786 Shares 5082 views

Elite brandy – napój z długą historią

Nazwa tego szlachetnych napojów alkoholowych dał to samo miasto – Cognac, region Charente. Napój produkowany w innym regionie nawet absolutnie poprawne technologii klasycznej, to nie ma prawa nazywać koniak. Jest to brandy, które nie sprawiają, że zawartość butelki gorzej. Historia trunku sięga wieków. My opanowaliśmy technologię produkcji w wielu krajach, ale prawdziwy luksus koniak może być tylko francuski.


Historia napoju

Region ten słynie z winnic w XII wieku. Destylację wina zaczęło Holendrów w XVI wieku, stało się możliwe, aby jego transport drogą morską na duże odległości a następnie rozcieńczania wodą. destylat winny miał bardzo bogaty smak i aromat, a następnie dwukrotnie destylacji sprawia, że nawet lepiej. Destylat stopniowo zaczynają pić nierozcieńczony, ale tylko do połowy XIX wieku został sprzedany nie w beczkach i butelkach jako samowystarczalnego napojów, gotowe do spożycia. Elite brandy dziś jest produkowana głównie z winogron Ugni Blanc.

Klasyfikacja koniaków

W zależności od ekspozycji nie jest następująca klasyfikacja koniaku :

 • VS – więcej niż 2 lata.
 • VSOP – więcej niż 4 lata.
 • VVSOP – więcej niż 5 lat.
 • XO – ponad 6 lat.

Ponadto istnieje podział na klasy zwykłych brandy:

 • Trzy gwiazdki. Alkohol ekspozycji przez ponad 3 lata, a siła napoju – 40%.
 • Cztery gwiazdki. Alkohol ekspozycji przez ponad 4 lata, a siła napoju – 41%.
 • Pięć gwiazdek. Alkohol Wyciąg z więcej niż 5 lat, a siła napoju – 42%.

Dla rocznika koniaki mają własną klasyfikację:

 • HF. Alkohol ekspozycji 6-7 lat, a siła napoju – od 42%.
 • KVVK. Alkohol ekspozycji 8-10 lat, a siła drink – 43-45%.
 • COP. Alkohol ekspozycji przez więcej niż 10 lat, a siła drink – 40-57%.

W pierwszej kolejności – elita francuski kolekcja koniak, który dojrzewa w dębowych beczkach przez kolejne pięć lat.

technologia produkcji

Elite Cognac we Francji, jest wykonany z winogron zebranych w jednym z sześciu obszarów wokół miasta Cognac. Najdroższe napój jest produkowane z winogron uprawianych w Grande Champagne i Petite Champagne. Ceny surowców zmniejsza się w miarę oddalania od tych dwóch stref. W sumie, w regionie Charente winnice zajmują około 90 tysięcy złotych. Hektarów.

Luksusowy koniak marka jest znana na całym świecie, produkowany w czterech etapach:

 • produkcja surowca wina z winogron;
 • destylacji materiałów wina, koniak produkcji alkoholu;
 • Wytrzymałość ducha koniak w beczkach dębowych;
 • mieszanka koniaku.

Elite francuski koniak

Światowy lider, producent doskonałej brandy z ponad dwustu lat historii – dom koniak Hennessy. Historia jego zaczęła się w XVIII wieku. Dziś napój ten cieszy się cały świat. Dom Hennessy produkuje około 50 milionów butelek rocznie. To naprawdę jest elitarną koniak (zdjęcie poniżej).

Drugim co do wielkości, ale jeszcze bardziej stary Cognac Dom Francja – Rémy Martin. Został założony w XVII wieku. Ale na świecie najstarszy – to Augier.

Znana na całym świecie marka koniaku Camus nadal jest własnością członków rodziny Zhana Batista Camusa. Winnice tej szacownej rodziny zajmują 125 hektarów ziemi francuskiej. Napój ten jest często podrabiane. Sprzedam oryginalny elitarną koniak Camus tylko w high-end sklepach.

Napoleon wciąż wolą pić COURVOISIER. Specjalna technologia produkcji jest utrzymywane w tajemnicy. Dla zamożnych koneserów pić Dom Courvoisier Cognac ma do zaoferowania z ekspozycją ponad 200 lat.

Szczególnie popularny Davidoff. Jest to bardzo młoda marka, założona w 1964 roku. To był pierwotnie markowe papierosy i cygara i koniak pod tą nazwą przyszedł później, jako uzupełnienie do dobrego cygara. Jednak napój ten szybko stał się popularny wśród bogatych. Davidoff wytwarzać koniak z alkoholi Hennessy.

kultura picia

Cognac – klasyczny digestif, czyli powinien pić po posiłku. Połączyć je z kawy, czekolady i cygar. Dodaje się go do wielu deserów. Dobry smak i aromat ujawnia napój, w połączeniu z oliwki, winogrona, ser.

Picia brandy z szerokości okularów zwężone ku górze. Szkło jest wypełnione około jednej ósmej, a ogrzewa się przez ciepły strony – ujawni najbardziej smak napoju.

Przekąska koniak cytrynowy lub rozcieńczyć colę – niemal bluźnierstwo. Niemniej jednak, jest on tak często pić w Rosji. W Stanach Zjednoczonych, gdy napój tonik lub rozcieńczony wodą w Wielkiej Brytanii – sody. W Niemczech, podobnie jak koniak napój przed lub po posiłku.

Koktajle na podstawie Cognac

Zrób wybór koktajli, które obejmują ten napój. Prawdopodobnie najbardziej popularne z nich, szczególnie w zimnych porach roku – brandy dziurkowania. Najprostszym sposobem przygotowania: po prostu zmieszać 1 litra soku jabłkowego 125 gramów koniak. Ponadto uderzenie wytwarza się z dodatkiem wódki, cytryny, pomarańczy, wody i cukru. 400 ml brandy rozpuszcza się 500 ml wódki, 2 litry wody, 10 cytryny, pomarańcze 3, 1 kg cukru. Plasterki owoców są zmieszane z cukrem i podawać we wrzącej wodzie przez kilka godzin. Następnie dodać wódkę i brandy i filtra punch. Pyszne koktajl złożony przez kawę i koniak. Składniki miesza się w stosunku 2: 1, a następnie dodać syrop cukrowy, a skórka pomarańczowa do smaku.

Przepisy ciekawych koktajle na bazie brandy, istnieje wiele. Ich wytwarzania i używania różnych mocnych trunków, oraz wódki i szampan, i soków owocowych. Jest to wielkie pole do eksperymentowania ze smakami i aromatami. Ale jeśli chodzi o luksus rocznika lub kolekcjonowania francuskiego koniaku, to lepiej, aby cieszyć się świeżym napój, jego kolor i aromat, posmaku i grę światła w szkle, ciepło rozprzestrzenia się poprzez ciało, i poczucie spokoju i szczęścia.