143 Shares 7060 views

BMW serii 3 (BMW E30): dane techniczne i zdjęcia

BMW E30 – samochód z drugiej serii, który był pierwotnie produkowany jako sedan. Prezentowany był pierwszy model w 1982 roku, w listopadzie. Prezentacja odbyła się w Wielkiej Brytanii, a następnie przejechano sensację wśród ludzi, którzy długo czekali na wieści. Nie trzeba dodawać, że pierwsze egzemplarze dostarczone do klientów po kilku miesiącach – na początku przyszłego roku (1983). Tak, że powinien powiedzieć o tym modelu w sposób bardziej szczegółowy.


O koncepcji

Samochód BMW E30 było zastąpienie takiego popularnego samochodu jak BMW E21. Poprzednik był bardzo popularny. Był przedstawicielem małej trzeciej serii, wydanej przez Grupę Monachium. Często wyznawcą E21 zwane „przejściowy” modelu. Chociaż uważa się, że jest całkowicie niezależna. Ale to jest pod względem koncepcji. Ale jeśli chodzi o design – tak można nazwać to przejście. Maszyna ta podobno idzie z ostrym „rekina” stoi gładsze, bardziej miękkie, zaokrąglone linie i formy nowoczesnych samochodach. Ten projekt stał się założycielem kolejnych wersjach – .. E36, E39, itd. Modele te są znane były bardzo popularne w tym czasie.

zmiany

W nowym BMW E30 jest prawie nic od swojego poprzednika. W niektórych modelach (mianowicie – 316, 316i i 318i) zainstalowany silnik w E21. Są pod maską też obnosił silnika M10. Ale istotne zmiany dotknęły ciała (struktura), zarówno układu zawieszenia i hamulcowego. Ponadto, twórcy znacznie zwiększyło poziom ergonomii w kabinie, która jest również ważna.

Nawiasem mówiąc, absolutnie wszystkie modele (oprócz 316-te) były wyposażone w ten sam system oświetlenia głowa chetyrehfarnoy. Jednak, oprócz powyższych elementów, nowy początek lat osiemdziesiątych mógł pochwalić się poprawił lusterko ogrzewanie kabiny i sposób wentylacji elektrycznych, które są fotele z regulacją wysokości, elektroniczny prędkościomierz i wskaźnik konserwacji. W ogóle, samochód stał się naprawdę bardziej nowoczesny, komfortowy i wygodny. To nie może nie podobać.

O jednostki napędowe

O jaki rodzaj silnika BMW E30 jest najpotężniejszym, aby być powiedziano. Ale powinien zacząć od drobnych. Najmniej wydajne jest 1,8-litrowy silnik 90 KM, który jest zainstalowany pod maską 316. modelu. Najbardziej imponująca wersja po prawej stronie jest 2,5-litrowy silnik M20B25 I6, który produkuje 170 koni mechanicznych. Ponadto, nie było też inna jednostka. mogli pochwalić się BMW M3 E30. Weźmy, na przykład, model Evo II – 2,5 litra, który produkuje 238 „Konie”! Doskonały wynik. Przed nim, w 1989 roku było to 2,3-litrowy silnik, którego moc wynosi 215 litrów. a.

Najmocniejsze silniki są te, które obsadzone maszynę na eksport. Silniki te były jednostkę 2,3 litra na „195”, koni i silnikiem o pojemności 3,2 litrów i 197 litrów. a. Ale te pojazdy były dostarczane wyłącznie na rynki Ameryki Północnej i Południowej Afryce. W Europie można kupić inne, mniej potężny model. Ale w zasadzie, mieszkańcy naszego kontynentu wystarczająca możliwość wyboru, który był dość bogaty – około dwudziestu różnych opcji.

Z tyłu

Pro Motors BMW E30 – jeden z najważniejszych elementów dyskusji samochodów – zostało już powiedziane, a teraz jest warta dyskusji w sposób bardziej szczegółowy, a także o ciało.

Maszyna jest bardzo atrakcyjne pod względem wzornictwa. Pomimo faktu, że twórcy postanowili Monachium nie ozdobić maskownicę modelu fazowane (co jest cechą charakterystyczną wszystkich wypuściła BMW w ciągu ostatnich dwudziestu lat), samochód nie powiodło się. Nic więc dziwnego, że ciało jest bardzo popularne do tej pory. I we wszelkich przepływów ruchu można łatwo rozpoznać BMW E30.

Tuning – ta metoda pracy, wielu właścicieli tej maszynie stara się poprawić swój wygląd. Starają się uczynić go bardziej potężny, muskularny, agresywny. Dobrą rzeczą jest to dziś prawdziwe. Istnieje ogromna ilość przedmiotów oferowanych przez różne firmy do zakupu. Na przykład, nowy BMW E30 torpeda. Stylizowany nowoczesny salon w starych samochodów wyglądają dość oryginalny. Nawiasem mówiąc, wiele osób chętnie poprawić wnętrze jest, jak zwykle wewnątrz sterownika i spędza czas. Można wprowadzenie znacznej ilości pieniędzy i wysiłku ekspertów, uczynić doskonałą, najwyraźniej nowy samochód.

salon

BMW E30 wnętrze jest wykonane solidnie, ale czułem się tak zwaną „ducha lat siedemdziesiątych.” Producenci kierownica Ustaliliśmy nachyloną prosto „w języku włoskim”. Ale jest regulacja. Panel przedni można nazwać prawdziwym Niemcem. Wszystkie rodzaje klawiszy i przycisków są co najmniej tak samo jak przyciski. Nie można zadowolić archaicznego przycisk spalin, za pomocą którego można przeprowadzać kontrolę oświetlenia. Jest to bardzo przydatna funkcja.

Deska rozdzielcza może być uznany za standard wygody i ergonomii. Rzeczywiście, twórcy BMW udało się stworzyć przyzwoitą powierzchnię „praca” dla kierowcy. Wszystkie wagi są łatwe do odczytania i mogą być postrzegane – kierownica nie zamyka opinię. Wewnątrz znajduje się kuchenka BMW E30, wygodne komfort siedzenia, przestronność. Oczywiście, rustykalne wykończenie – dlatego wiele osób decyduje się na poprawę i salon.

Nawiasem mówiąc, to było pierwotnie lewo tylko dwa sedan (która jest, jak to się nazywa, a nie „coupe”, jak jest teraz). Ale wtedy nie było również czterodrzwiowy. BMW postanowił rozwijać ten model, ponieważ wyszło na jaw, maszyny, która w tym czasie stał się popularny – Mercedes E190. Samochód zapalonych konkurentów. Więc BMW postanowiła utrzymać. One ulepszone specyfikacje, salon kosmetyczny, ale, szczerze mówiąc, za modelu produkowanego przez koncern Stuttgart.

W skrócie, wszystkie wersje

BMW E30 produkowane w różnych postaciach. Kabrioletów sedan, Coupes – ciało były różne, jednak w specyfikacji są do siebie podobne. Na przykład, wszystkie kończą 80 wyposażone w centralny zamek. Zaczęły pojawiać się szyby, moc na kole kierownicy, felgi aluminiowe, komputer pokładowy, światła odkurzacz, pralka, elektryczne, zasłony, ABS i więcej. Następnie, od początku lat 90-tych zaczęliśmy przekształcać i wygląd – obniżona krata, chromowane zderzaki zostały zmienione na czarne, zmodyfikowane reflektory, zwiększa rozmiar tylnych świateł.

W ogóle, to potężny samochód. Dla prawdziwych koneserów klasyki, można by rzec. Jedyny problem – to części zamiennych i konserwacji. Ale jeśli samochód prawidłowo obsługiwać, to będzie trwało wiele lat.