446 Shares 1503 views

sprawiedliwości Mercy

Potępienie dumy pochodzi z wewnętrznej niekompletności, niepewność, słabość i choroby duszy, o czasowej niezdolności do działania, iz niecierpliwością, od utajonego złośliwość, zazdrość niszczy i niechęć szukać w sobie, pragnienie, aby wyróżniać się z nienawiścią do drugiego, z głupoty i tchórzostwo, od niewypłacalności i zaniechania w ich własnym podwórku, z małostkowości i … pragnienie, aby wejść w ogień, ale nie spalić.
Dlaczego tak często pragnienie sprawiedliwości generuje losowe i niewinnych ofiar?
Ponieważ osoba niedoświadczona w sprawiedliwości.
Sprawiedliwość jest waga, z jednej strony, którego kto chce prawdy, a po drugiej wszystkiego innego.
Prawo sprawiedliwości wynosi łuski, osoba prawie zawsze ma tendencję do przeważają boku, nadgorliwy, a to początek kłopotów. Prawie nikt nie potrafi zatrzymać czas w swoim zapale do odsłonięcia prawdy ważniejsza.
Każdy dobry w ekscesy często rodzi zło, a człowiek zaczyna domagać się odszkodowania od siebie za to, co zrobił w nadmiarze, do którego często po prostu w stanie to zrobić. To – w pierwszym impulsem do agresji, a to pierwszy krok w kierunku wojny.
Często jest to walka o sprawiedliwość prowadzi do wojny, brutalny, bezwzględny i absurd wojny – bez zwycięzców.
„Chcę sprawiedliwości.” Bardzo często słyszymy. „Co to jest sprawiedliwość?” – Chcę zapytać. Oczywiście usłyszysz odpowiedź: „Sprawiedliwość – to jest sprawiedliwość.” – Tak, tak, to może być i tak, ale tylko osoba chce zainstalować tylko ich sprawiedliwość, oni i uprawiane w swoich doświadczeniach życiowych.
Dwóch rolników pracujących na polach, a zebrane dziesięć worków ziarna. Jeden wziął wszystkie dziesięć same torby. Drugi przychodzi do niego i mówi: „Chcę sprawiedliwości, daj mi dokładnie połowa tych toreb” I dał mu pięć. Wydawało się dobrze i prawda, ale z upływem czasu, a ten, który dał, wraca i mówi: „Daj mi torbę, bo mam żonę i dzieci, i -. Jeden, dlaczego trzeba tak dużo” Wydaje się, że byłoby to sprawiedliwe, by oddać, ale odpowiedzi Mężczyźni: „Ale oni nie pracują w polu, dlaczego mam dać ziarna dzielimy się tylko ze sobą i?
Czy to prawda – rozważyć także ich interesów „?
Trzeba zrozumieć, że dialog może trwać przez długi czas.
Tu zaczyna się przesunięcie równowagi sprawiedliwości ku linczów i samoudobstva. Innymi słowy, jeżeli pierwszy wciąż dają worek, to będzie człowiek, ale to jest niesprawiedliwe. Więc jak to możliwe? Jest to konflikt, że sytuacja. Odpowiedź jest, jeśli dana osoba nie wie, co zrobić, powinien zwrócić się do prawa.
Wszystko byłoby proste, jeśli ziemskie prawa nie były te z małym sytuacji macromodel. Dlatego nie mogą oni rozwiązać takie spory.
Jest inna ustawa – prawo sumienia, ale myślimy o nim jako o ostateczności, gdy jest już za późno.
Sumienie jest ustawa Prawo Miłosierdzia. Mercy – jest formą boskiego wyroku.