojenie. Konstrukcja ta zastępuje oporowy odniesienia po kilku tygodniach (śruba tytanu), który wystaje w jamie ustnej. Oparcie jest ustanowiony dopiero po rzetelnym i ostatecznego uzdrowienia implantu.

Zasada działania

Oparcie jest przykręcony na implancie, ale ta procedura nie jest tak szybkie i bezbolesne, jak się wydaje. To dlatego, że po implant procedura instalacji do jego uzdrowienia musi wynosić co najmniej 3 miesiące.

Jest również źródłem oparcia. Co to jest, może wyjaśnić, aby skonsultować się z lekarzem. Implant, który jest zdolny do wykonywania tej samej funkcji jako główny dentystycznego, a do tego celu powinny być podobny układ: Środowisko tkanki implantów kości korzeń jest konieczna, a zatem nie wystawać z dziąseł. Korona zęba jednocześnie powinna być wyższa niż gumy. Tuż za jego instalacji będzie wymagać obecności „stadium przejściowym”, czyli oparcie.

Cechy i zalety

 1. Łącznik z występ ma wysokość 2,5 mm.
 2. projekt Samolokalizuetsya.
 3. Jest możliwe, aby zrekompensować rozbieżności zębów 40 °.
 4. Ustawianie oparcia jest do zaakceptowania dla pacjentów z protezami.
 5. Uproszczone wprowadzenie protezy, która zmniejsza liczbę ponownej konsultacji i zabiegów chirurgicznych.
 6. Mogą być stosowane w sytuacjach klinicznych, w których istnieje problem kątowanie implantów (obserwowana odległość jest prawidłowa).

poziom bólu

Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym często pojawia się nieodparte pragnienie, aby wrócić do domu tak szybko, jak to możliwe. Podniecenie może wystąpić po kolejnych procedur oceny. Aby chronić siebie, trzeba przygotować z wyprzedzeniem, w szczególności przeczytać o oparcie, co to jest, aby wiedzieć, ponieważ procedura ta jest bardzo długa i ciężka, z jej posiadania wszelkiego rodzaju niepożądanych niewygodnych ruchów pacjenta.

Stomatologia przedstawił to wszystko, a co najważniejsze – cierpienie pacjenta. jest znieczulenie do profilaktyki, która pozwala specjalista manipulacja absolutnie bolesne. Istnieją również ból po instalacji, ale to jest zupełnie naturalne zjawisko. Rzeczywiście, w integralności organizmu wytwarzane interwencji chirurgicznej, a zatem należy poddać rehabilitacji i procesy lecznicze. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ból i dyskomfort dopiero po kilku tygodniach rehabilitacji.

rodzaje łączników

Istnieje wiele łączników, ale najczęściej generatora można wymienić żywice Uni-oporowe (UniAbutment) i kulkowe skośne oporowe.

Łączniki lecznicze stosowane są podczas gojenia tkanek miękkich, więc jest odpowiedni dobór długości przyczółku niezwykłego.

Standard (vulgaris) ma sześć wariantów długości oporowej, która jest mierzona przez określenie pionową cylindryczną część implantu i dwa warianty kątów górnego stożka (45 i 20 °).

Łącznik narożny przewidziano kąt nachylenia od wzdłużnej osi mocowania. Jest on równy 30 °. Istnieją tylko dwa odcinki. Górny stożek – pod kątem 20 °, jak w standardowym oporowym. Występ oporowy jest pojedynczym elementem, bez oddzielnego śruby centralnej. Instalacja jest znacznie uproszczone, co pozwala na zagwarantowanie prawidłowego położenia elementu, jak również obecność przeszkód mikroutechki fug od ujścia w regionie subgingivalnuyu.

Indywidualne oporowy lub standard?

Z nazwy, można zrozumieć, że pierwszy rodzaj oparcia jest produkowany indywidualnie i tylko w jednym egzemplarzu. Charakteryzuje się ciężkie, wymagane dla konkretnej formy aplikacji. Indywidualna konstrukcja cyrkon jest wykonany wyłącznie na pewnej postaci, które w większości przypadków i siekacz centralny powinien mieć. W rezultacie, guma jest lepiej obsługiwane. Przestrzeń głęboko pod dziąsłem dla „smug” cementu nie.

W większości standardowych abtmenty – tytan, są zainstalowane w ustach. Łącznik tytanu w postaci „cylindra”, kształt zębów nie zostaną powtórzone, nie jest obsługiwane również odpowiednie żywice formularza. Ponadto, w procesie takim cząstek korona cementu utrwalenie oporowych może wnikać do szczelin pomiędzy dziąsłem a tym.

Łączniki są przymocowane w taki sposób:

 1. Sposób śruba Screw korony w występ oporowy. Ten sposób montażu jest bardzo przydatne tam, możliwe jest usunięcie renowacji konstrukcji.
 2. Cementowanie: stałą protezę na oporowym za pomocą specjalnych zaczynów cementowych. Wygoda tego rodzaju mocowania jest to, że estetyka i wygoda w eksploatacji projektu wzrosła.

Zalety niestandardowego oporowym

Najważniejszą zaletą jest pełna osobowości i anatomiczne. Jest to ważne nie tylko część estetyki, ale także zapobiega przedostaniu się cementu pod dziąseł podczas mocowania oparcia koronowego. Jest to bardzo istotna cecha, gdyż tworzenie folii nawet niezauważalne cementu pomiędzy dziąsłem a standardowym oporowym może później doprowadzić periimlantit (utrata kości wokół implantu).

Dzieje się tak ze względu na fakt, że ta wspólna oporowy jest węższa niż korony, tak, że zamocowanie tego ostatniego za pomocą cementu odbywa się tak, że jest dosłownie wciśnięty pomiędzy oparciem a dziąsłem. Sytuacja ta zaostrza się tym, że w trakcie oporowej lekarza maskowania półkę poniżej poziomu dziąsła na celu wprowadzenie głębokie krawędzi denka i całkowite pokrycie metalowej. Może to prowadzić do nieuchronnego przenikania cementu do obszaru, z którego będzie on niemożliwy do osiągnięcia. Zapalenie w takich sytuacjach nie powstają naraz.

Opieka pooperacyjna i powikłania

Trzeba zachować szczególną ostrożność w okresie pooperacyjnym po pomyślnym zainstalowaniu oparcie. Co to jest – specjalna troska?

Okres ten jest głównym składnikiem rehabilitacji. Często zdarza się, że to trochę bolesne, ale tylko na początku. Kompletne czyszczenie miękką szczoteczką do zębów będzie możliwe przez kilka dni po zabiegu. Prywatny dentysta może wyjaśnić metody pielęgnacji, około oporowym, co to jest, to polecam dodatkowego finansowania zdrowia jamy ustnej.

Musisz udać się do lekarza, jeżeli:

 1. Desna, który otacza strukturę, po tygodniu nadal jest spuchnięte i bolesne.
 2. Kieszeni gumy położonych wokół przyczółków, ciecz zostaje zwolniony.
 3. Ból nie ustępuje lub wokół któregokolwiek z implantami mieć bolesny obszar.

w sprawie cen

Na rynku protetyki stomatologicznej cennik dość zróżnicowane. Średni koszt oparcia wynosi 30 euro i powyżej. Cena ta zależy od wydajności materiałów i ich poziomu jakości, a urządzenie pozostaje przez wiele miesięcy w nieprzyjaznym środowisku. Łącznik w tym przypadku przewoźnik nie wolno w żaden sposób krzywdy. Dlatego cena jest odpowiednia. Stomatologia dzisiaj wiernie nadaje się do produkcji tego projektu, więc nie ma powodu, dla uczuć.