314 Shares 6122 views

Odmiany membranową kurtki: krótki opis

Dziś postanowiliśmy przeznaczyć trzy rodzaje kurtek membranowych – w zależności od rodzaju tkaniny do szycia. Przypomnijmy, że materiał występuje w ubraniach funkcji warstwy górnej, co chroni osobę przed zimnem i jednocześnie usuwa wilgoć, nie pozwalając na mokre. Od budowy błon są podzielone na besporovye porów i łączone.

Cechy besporovyh kurtek membranowych

Taka tkanina „praca” na zasadzie osmozy: parowanie, padając na wewnętrznej błonie, osadzają się na nim i wyjść na zewnątrz przez aktywnego dyfuzji. Zalety usieciowany od niego dużo odzieży zewnętrznej: kurtka nie będzie wymagać sverhberezhnogo opieką i żyć wystarczająco długo. Warto również zauważyć, szeroki zakres temperatur, w których może działać. Nic dziwnego zatem, że produkty, wykonane z tej tkaniny, charakteryzujące się wysoką cenę. Jednak mają też kilka wad, na przykład budować wewnątrz parowania stworzyć efekt zmoknąć.

membrana porów

Kurtki z tkaniny membranowej z porami funkcjonować w sposób następujący: wilgoć zbiera się na zewnątrz membrany nie może wejść do środka z powodu małej wielkości porów i pot wyróżnia się od wewnątrz rzeczy, swobodnie wyświetlanym na powierzchni. Zjawisko to zostało wyjaśnione bardzo prosto: cząsteczki pary powstające podczas pocenia się tysiąc razy mniejsze niż cząsteczki wody. W ten sposób otrzymujemy wodoodporna i oddychająca w tych samych artykułach czasowych, które zgodzą, bardzo wygodne. Wady tej odmiany kurtek membranowych polega na tym, że „żyje” nie jest za długa: pory są zatkane szybko i wspaniałe właściwości utraconej tkanki. wymaga ona także niezwykle ostrożnego obchodzenia się: jeśli nie zostanie prawidłowo myte kurtka zaczyna się zamoczyć, więc zaleca się ostrożność, aby kupić specjalne narzędzia – spraye, szampony, itp …

Właściwości kompozytów kurtki błony

Materiał ten jest pokryty na wierzchu porowatej membrany, która z kolei ma inną pokrywę – besporovuyu folii poliuretanowej. Pozwala kurtki łączą wszystkie zalety poprzednich dwóch opcji, unikając jednocześnie ich wady. Oczywiście, są zatem wyższe niż przeciętnie. Jednak zakup tego produktu, można mieć pewność, że będzie ona służyć jak najdłużej.

tkaniny tekstury

Teraz, że w odniesieniu do faktury. Rzeczy premia jest zazwyczaj dostarczane z etykietami z napisem «ripstop». To nie jest nazwa producenta, oraz sposób tkania tkaniny. Jeśli spojrzymy na niego przez lupę, zobaczysz, że grube i cienkie nici tkane na podobieństwo sieci i stworzyć silną, ale lekki materiał. Innym rodzajem splotu – Twill. Uzyskany w ten sposób materiał jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Jest często używany podczas tworzenia ubrań dla snowboardzistów. dpm płaszcz membrany jest doskonała przykład.

szwy

Wreszcie – kilka porad o szwach. Idealnie powinny być przyklejone do wyeliminować nawet najmniejsze możliwości penetracji pod ubraniem. Nawet tkaniny kurtka trójwarstwowa całkowicie sklejone ze specjalną taśmą. Przy zakupie szukać napisem «wszystkie szwy są uszczelnione» – oznacza to, że wszystkie szwy są właściwie przetwarzane.