452 Shares 9057 views

Borys Jelcyn: panowanie

Borys Jelcyn, którego panowanie wystąpił w najtrudniejszy, być może, to okres w historii współczesnej rosyjskiej, odbiera dzisiaj najbardziej mieszane recenzje od polityków, dziennikarzy i społeczeństwa. W tym artykule przypomnimy głównej stronie „lat dziewięćdziesiątych Dashing” w historii naszego kraju.


Prezydent Borys Jelcyn: panowanie

Logiczną konsekwencją oczywiście Gorbaczowa, która objawia się w decentralizacji władzy w sferze publicznej, jak iw stolicach administracyjnych w republikach narodowych, był upadek Związku Radzieckiego. Umowa Belovezhskoe definitywnie i udokumentowane pokojowych republik rozwód w kompleksowej umowy oraz utworzenie nieformalnej organizacji friendly – CIS podpisany przez Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn, podczas którego panowanie po tej ustawy.

W pierwszej połowie 1990 cechował bezprecedensowy dopiero wtedy wzrost przestępczości, szalony inflacji, gwałtownego zubożenia ludzi, pojawienie się nowych grup ludności – tak zwany nowy rosyjski, a wraz z nimi, i wiele katastrofalny wzrost obywateli ubogich. O tym była wynikiem pierwszych latach nowego prezydenta.

Logiczną konsekwencją procesu opłakanym był wzrost nastrojów opozycyjnych w społeczeństwie oraz wspieranie alternatywnych sił politycznych. Ich twierdza w 1993 roku stała się Rada Najwyższa, która koncentruje się komunistów i nacjonalistów. Opozycja i patowa prezydenckie komplikuje fakt, że prezydent Rosji Borys Jelcyn podczas terapii szokowej w 1992 roku otrzymała bardzo szerokie uprawnienia, pozwalające mu całkiem uzasadnione rozwiązać parlament. Zdaniem Parlamentu, kadencja już wygasała, jak zostały one podane jedynie na okres potrzebny do podjęcia zdecydowanych działań w ciągu dwóch pierwszych lat niepodległości. Że konflikt zakończył się znany fakt: zastrzelenie budynku parlamentu i pełnego zwycięstwa prezydenta. Do tej pory, to wydarzenie odbiera różne szacunki: dla kogoś to jest jak zamachu na kogoś decydującego rozstrzygnięcia sytuacji (bez której kraj pogrążył się w długim okresie będzie chaos i krwawy chaos konfrontacji politycznych), który jest realizowany przez Borysa Jelcyna. Lat, ten człowiek Zarządu, między innymi, oznakowane i wojna czeczeńska, która wciąż wywołuje burzę emocji w sercach naszych współobywateli.

W pierwszej połowie 1990 stał się dla Republiki nawet bardziej dotkliwe niż w pozostałej części kraju: kompletny brak kontroli federalnego doprowadziło do drastycznego zubożenia ludności, wzrost przestępczości, czystek etnicznych i obecny tutaj powstawania radykalnych sił antyrządowych. Niedocenianie tych sił doprowadziła do tego, że zamiast szybkiego rozwiązania problemu czeczeńskiego konfliktu ciągnęła się przez wiele miesięcy, biorąc życie wielu poborowych i powodując kompleksową potępienie działań władz federalnych. Ale to było podpisanie rozejmu w formie umów Chasawjurt i powrót naszych żołnierzy do domu, nie tylko przyczyniła się do Borysa Nikołajewicza wygrać swoje następne wybory w 1996 roku.

Borys Jelcyn: panowanie drugiej kadencji

Niestety, umowa Chasawjurt nie przyniósł ustępstw ani Czeczenii ani reszty Rosji. Oni odłożyć tylko problem, który miał być rozwiązany przez następnego prezydenta. Być może najbardziej znaczącym epizodem drugiej kadencji pierwszego prezydenta był domyślnym finansowa kraju. Trudno jest jednoznacznie ocenić, czy była to wina polityki gospodarczej i dekretów w latach Jelcyna. Fakt, że gospodarka państwa jest bezpośrednio uzależniona od eksportu ropy naftowej i spadku cen ropy była głównym powodem upadku gospodarki narodowej.

Cokolwiek to było, z odejściem od pierwszego prezydenta Rosji pozostawił całą epokę z jego katastrof, ale również podwaliny dla dalszego, choć nie tak znaczących, pozytywnych zmian.