801 Shares 4488 views

Łowienie karpi w październiku unosić przynętę, sprężyna na podajniku lub Donk

Z pewnością każdy, kto jest zaangażowany w połowach karpi, uważa, że ta ryba jest kapryśna i nieprzewidywalna. Czasami, jak się wydaje, ma wszelkie warunki do doskonałego ukąszenia – normalne ciśnienie atmosferyczne, wieje ciepły wiatr, lekkie fale na wodzie. Oto tylko karp nie reaguje na zmianę przynęty lub przynęty. Ale zdarza się i odwrotnie: w odrażającego pogody – wiatr, deszcz – karp zgryzu, tak aby zarządzać tylko uderzyć.

informacje ogólne

Ten hardy i nie bardzo wymagający dla zawartości tlenu w wodzie, ryby zamieszkują bagniste jeziora i stawy, które są dobrze podgrzać w lecie i zimie zamarza całkowicie. Karp zamieszkuje w pobliżu wybrzeża między roślinnością, chociaż większe osobniki przylegają do głębokich obszarów.

Na jesieni tego ryba idzie na dno, przygotowuje się do zimy. Tarło karpia w wodach południowych, zwykle odbywa się w maju, a na północy – na początku lata, w zależności od pogody: temperatura wody powinna być wyższa niż piętnaście stopni.

wiosna wędkarstwo

Jak każde inne ryby, przedstawiciel karpia ugryźć różnie w różnych porach roku. W marcu, gdy tylko zbiornik zaczyna spadać skroplinami, bogate w tlen, kara aktywny. W tym czasie, wysiadając w małych grupach, przeniósł się w stadach z głęboko do płytkiej wodzie powodzi miejsce, gdzie najcieplej. A pierwszy w mieliznach dużych okazów. Tutaj czekają na podejściu płoci i jej ikry. Ale łowienie karpi jest tak trudna w tym sezonie. Po tarle, duże jednostki poślizgu z powrotem do jeziora, i przyjść mniejsze przedmioty w ich miejsce na tarło.

Dobór sprzętu do połowu karpia na wiosnę zależy od warunków połowów. Na przykład, dziesięć do piętnastu metrów od najlepszym rozwiązaniem byłoby łatwe pręt pływaka CFRP z lekkiej platformie. Tak więc duże znaczenie ma zrównoważony zestaw – wypierający obciążnika granulek, aby uniknąć dużej liczby fikcyjnych ugryzienia.

wędkarstwo lato

W ciepłych i słonecznych ukąszenia pogodowe są bardzo rzadkie. W ciągu dnia ryby daleko od brzegu, gdzie woda jest lekko podgrzać, a tam jest dużo tlenu. W tym czasie, nawet najbardziej ulubiony kawałek nie wzbudzić apetyt karpi. Ale wieczorem, kiedy upał się stopniowo, jeden po drugim stada, ryby pływają do nadbrzeżnej roślinności. W tym momencie zaczynają Jordania. Udane wędkarski rozpoczyna się o siódmej wieczorem, gdy słońce zbliża się do słońca i trwa do późnej nocy.

Jesień karp wędkarstwo

We wrześniu-październiku, w porównaniu do sezonu letniego jest zmniejszenie jego aktywności karmienia. Wynika to z obniżenia temperatury i wody i powietrza. Dlatego skuteczność połowu karpia w październiku nie jest bardzo wysoka. Jeśli jednak wziąć pod uwagę kilka możliwości połowów w tym okresie, a następnie odzyskanie będzie złapać jak w lecie.

Udane karaś wędkarstwo w październiku jest możliwa w głębokich wodach, gdzie nie ma prądu. W takich miejscach stosowany podajnik lub poludonka. Jak znaleźć doświadczonych wędkarzy, we wrześniu, najwyższą aktywność karpi aż do południa. Zwykle gryzie wykończeń do czwartej po południu. A ponieważ ryba ta karmi się we wrześniu ze znaczących klastrów, wówczas jedynym wyborem jest idealny do połowu może produkować dobrych połowów. W tym czasie ukąszenie jest silnie uzależniona od pogody. Karp wolą jasne dni, więc podczas silnego wiatru lub zbyt dużej chmury połowu znacznie zmniejszona.

W październiku,

Większość wędkarzy skończyć połowu karpia ten reprezentatywny od połowy września. Jednak łowienie karpi w październiku może również być co najmniej dobychlivoy, o ile, oczywiście, wiedzieć, niektóre niuanse. Są one związane przede wszystkim z wyborem rozwiązania i przynęty, a także właściwej lokalizacji.

Łowienie karpi w październiku skomplikowane ze względu na fakt, że w tej chwili jest on już zaczyna poruszać się trochę i jest bardzo niechętnie być wybrany z zadaszeniem. Jednak w stawie do tego czasu nie ma dużo energii, więc wędkarzy okazja, aby złapać zdobycz, rzucając go „pod nosem” haka z posiłkiem. Doświadczeni rybacy jednocześnie powiedzieć, że połów karpia w październiku, w pochmurny dzień, to jest więcej niż oczywiste pojemność wzrok.

Przynęta i przynęty

Najbardziej skuteczne wskazówki dotyczące tego sezonu – joker, zasadzone na haku w taki sposób, aby uzyskać trójwymiarową strukturę, małe robaki. Wraz z nadejściem chłodnych karpia przenosi się do nieregularnej diecie – w zrywami. Przed zimą, staje się bardziej wybredni i nie bierze żadnej przynęty. Na przykład, łowienie karpi w październiku unosić przynętę nie może dać żadnych rezultatów, jeśli weźmiemy jako przynęty robaka. Kolejna rzecz – Joker, który jest jednym z najbardziej wszechstronnych i catchability dysz.

Ani „szlachetny” rybołówstwo nie jest bez karmienia. Nie jest wyjątkiem i połowu karpia w październiku. Należy jednak być używane mądrze, ponieważ dieta ryb w sezonie jesień zmienia. Prawidłowe wabik i raz rano. Tradycyjnie używany do tego joker z piaskiem. Miły, aby pokazać się i makijaż Shop, jak również urządzeń, które nie pozwalają na przynęty szybko rozpuszczają się w wodzie.

Połowy na pręcie pływaka

W październiku, karp blisko brzegu rzadko jest właściwe. W tym czasie, znaczenie każdego elementu w mgnieniu oka: Ważne i małym hakiem, a głowę w prawo ogruzkoy. Łowienie karpi w październiku pręta pływaka i odbywa się z brzegu iz łodzi. W pierwszym przypadku rozwiązania powinny być dość długie – do siedmiu metrów. W tym przypadku, pływak musi mieć masę około dwóch gramów. Najlepsza wędka z włókna węglowego z lekka cewka szybkiego reagowania i rusztowania o średnicy 0,14-0,2 mm. Haki może odebrać od drugiego do czwartego wydania, kolor światła.

Ważną rzeczą jest wybór towarów jak dysza karp jesienią odbywa się bardzo ostrożnie. A jeśli ryby czują opór, natychmiast wyrzuca go. Karpia dziobanie w tym sezonie tylko dla niego charakterystyczne: po pierwsze, pływak zaczyna lekko drżeć, a potem nagle leżenia na wodzie, przejdź do strony. Jest to najbardziej idealny czas na wymiata.

w podajniku

Teraz do połowów jesienią oferuje szeroką gamę narzędzi. Ale to jest uważany za najbardziej popularny wędkarstwo karp w październiku na podajniku. Ponadto może on być stosowany do kompletacji, jak również typowe Donk z dzwonu lub amortyzator gumowy. Wszystkie z nich są równie dobre.

Od jesieni tej ryby są prawie zawsze szuka pożywienia na dużych głębokościach, połów karpia w Donk października będzie dobychlivoy jeśli zanęcone haki umieszczone jak najdalej od samego gruntu. Podajnik jest używany zamiast prostego podajnika obciążenia. Przekładnia ta charakteryzuje się niską reaktywnością na wiatr i zwiększonej czułości. Połowu karpia na podajniku w październiku najlepsze biegnie za pomocą Bloodworms, robaki i larwy.

sprężyna

Choć wielu fanów podajnik rozwiązania tej metody nie sprzyja, należy stwierdzić, że jest to bardzo długi czas i jest dobrze znany rybaków. Łowienie karpi w październiku na wiosnę – jest sposobem dochodzenia użycie podajników. W tym przypadku i koryta, a obciążeniem jest jednym z elementów przekładni. I to jest – wiosna.

Złap tę metodę należy rozpocząć natychmiast po zakończeniu tarła, gdy wyczerpane karp aktywnie rozpocząć karmienie, przyrost masy ciała. Pręt może być dopasowane do różnych długości. W tej materii, to wszystko zależy od możliwości finansowych. To może być dwustronny pręt o długości do trzech i pół metra, a niskie „teleskop” w Chinach. Głównym kryterium dla biegu w tym rodzaju połowów uważana jest za jego testu: konieczne jest, że waga na wiosnę i przynęty nie przekracza wartości określonej przez producenta. Z reguły pręty testowe podczas połowu karpia na wiosnę, we wrześniu-październiku, to nie mniej niż czterdzieści gramów.