272 Shares 967 views

Reżyser „Gwiezdnych wojen” Dzhordzh Lukas: biografia, historia powstania pierwszej gwiazdy filmowej sagi

Pierwszy film, który opowiada o niezwykłych przygodach Skywalker, Luke nazywa Star Wars przyszedł na dużym ekranie prawie 40 lat temu. Sukces był ogłuszający, a nie tylko publiczność, ale również krytycy, o czym świadczy „Oscar” zdobył 7 nagród. Trudno uwierzyć, że reżyser „Gwiezdnych Wojen” Dzhordzh Lukas pokazał raz obrazowi znajomych scenariusz i usłyszał od nich silne zalecenia nie zrobić „absurdalną” projekt. Na szczęście Lucas nie porzucić pomysł i po sukcesie pierwszego filmu zajęło kolejne 5 epizodów słynnego gwiazda sagi. Skąd strzelanina miała miejsce bardzo pierwszy epicki film robi jej dyrektor do odkrywania „duży” film?

Lucas Jojo życie do „dużego” filmu

Dyrektor producent „Gwiezdnych Wojen” urodził się rok przed końcem II wojny światowej – w maju 1944 roku, jego rodzina mieszka w słonecznej Kalifornii, jego ojciec był mały przedsiębiorca.

Od dzieciństwa, Lucas był znany rodzaj orzechowy. Jego pierwszą pasją zaczął ścigać. Samochody i garaże – to właśnie on był zainteresowany, to nie myślę o skierowanie. Ale pasja do wyścigów okazało George wypadku samochodowym – w wieku 18 lat, został prawie zabity za kierownicą swojego fiat bianchina.

Po tym, przyszły reżyser filmu „Star Wars” poszedł do college'u. Jednak znajomość filmach japoński reżyser Akira Kurosawa, a także reżyser kultowego Francis Ford Coppola dał młody człowiek nową pasję – film.

Pierwsze filmy George'a Lucasa

Reżyser filmu „Star Wars” Od początku swojej kariery ciążyła ku gatunku science fiction, w szczególności na temat życia ludzi w odległej przyszłości.

Na przykład, jego pierwszym filmem fabularnym był obraz «THX 1138" , który zabiera widza do XXV w. Z budżetem w wysokości 777 tys. Dolarów antyutopii w kasie zebrał 2 mln euro. To jest nieistotne postacią w Hollywood, ale zadziwiające jest to, że obraz jest po prostu kilka lat stała się kultowa, a plan (historia ludzi pozbawionych emocji, wykonywać rozkazy komputerów) zaczął być używany w Inne wyniki dla ruchu ( "Kiborg", "równowaga" i t. d.). Pewna część filmu (dźwięk śledzi notowania skrót) przeniknął do kultury masowej.

Przyszły reżyser „Gwiezdnych Wojen” przed wydaniem słynnej gwiazdy sagi wydało kolejną taśmę – „Amerykańskie graffiti” Lucasa nastolatków komedia o budżecie 775 tysięcy dolarów. Udało mi się dostać nominację dla «Oscar», a w 5 kategoriach.

Pochodzenie idei

Było to podczas kręcenia „American Graffiti” Dzhordzh Lukas rozpoczął pracę nad scenariuszem do „Gwiezdnych Wojen”. On poważnie „chory” na pomysł, aby stworzyć swój własny świat, w którym wszystko od nazw i do życia, byłoby wymyślony wyłącznie do nich. Lucas prawie nigdy nie rozstał się z notesem, w którym wyznacza wszystko, co przychodzi do głowy na ten temat. Niezrozumiałe zwroty słownictwa zawodowego lub z innych języków, nieznanych dźwięków pomógł Jo-ju Lucas symulować nietypowe imiona dla swoich bohaterów: Yoda, Vader, „Wookiego”. Skrypt do pierwszej części filmu w reżyserii „Gwiezdnych Wojen” napisał aż 6 lat: zmiana nazwy postaci, relacji między nimi, zwrotów akcji.

Przed Dzhordzh Lukas rozpoczął współpracę z firmą „Twentieth Century Fox”, że planuje całą strukturę do wykonywania kilof filmowej wśród japońskich aktorów. Ale film szefowie spółek podkreślił, że główne role grali hollywoodzkich gwiazd. budżet filmu był mały, więc Przesłuchania odbyły się w połączeniu z innym projektem, prowadzonym przez reżysera Briana De Palmy: ci sami aktorzy próbowali równocześnie na dwóch zdjęciach.

Rola obcej księżniczki mógł grać Dzhodi Foster, ale to zostało zatwierdzone przez Carrie Fisher, Luke Skywalker stał Mark Hamill. Harrison Ford nie był zachwycony z tekstem skryptu, tak jak starego przyjaciela Lucas dał mocno przysięgać na przesłuchanie – to sprawiło, reżysera, aby zapewnić, że rola Han Solo, on nawet grać nie musisz być sam wystarczy.

Strzelanie z pierwszego filmu gwiazda sagi

„Star Wars 1” Lucas rozpoczął filmowanie w marcu 1976 roku w tunezyjskiej pustyni. Nie bez ekscesów: w pierwszym dniu kręcenia huragan zniszczył wszystkie krajobrazy, które są następnie odzyskiwane w przyspieszonym trybie. Aktorzy pracowali 10-15 godzin dziennie. Strzelanie następnie transportowane do pawilonów „Elstri studio” (Londyn) i odbywają zgodnie z konwencjonalną przesunięcia 8-godzinnym.

Reżyser „Gwiezdnych wojen” udał się do zarabiania naganę od Harrisona Forda o „terrible” tekstu, w końcu pozwolił aktorowi zmienić replikę na własną rękę – Najważniejsze, że pozostaje znaczące.

postprodukcja

Reżyser filmu „Star Wars” Zakończono montaż wstępny wersji na początku 1977 tylko Stevena Spielberga chwalił swoją pracę, podczas gdy inni koledzy zaleca się umieścić film „na półkę” i zapomnieć o nim. Lucas postanawia usunąć z filmu o tym samym charakterze – Biggs Darklighter i reshoot w California Desert kilka scen. Ale Mark Hamill (czołowym aktorem) dostaje w wypadku samochodowym, a strzelanie przerwę. Musiałem zwolnić ekrany początkowo materiał.

widzowie reakcji

Pierwszy film z sagi o nazwie po prostu Star Wars: reżyser „Gwiezdnych Wojen” nie był pewien, że strzelanie będzie nadal, więc nie dodawać w tytule numeru seryjnego filmowym epizodem.

W maju 1977 roku, „Teatr Chiński” widzowie wreszcie pierwszy ten fantastyczny świat stworzony przez George'a Lucasa. Aktorzy odgrywają główną rolę, stał się przedmiotem adoracji; Opłaty z wystawy na taśmie kasie uratował firmę 20th Century Fox z zbliżającym się zepsuć; Dzhordzh Lukas natychmiast otrzymał „dobra” w strzelaniu drugim filmie, a finansowanie wzrosła z $ 11 mln 18 mln. W ten sposób rozpoczęła się era całego „gwiazda” gorączki, która trwa do dnia dzisiejszego.