221 Shares 2055 views

KAZ-4540: parametry techniczne, zdjęcia. Ciężarówki Kutaisi Automotive roślin

Rozwój inżynierii mechanicznej w ZSRR nadano szczególną uwagę. Każda roślina próbuje stworzyć tech samochód, który zajmie jego miejsce w łańcuchu infrastruktury kraju. Zakład w mieście Kutaisi, nie odbiegają od ogólnych tendencji i osiągnięcia wymagań i celów. Projektanci stworzyli samochód, który stał się legendą – KAZ-4540.


Historia powstania

W 1975 roku, na wniosek ZSRR Gosselhoztehniki nam GKB miasta Balashov, który specjalizuje się w tworzeniu Przyczepy do samochodów i ciągników, a także fabrykę Yaroslavl rozpoczęła rozwój nowych technologii. Zadaniem było stworzenie nowego modelu pociągów dla rolnictwa. Samochód miał być swego rodzaju brakującego ogniwa, które obejmowały zbieranie upraw w polu, ich dalsze ładowanie i szybki transport i rozładunek.

We wczesnych latach 80-tych na bazie zakładu Kutaisi rozpoczęto produkcję nowych samochodów z napędem na cztery koła. Podstawą dla nowego modelu stał się prototypem 0215 US utworzonej ze zwykłej KAZ-608B, z uaktualnionym sprzętu i systemem napędu na obie osie.

Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej i uruchomić nowy samochód na połacie byłego ZSRR, badania na pełną skalę próbek przeprowadzono. W tym celu został utworzony 20 samochodów, które zostały przeprowadzone i wszystko testów drogowych i ławki. W 1981 roku, w miejscu Zakończyliśmy z sukcesem testowanie nowych pociągów. Projektanci nie poprzestał i wprowadzono szereg poprawek i zmian do poszczególnych zespołów i części konstrukcji. To było po nowe doświadczenia i regularnych badań. Nowy KAZ-4540 nie miał nic wspólnego z poprzednimi modelami marki „Kolchidy”.

Już w styczniu, 84., kiedy zakończono testy międzyresortowych, ciężarówka Zalecono, aby uruchomić do produkcji. Miesiąc później stworzył pierwszą partię 500 maszyn.

Na podstawie tego samochód został zaprojektowany i ciągnika. Dostał nowe oznakowanie – KAZ-4440.

„Kolchidy”

Nazwa ta została podana do spisu fabryki ciągników w Kutaisi. Pierwszy wózek opuścił już w sierpniu 1951 r. Większość komponentów przedstawia z rośliny o nazwie po Stalinie. Dzięki gospodarzy przedsiębiorstw Moskwie i zebranych wywrotek, małych traktorów, jak również pojazdów towarowych pod marką „Kolchidy”. nowa instancja zdjęcie nie była podobna do żadnej z istniejących w tym czasie.

„4540” – model zaprojektowany w celu zaspokojenia potrzeb rolnictwa. Produkcja trwała od 1985 do 1998 roku. W tym okresie udało nam się stworzyć kilka różnych wersji samochodu „Kolchidy”. Charakterystyczną cechą KAZ-4540 ma jasną pomarańczową kabinę o bardzo dużej szyby.

powołanie

Freight KAZ-4540, który różnił się od wszystkich innych modeli obu osiach napędowych, często używane w połączeniu z przyczepą marki GKB-8535. Ten pakiet reprezentowany przyczepy używane do transportu produktów rolnych.

Wywrotka KAZ-4540 – uniwersalna maszyna z możliwością rozładunku na trzech stronach. W zależności od konkretnych użytych materiałów i okolicy jest jeden pewny sposób. Pojazd został wyposażony w napęd na wszystkie koła z blokadą mechanizmu różnicowego opcjonalnie tylną oś.

projektowanie nowatorskich pozwala korzystać z urządzenia w tandemie z kombajny i upraw bawełny. „Kolkhida” – samochód mający wystarczającą przepuszczalność wymagane dla urządzeń stosowanych w rolnictwie i pojemności 11 ton.

W 1990 roku, projektanci przygotowali dokumentację, która pozwoli wyposażyć lodówkę samochód, używany w połączeniu z platformą ładunkową, a także stworzyć pojazd do ognia. Niestety, rozwój nie otrzymali dalszego rozwoju i pozostał tylko na papierze. „Kolchidy”, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej – jest najbardziej zażądał kopii w czasie maszyny.

kabina

Kabina – Cabover, położone nad silnikiem. Ten układ poprawiła sprawność oraz maksymalne wykorzystanie całej platformy. „Kolchidy” – samochód z krótkim rozstawem osi i doskonałą widoczność dla kierowcy. Duża kabina posiada oddzielną część wypoczynkową, wentylator i grzejnik piecyk. Wszystko to w wysokości przewidzianej wystarczy wysoka wartość komfort dla długoterminowych i lotów długodystansowych. W 1985 roku, był to bardzo dobry wskaźnik.

W 1990 roku rozpoczęła produkcję zmodernizowanej wersji. Jest wyposażony w system hydrauliczny do sterowania otwarciem deski. Podczas rozładunku któregokolwiek z planszy grupy roboczej zamyka się automatycznie.

komponent moc

Maszyna jest zamontowana na silniku wysokoprężnym marki YaMZ-KAZ-642. Silnik Kaz-4540 został ustawiony na rozstawie osi i jest połączony z ośmioma urządzeniami do przełączania biegów (4 dostępne transmisji i ewentualnie rozdzielacz).

Elektrownia znajdowała się bezpośrednio nad przednią osią, a wszystkie organy, które zapewniają kontrolę, zostały zepchnięte do przodu jak najwięcej. Stanowisko kierowcy jest powyżej silnika. Decyzja o utworzeniu takiego układu było spowodowane koniecznością zwiększenia powierzchni użytkowej, na której znajdowały się przewożone materiały. Dzięki zwiększeniu kąt wyjścia zwiększonej przepuszczalności. Program ten zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia na obu osiach. Na froncie rachunków 6.12 ton wagi, a na odwrocie – 6,14 m.

Uniform loading dozwolone stosowanie pojedynczych kołach z szerokimi oponami, a także znacznie upraszcza system kontroli ciśnienia w komorach powietrznych.

Wiele innowacji zostały wprowadzone podczas tworzenia KAZ-4540. Jednym z takich Płyta była Przeguby, znamienny tym bardziej niezawodnie niż równoważnej sferycznej. prędkość maksymalna wynosi 80 km / h, ale obciążenie jest równa sumie 6 m.

podwozie

Uruchomienie urządzenia pozwala maszynie do przemieszczania ciężkich dróg gruntowych i przez pola po orce. Na KAZ-4540 transmisji ciężarówki został ustawiony na 8 pozycji, ruch do przodu i dwa – temu. Jest to złożona struktura składająca się z przekładni 4 prędkości i rozdzielacza 2 trybach.

Suche sprzęgło instalowany z dysków ciernych i pneumatycznych. Obrót silnika zastosowano zarówno mostki. Skrzynce rozdzielczej zainstalowane międzyosiowego mechanizmu różnicowego. Sterowane za pomocą oddzielnego przycisku na desce rozdzielczej.

Zawieszenie osi przedniej zmontowane z wzdłużnej sprężyny i amortyzatora teleskopowego. zamontowany tylny semi-eliptyczne resory piórowe podwójnie.

godność

Kierowcy, którzy pracowali nad techniką marką „Kolchidy”, zauważył, że najbardziej udany model był KAZ-4540. Opinii nie dość jednoznaczne, ale zbiegają się pod wieloma względami. Główne zalety, które zostały odnotowane:

– „4540” – pierwszy w wysypisko ZSRR, stworzony wyłącznie na potrzeby rolnictwa.

– łatwa konserwacja i naprawy dzięki łatwym dostępem do prawie wszystkich miejsc i mechanizmów.

– doskonałymi poprzeczne pociągi z maksymalnym obciążeniem.

– rampa z trzech opcji rozładunku.

– kabina Cabover Pełnowymiarowa, który został wyposażony w najnowszą technologię.

braki

Niskie kwalifikacje pracowników zakładu nie wolno tworzyć produkcję pojazdów jakości. Na KAZ-4540 była dość duża liczba wad:

– Często awaria mechanizmu odpowiedzialnego za powstanie kabiny.

– Częste wycieków płynów hydraulicznych i oleje na skrzyżowaniu transmisji i uzgodnień silnikowych.

– pompa wysokiego ciśnienia nie był w stanie dostarczyć wymaganych parametrów.

– Słabym punktem są nity są odpowiedzialne za unieruchamiających przednie sprężyny do ramy.

Niektóre zalety nadużycia i niewłaściwego prowadzenia przekształcony wad. To samo obciążenie na obu osiach pozwala na zwiększenie przepustowości, ale agresywna jazda ma wysokie prawdopodobieństwo przewrócenia maszyny. KAZ-4540, którego cechy są przedstawione w artykule, jest nadal używany w niektórych regionach Rosji i Ukrainy i innych krajów byłego ZSRR.