450 Shares 1496 views

Mszyca dostała się na drzewo jabłoni. Jak sobie radzić z szkodnikiem

Mszyce są niebezpiecznym i płodnym owadem, zdolnym do zepsucia życia ogrodników. Budząc się wczesną wiosną, aż do późnej jesieni, małe ssące owady w całej kolonii wytrąciły drzewa owocowe i krzaki z jagodami.

Letnie ciepło pozwala mszyc mnożyć się w dużych ilościach. Szkodniki są dogodnie usytuowane na spodzie liścia, całkowicie zakrywając jego powierzchnię. Skręcanie liści, zmiany, często umiera całkowicie, a końce pędy stają się krzywe i całkowicie przestają rosnąć.

Mszyce na jabłoni, jak walczyć

Jeśli mszyce atakują drzewo jabłoni, można je zobaczyć z liści drzewa: stają się gruźlicą, o czerwonym kolorze. Zimująca szkodnik pozostaje w fazie jaja pod korą kleszczy, młodych pędów lub grubych gałęzi, obok nerek. Kształt jaj w mszycach jest podłużny, są lśniące, do pół milimetra długości. Na początku wiosny młode owady nie mają jeszcze skrzydeł, ale podczas dorastania samice mogą latać na długich dystansach.

A jeśli mszyca dostała się na drzewo jabłoni? Jak radzić sobie z tym, musisz koniecznie wiedzieć, w przeciwnym razie zniszczy wszystkie owoce i jagody w ogrodzie. Podobnie jak w przypadku innych szkodników, wczesną wiosną trzeba zacząć walczyć z mszycami, nawet zanim nerki zaczną pąkać. Konieczne jest wyeliminowanie chwastów w czasie i odcięcie wierzchołków w pobliżu drzewa, ponieważ niektóre gatunki mszyc rozwijają się i pozostają zimujące.

Domowe środki zaradcze

Proste domowe środki zaradcze pomogą w przypadku mszyc na jabłoni. Jak radzić sobie z szkodnikami z ludowymi środkami zaradczymi, na przykład z roztworem mydła? Weź 400 g mydła do prania, dostrój i wymieszaj z 10 litrami wody.

Skuteczna kontrola mszyc na jabłoniach poprzez rozpylanie tytoniu. Weź 500 g tytoniu, tytoniu, małych odpadów tytoniu i nalegaj w 10 litrach wody przez dwa dni. Odcedzić przez burlap, dodać kolejne 10 litrów wody. Przed użyciem dodać mydło do prania – 40 g na 10 litrów roztworu. Mydło rozpuszcza się w litrze wody i dodaje do kompozycji.

Jak posypać jabłka przed mszycami? Weź około 800 g suchego krwawnika, zebranego przed kwitnieniem. Zioło ziołowe w wrzącej wodzie przez pół godziny, a następnie dodać 10 litrów wody i nalegać na inny dzień. Ale można po prostu gotować bulion i dodać mydło do prania przed użyciem.

Jeśli wszystkie z powyższych metod nie pomogły lub nie są odpowiednie z jakiegokolwiek powodu, i nadal pozostaje Aphids na jabłoni, jak z tym poradzić? Spróbuj jeszcze raz. Wczesną wiosną, w celu wyeliminowania owadów, które spłynęły na drzewo, przygotuj roztwór nitrofenu (200 gramów na dziesięć wiadro wody). Zniszczyć roztwór wszystkich jaj, a jednocześnie i skrobię jabłko. Nie żal przy przygotowanej "medycynie" i obficie posypuje się nie tylko drzewo, ale także ziemię pod nią.

Nowoczesne przygotowania

Najprostszym sposobem zwalczania szkodników jest wykorzystanie funduszy zakupionych w wyspecjalizowanych sklepach. Na przykład: "Iskra", "Decis", "Tsipermetrin", "Inta-Vir" i inne. Użyj leku dwa razy w ciągu 9-13 dni. Po raz pierwszy zniszczone są wszystkie zalegające osobniki, druga próba eliminuje żyjące lub pojawiające się szkodniki.