353 Shares 9914 views

Kotwienie łańcucha: tkactwo i zdjęcie

Kotwica tkacka jest znalezieniem starożytnych jubilerów. Z jego pomocą powstały pierwsze łańcuchy metali szlachetnych. Zaokrąglone ogniwa są ze sobą połączone pod kątem 90 °. Z biegiem czasu produkty mistrzów stały się bardziej skomplikowane i dziwne: zmieniły się kształty geometryczne linków, powstały ich nietradycyjne połączenia, pojawiły się nowe typy przekrojów. W sercu wielu nowoczesnych arcydzieł biżuterii leży najstarsza tkactwo łańcucha. Złącza sprzęgła kotwiącego dodają uroku do nich. Za pomocą tych ozdób można tworzyć oryginalne i świeże obrazy. Zanim zdemontujemy nietypowe podgatunki splotu, dowiedzmy się, jaka jest jego tradycyjna wersja.


Wydanie klasyczne

Klasyczne elementy tkackie kotwiące połączone ze sobą pod kątem owalnym. Stworzona w ten sposób biżuteria jest dość silna. Warto jednak rozważyć, że nawet jedno ogniwo produkowane słabo może doprowadzić do wczesnego zerwania produktu, aw najgorszym przypadku jego utraty. Klasyczna tkactwo kotwiczne łańcucha jest najprostszym ze wszystkich, dlatego ozdoby wykonane w nim nie będą powodować kłopotów podczas wychodzenia. Biżuteria ma romantyczną aurę. Wyglądają przypominają łańcuchy kotwiczne, które są używane na ciężkich statkach pływających po morzu. To jasne skojarzenie dało technologię swoją nazwę. Szczególnie imponujący wygląd wygląda jak kotwica na złotym łańcuchu. Poniżej przedstawiono zdjęcie modelu.

Odmiany klasycznego tkania

Tradycyjna wersja ma wiele odmian. Jednym z nich jest tkactwo "1 + 1". Różni się od klasycznej wydłużonej formy łączników, która jest o dwa razy dłuższa niż tradycyjna. W tkaniu łączy "1 + 2" na przemian. Pierwsza cyfra wskazuje liczbę elementów standardowych w kombinacji, druga – liczbę wydłużonych elementów. Tak więc pierwsze krótkie, potem dwa długie łącza, a potem krótkie, i tak dalej. Wariacje mogą być bardzo różne, na przykład "5 + 1". Ta odmiana oznacza następne połączenia pięciu elementów zwyczajnych, naprzemiennie z krótkimi ogniwami. Co jeszcze można zakotwiczyć łańcuchem?

Kotwica "splatana" tka

Przed wielbicielami produktów biżuteryjnych otwiera się niewiarygodnie szeroki wybór biżuterii. Warto zwrócić uwagę na łańcuchy i bransoletki kotwicy "tkane" tkanie. Ich linki mocno pasują do siebie, pozostawiając tylko minimalne szczeliny między nimi. Takie łańcuchy wyglądają bardziej imponująco i większe niż tradycyjne. Cienkie łącza zrobią drogocenną biżuterię z ozdobami uroczych dam. Łańcuch wykonany z elementów masywnych niewątpliwie wygląda świetnie na szyję lub ramię mężczyzny.

Włoski Bismarck

Najbardziej obszerne dekoracje są tworzone natychmiast z dwóch klasycznych łańcuchów kotwicznych. Ich łącza są spawane i tworzą szeroką tkaną bandę. Dwa łańcuchy zjednoczone w jednym, są często nazywane "włoskim bismarckem". Ta plecionka pozwala na tworzenie luksusowych bransoletek i eleganckich łańcuchów. Szerokość produktów jest różna. Kilka łańcuchów można spawać razem na raz.

"Kotwica morska"

Warto zwrócić szczególną uwagę na technikę "Kotwica morska". Powiązania łańcuchowe w ten sposób mają zworki. Dzięki tej funkcji podgatunki te są niemal identyczne z tkowaniem prawdziwego łańcucha kotwicznego stosowanego na dużych statkach. Po skoczki w elementach biżuterii są podobne do przypodłogów, rozpórki, zapobiegając deformacji. Takie uderzające podobieństwo było powodem pochodzenia nazwy tkania. Dzięki zworce, ornamenty wykonane w technice "Kotwica morska" są uważane za jedne z najbardziej trwałych. Są wykonane z różnych metali szlachetnych. Jednak srebrny łańcuch ma największy urok . Kotwica tkacka z nadproża, wykonana z tego metalu, naprawdę wzbudza myśli o odległych rejsach.

"Bastille"

Następne podgatunki, warte rozważenia, mają nietypową nazwę "bastil". Technika ta ma charakter podwójny, owalny. Są one połączone parami prostopadle do siebie. Produkty są nieporęczne, różnią się surowością i niezawodnością. Są to prawdziwe męskie łańcuchy tkactwa. Zwykle są wykonywane w złocie i umieszczane jako niezależna biżuteria.

Rollo

Podgatunki splotu kotwiącego mogą różnić się od siebie nawzajem liniami. Klasyczne formy owalne są konkurencyjne nietradycyjne rundy. Takie powiązania są charakterystyczne dla tkania "rollo". Jest on również nazywany "pasem" lub "szoopardem". Ostatnie imię jest używane szczególnie często. I to są podstawy. Dawno temu modele z linkami okrągłymi były w zbiorach produktów szwajcarskiej szafy Chopard. To on sprawił, że ta kotwica tkała z łańcucha bardzo popularna. Poniżej przedstawiono zdjęcie produktu wykonanego techniką "Rollo". Są bezpośrednie i skręcone "rollo". Linki w łańcuchu mogą być wąskie lub szerokie.

Garibaldi

Jest też "podwójny rollo". Wyróżnia się jako oddzielne podgatunki tkania kotwic i nazywa się "Garibaldi". Historia nazwy wraca do pamiętnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce we Włoszech w XIX wieku, kiedy kraj ten był pod austriackim uciskiem. Giuseppe Garibaldi walczył o wyzwolenie swojej ojczyzny. Na cześć narodowego bohatera we Włoszech tkactwo dostało jego nazwę. Łańcuchy w ten sposób wyglądają solidnie. Oni, a także wyroby tkania "Bastille", odnoszą się do ściśle męskich ozdób.

Giotto

Kobiety i dziewczyny są bardzo przystosowane do biżuterii, wykonane w technice "jotto". Jest to dość nietypowe tkanie łańcucha. Zakotwiczenie spójności dużych, cienkich linków w kształcie pierścieni, nadaje produktowi oryginalność i ekscentryczność. "Giotto" – modyfikacja podgatunku "shopard". Jest zaskakująco mało ważny i przestronny. Z takim ozdobieniem na dłoni lub szyi każdy przedstawiciel sprawiedliwego seksu będzie bogaty i elegancki. Elegancko wygląda jak łańcuch białego złota kotwicy "jotto". Urok ma również srebrne. Łańcuch "jotto" jest jednym z najsilniejszych. Nawet jeśli pęknie, co jest mało prawdopodobne, naprawa biżuterii będzie kosztować tanie i nie zajmie wiele czasu. Dzięki prostej strukturze łatwo jest się zająć.

Nazwa "jotto" nie dotarła do Rosji. Ze względu na podobieństwo połączeń łańcuchowych do pierścieni osłonowych zamiast "zasłony" i "zasłony" stosuje się zamiast nich. Oprócz klasycznej techniki istnieją "podwójne jotto" i "triple jotto".

"Tkactwo weneckie"

Luksusowo będą wyglądać na mężczyzn i kobiet, produkty wykonane w technice "tkania weneckie". W przeciwieństwie do klasyków, jego podstawa nie jest zaokrąglona, ale prostokątne lub kwadratowe elementy, które tworzą pierwotny splot łańcucha. Kotwiczenie szerokich ogniw jest dość silne. Ręczne wytwarzanie takiego produktu jest ciężką pracą. Tylko doświadczony mistrz może to zrobić. W zależności od liczby łączy w bloku wyróżnia się podwójne i potrójne "weneckie". Może być prosta lub zakrzywiona.

"Tkanina"

Ornamenty wykonane w technice "tkania splotów" wyglądają nie mniej oryginalnie. Produkowane są skręcone bransoletki i łańcuchy o falistym lub falistym wzorcu. Każde łącze w biżuterii jest połączone z kilkoma następnymi. Ze względu na złożoną strukturę tkania łańcucha, stają się obszerne i wyglądają naprawdę luksusowo.

Moskwa pokonała

Szczególnie interesujące jest tkanie "moskiewskiego bitu". Łączy w sobie klasyczną kotwę i niezwykłe dla tego rodzaju elementów: dodatkowe zakrzywione łącza, połączone z owalnym. Ze względu na swoją niekonwencjonalną formę, jej ogromny wygląd i jego nazwę, taka biżuteria jest umieszczona jako symbol dobrobytu i luksusu mieszkańców wielkich miast. Złoty łańcuch pomoże podkreślić status i bogactwo jego właściciela. Kotwica tkacka "Moskwa bit" – jedna z niewielu technik używanych do produkcji wyłącznie męskiej biżuterii.

Zakotwiczony romb

Nie bardzo popularne, ale atrakcyjne w wyglądzie są łańcuchy wykonane techniką "kotwica romb". Ponieważ było tkactwo, to nie jest dokładnie znane. Prawdopodobnie pojawiło się to w wyniku połączenia klasycznej techniki kotwicznej z pancerzem, zwanego "rhombo". Tkactwo jest prostopadłym połączeniem łączników w kształcie diamentu. Ozdoby, co do zasady, wyglądają elegancko, niezależnie od metalu, z którego są wykonane.

Fantasy tkactwo kotwiczne

Przyciągający chwytliwy obraz pomoże tworzyć łańcuchy kotwiczne fantasy. Produkty autora są szacowane w dziesiątkach i nie nadają się do standardowej klasyfikacji. Są to oryginalne elementy sztuki biżuteryjnej, w których trudno rozpoznać ich przodek: tradycyjny łańcuch kotwiczny. Mistrzowie oddają fantazję, aw rezultacie są naprawdę nietypowe ozdoby. Najsłynniejszym tatuażem kotwicy fantasy jest "Aurora" i "Hawaiian". Wyglądają trochę ekstrawaganckie. W falującej "Aurorze" linki są skręcone w spiralę. W "hawajskich" są połączone pary elementów o niezwykłym kształcie.

Fantazja mistrzowskich jubilerów nie zna granic. Tworzy łańcuchy elementów o różnych kształtach i rozmiarach. W jednym wystroju można znaleźć łącza siatki "moebius" i okrągłego "shoopard". Może zawierać elementy utworzone z różnych rodzajów złota. W istocie łańcuch fantastyki może stworzyć naprawdę jasny, unikatowy wizerunek.

Tkactwo (srebro i złoto) – obecny trend

Od czasów starożytnych były najczęściej poszukiwanymi ozdobami łańcuchy kotwic złota i srebra. Ścisła prostota tkania wyrobów z metali szlachetnych korzystnie podkreśla stan, dobrobyt, a także dobry smak właścicieli. Ornamenty mogą być cienkie i eleganckie, masywne i potężne. W rzeczywistości, łańcuchy kotwiczne należą do stylu unisex. Wśród bezprecedensowych różnorodności kreacji biżuterii zarówno mężczyźni jak i kobiety łatwo znajdą odpowiednie produkty. Łańcuchy, w zależności od grubości, mogą być używane do noszenia wisiorków, wisiorków, krzyży, a także jako ozdób samoprzylepnych. Ze względu na wszechstronność w każdej chwili, produkty wytwarzane przy użyciu technologii tkania kotwicy będą miały swoich fanów.