781 Shares 9250 views

W którym roku wynaleziono sprzęt do nurkowania? Kto wynalazł sprzęt do nurkowania?

Wiele nowoczesnych i bardzo potrzebne dokumenty zostały wymyślone dawno temu. My, ludzie, którzy korzystają z tych rzeczy w życiu, czasem nie wiedząc, że pracowali na swoich projektach Leonarda da Vinci. Do tej pory trudno powiedzieć, który został wynaleziony sprzęt do nurkowania. Wielu wynalazców starał aby wyglądać tak, jak to widzimy dzisiaj.

informacje historyczne

Problem podwodnego oddychania zainteresowanej osoby przez długi czas. Światowej sławy artysta, anatom, inżynier, oraz w pełni rozwinięty człowiek, Leonardo da Vinci, też staraliśmy się stworzyć strukturę, która pozwoliłaby na pobyt pod wodą przez dłuższy czas. Da Vinci urodził się w 1452 roku. Można sobie wyobrazić, co to długa historia ma sprzęt do nurkowania. Rzeczywiście, fajka nurek wymyślone przez wielkiego artysty renesansu.

Podczas wizyty Da Vinci Wenecja Senat miasta poprosił go, aby wymyślić urządzenie do ataku wrogich okrętów z wody. Jest to niemożliwe, aby powiedzieć dokładnie co roku wynaleziono sprzęt do nurkowania, ale to było wtedy, że artysta opracował specjalny zestaw do nurkowania, które składało się z maską, dwa przewody i trzciny dzwon nurkowy, wykonana z korka. Powietrze doprowadza się do rury za pomocą dzwonu, który jest pływało na powierzchni wody. -Vinci wynalazł obecnie wychwalanym rurkę w kształcie litery J. Jego długość to 61 cm, musiał pływać blisko powierzchni, ale aby w pełni cieszyć się, że nie da się pięknem podwodnego świata możliwego. Da Vinci wymyślił i plecak wypełniony powietrzem. I stworzył i subdomeny – tylko nie były one przeznaczone dla stóp i dłoni.

Charles Maurice Fernez Spalding

Inną postacią historyczną, która przyczyniła się do poprawy Aqualung projektowania – Charles Spaulding. Był cukiernikiem i mieszkał w Edynburgu. Ale oprócz był inżynierem i amatorsko: Spalding poczyniła wiele przydatnych zmian nurków dzwon. Zmarł podczas nurkowania w zatoce w 1783 roku w Dublinie.

Maurice Fernez – to Francuz, który wynalazł respiratory, maski gazowe i poprawiła podwodny aparat oddechowy. On wyposażył kaski zawór jednokierunkowy, brał udział w tworzeniu urządzenia stacjonarne do nurkowania pod wodą.

A jednak, dlaczego na świecie uważa się, że twórca akwalungiem jest Jacques-Iv Kusto? To, że nurkowie są wdzięczni za sprzęt do nurkowania, który jest używany na całym świecie dzisiaj.

Rozwój i Rukeroylya Deneyruza

Powrót w połowie XIX wieku i Rukeroyl Deneyruz staraliśmy się stworzyć taką maszynę, która by zmniejszyć ciśnienie do głębokości. Oni działali niezależnie i nie były znane. Powstała błona mogą wdychać powietrze ze zbiornika do oddychania – w wodzie. Urządzenie okazało się przyzwoite, ale wciąż miał wiele wad: nie staje się autonomiczna i zależała od węża, który dostarczanego powietrza na dłuższy pobyt pod wodą.

Wielu wynalazców pracował na sprzęt dla płetwonurków. Po tym wszystkim, że zmienił cały strój, w którym nurek umywalka oraz maskę i ubranie, a nawet płetwy. Każdy przyczynia się do poprawy akwalungiem. Ale najważniejsze – jest to moment, który jest związany z układem oddechowym, który zapewnia nurka powietrza. Roztocze wprowadził słynny francuski oceanograf – wynalazł akwalung, który jest używany do dziś.

Iv Kusto i Gagnan

Młody oficer Cousteau ożenił się z córką właściciela korporacji „Air Liquide”. ojciec żony warunkiem pomocy finansowej Cousteau na badania i wprowadził go do pracowników firmy jako inżynier. Razem z Emilem Gagnan Corporation, inżynier, pracował na sprzęt do nurkowania, w których układ oddechowy jest automatycznie dostarczanego powietrza do żądanego ciśnienia. Dopływ powietrza występowały na każdej głębokości. Jest to rozwój dał nurka komfort i możliwość długiego rejsu.

W 1943 roku została przeprowadzona na urządzeniu testowym rzeki Marne. W lecie Jacques-Iv Kusto ciągnęła doświadczyć go już w wodzie morskiej. Po spędzeniu kilku modyfikacji, Cousteau dostosowane do standardowej jednostki, która jest teraz nazywany Aqualung. A nazwa została opatentowana – Aqua Lung. W wielu krajach, taki sprzęt jest określany jako „» Scuba – Scuba.

Teraz nie ma wątpliwości co do tego, kto wynalazł nowoczesny sprzęt do nurkowania. Cousteau po książka została opublikowana, "The World of Silence", w 1953 roku, dla jednostki dostał imię Aqua Lung. Teraz Corporation „Air Liquide” posiadał prawa do produkcji wszystkich rodzajów sprzętu do nurkowania.

„Dive spodek”

Stało się jasne, co zostało wynalezione sprzęt do nurkowania, który jest używany przez współczesnych nurków nurków. To było w 1943 roku, i to Iv Kusto udoskonalił go do obecnego stanu. Ale nie jest to jedyny wkład francuski oceanograf w tworzeniu urządzeń do zanurzenia. Ponadto, należy do wynalezienia podwodnego nurkowania domu „spodek” one filmowane ciekawą serię o podwodnym świecie.

Wiele zastanawiałem kto wynalazł butlą „nurkowanie spodek”? A niektórzy jeszcze nie wiedzą, że jest to bardzo mała łódź podwodna, który był nazywany spodek. Cousteau – jest wciągająca charakter: bardzo lubi morza, zbudowany podwodny obudowę, studiował język ryb. Jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej i musiał zbudować oficera zawodowego. Ale on miał inną pasję – to samochody sportowe. Fascynacja nich był śmiertelny dla niego – miał wypadek na jednym z nich, a on musiał być traktowany przez długi czas, i przywracania zdrowia. Spędzać dużo czasu w pobliżu morza, pływania i nurkowania dla odzyskania ciała, Cousteau nie wyobrażam sobie siebie poza otchłań.

girlanda

Pomimo faktu, że kilkaset lat, ludzkość pracuje nad poprawą aparaty do nurkowania, to warto zauważyć, że istotą wynalazku należą do Leonarda da Vinci i Jacques-Iv Kusto. Bez oskrzeli da Vinci nie byłby kontynuowany wraz z dalszym rozwojem akwalungiem. I bez systemu opracowanego przez Cousteau, byłoby to niemożliwe, aby nurkować w trybie off-line i być pod wodą jest długi czas.

W którym roku wynaleziono sprzęt do nurkowania? To pytanie ma jednej odpowiedzi. Jego poprawa w różnych wiekach i bierze udział wiele wynalazców i inżynierów. Dać komuś jedną dłoń nie chcą: Najważniejsze, że teraz nie jest techniką, która pozwala na odkrywanie podwodnego świata. Pomoże to naukowcom archeolodzy poznać tajemnice ukryte od osoby w głębi mórz i oceanów.