489 Shares 1688 views

Jak zorganizować los, lub to, co jest święte ofiara

Przez wieki, ceremonie religijne zawarte ofiarę. Może to być ofiary biesiadne żywności i kwiatów, lub szalony jak na dzisiejsze standardy, krwawa orgia. Nawet jeśli bogowie stają się mniej mściwy i nie wymagają ludzkie życie, zachowanie wzór pozostał. Teraz, jak jesteśmy, rytuały zyskał połysk i uprzejmości, w rzeczywistości, pozostając starożytną, archetypowy strach przed przyszłością. A dowodem na to jest w namiętnej dyskusji na temat tego, co jest ofiarą świętą i jak służyć bogom ich propozycji.


Co jest święte poświęcenie w chrześcijaństwie

Starożytne świątynie podczas obrzędu ministra kultu stał po kolana w krwi zwierząt ofiarnych. Liczba ofiar czasami numerowane w tysiącach – echa starożytnych greckich hekatomby gdzie umieścić bogów, wyciąć sto byków. Wyobraź sobie zapach krwi, krzyki zwierząt, z bólem i lękiem przed śmiercią. Miliony much krążących nad kałużami zawiesza zapachu próchnicy krwi i tłum podnieconych wierzących – kobiety i dzieci, które przychodzą do radości spektaklu śmierci. Straszna sprawa, ale to nie zawsze – wiele świąt, tak jak dzisiaj, wraz z żywności roślinnej i rzemiosła z święte znaczenie. Jeszcze Mores przodkowie byłby przerażony najbardziej gorliwych satanistów.

Biblia, pomimo ogólnej spokojnym nastroju, przepełnione okrucieństwem. Począwszy od wydalenia umiłowanych synów ogrodu, Bóg nadal jak stali, temperament ludzi, prosząc Abrahamowi zabić swojego syna, a następnie zmuszając Kaina do czynienia z rodzeństwem. Wszystko się kończy, że Jezus umarł na krzyżu, aby zająć jego ojca, i za grzechy całego świata. I ciągłe niebezpieczeństwa współczesnych apostołów, ustąpił mierzonej, leniwy przepływ współczesnego życia, a krew stopniowo opuścił kościół, pozostawiając echa gwałtownych moralności w postaci jaj barwionych krwią Chrystusa na stół wielkanocny i cichego spowiedzi do kapłana.

Funeral tradycji przedchrześcijańskich Słowian ery

Wbrew opinii wzywającej do wyłączności tak zwanej „rosyjskiej drodze”, nasi przodkowie nie uniknąć ofiara nie tylko zwierzęta, ale także ludzi. Oczywiście, były to głównie więźniów i niewolników, ale słowa piosenek, jak mówią, nie można wymazać. Było hierarchia dary przyniesione przez bogów – kurcząt, psów i koni. Najważniejszym darem, który mógłby uzyskać idola, był człowiekiem. Istnieje wiele dowodów na temat średniowiecznej zabijania swoich konkubin i wdów na pogrzebie szlachetnego męża.

Bo to, co jest święte ofiary ludzkie życie, jeśli nie najwyższy akt posłuszeństwa i uznanie prymatu duchowego świata? Z nutami tureckiego podróżnika oczywiste jest, że ludzie w Kijowie już w roku 983 nie uniknąć zabić chwałę swoich bogów. Ze słów cudzoziemców, jeden Perun poświęcili swoje życie dla młodego Waregów, który odmówił czcić drewniane idol. Niemiecki naukowiec Gelmold powiedział o męczeństwie chrześcijańskiego biskupa w 1066 roku. Jak widać, przodkowie oddawał w zaspokajaniu uczuć religijnych innych osób poprzez cierpienie.

Pochodzenie słowa „ofiara” w języku rosyjskim

Trudno sobie wyobrazić, ale tak niegrzeczny nastolatków ulubione słowo „jeść” pochodzi ze starego kościoła „zhrtva”. Dlatego szorstka „grub” pierwotnie mowa rytuał żywności konsekrowanego posiłku, który służył jako przedstawiciel kultem. Kapłan obserwował rytuał i pierwszy próbowałem specjały przygotowane bogowie, często pozostawiając sobie ciekawostki. Dzięki uniwersalności i znaczenie tradycji przetrwało wiele kościołów i wyznań.

nienasycony Indianie

Nigdzie znanych firm nie rzucają takie rzeki krwi, jak dawnych mieszkańców obu Ameryk. Może nadmiernej wilgoci i ciemności komary podniecać okrucieństwo, może coś innego, ale faktem jest, że Inkowie, Majowie i Aztekowie do całego świata wstrząsnęły jego nadmiernie krwiożerczych święta. Prawdę mówiąc, to nie jest zawsze wprowadzany do śmierci osób dorosłych i dzieci w trosce o idoli przytrzymujących. Ofiary mogą być mniej krwawe – rośliny, broń i przedmioty codziennego użytku.

Uważa się, że nadmierne okrucieństwo mezoamerykańskie plemiona obwiniać swoje mity. Tak, Quetzalcoatl krwawił z genitaliami , aby stworzyć świat, w micie piątego bogów Sun poświęcić się dla dobra ludzkości. W obronie tej teorii jest kult samobójstwa praktykowane przez Azteków. W razie potrzeby, można cieszyć się atmosferą przemocy i strachu, patrząc jej realizm znane filmowego Mel Gibson „Objawienie”.

nowoczesny ofiara

Krwawa ofiara religii zmarł, pozostawiając echa w ciemności kontynentu Afryki, gdzie życie jest warte pół worek kukurydzy i dwa papierosy. Prasa nie-nie przestraszyć historie o zwykłych ludzi rytuały „Voodoo” i wykorzystywania narządów ludzkich do duchów wysłanych zbiorów. Ale dla większości jest to tylko opowieści grozy, a nie codziennością. Co jest święta ofiara dla nas – współczesnych „Facebook”? Każdy znajdzie swoje wyjście ważne instynkt religijny. One nie prać bieliznę, kiedy gra „Spartakusa”, a drugi nie jeść produkty bogate w skrobię, trzeci przyniósł ślub celibatu przez wzgląd na jego jednej znanej przyczyny – genetyczne nawyki utrzymują się przez długi czas.