191 Shares 8402 views

Piotra i Pawła w Moskwie, opis, historia, zdjęcia. Jak się tam dostać?

Moskwa słynie z licznych katedr i kościołów. Niektóre z nich, dzięki swojej wyjątkowej architekturze i wystroju wnętrz, jest znany na całym świecie, inne – skromne, ale nie mniej kochany przez Moskali. Nie zawsze wprowadzają turystów, jednak każda taka struktura jest wspaniały pomnik historii rosyjskiej architektury sakralnej.


Dziś proponujemy, aby przejść do Starosadsky pasie gdzie wspaniały budynek, który przyciąga uwagę turystów. Piotra i Pawła w Moskwie (fot widać poniżej) w obecnej formie jest wykonana w stylu eklektycznym. Jednak jest to dobrze widoczne elementy gotyckie, rzymskie i nowoczesne style.

Piotra i Pawła w Moskwie: historia

Kompleks historia katedry rozpoczęła się w 1817 roku, kiedy społeczność kościół kupił położony w Lopukhins terytorium nieruchomości i zaczął odbudowywać go w kościele, aby wznieść złoconą kopułą i ustawić krzyże. Konsekrował nowy kościół w 1819 roku.

W 1837 roku, w siedzibie katedry po raz pierwszy zabrzmiał boskie dźwięki organów. Piotra i Pawła w Moskwie stał się tak popularny, że nie może już pomieścić wszystkich parafian wzięła jego odbudowę. W połowie XIX wieku zaczął budowlanego, który był prowadzony przez architekta A. Meyngard. Oni trwała do 1862 roku.

W rok później, wieża katedry dzwon urządzone, przedstawiony przez Williama I. liczbę parafian nadal rosła. Ponownie, zajęło rozbudowę kościoła. Od 1903 do 1905 roku na dużą skalę restrukturyzacji kościoła. Początkowo jest on kierowany przez architekta V. A. Kossov, później udało A. F. Loleyt. Kościół został konsekrowany pod koniec 1905 roku. W 1915 roku, odnowiony budynek został poważnie uszkodzony podczas niemieckich pogromów. Piotra i Pawła w Moskwie, w 1918 roku stał się katedra.

Świątynia po 1917

W 1924 roku, miejsce zamieszkania i Rada Episkopatu Kościół Supreme został przeniesiony do Moskwy. Masywny prześladowania religijne zaczęły się kilka lat później. Wiele kosztowności zostały usunięte z katedry, a słudzy aresztowany, a następnie rozstrzelany.

W 1938 roku Peter i Paul Cathedral w Moskwie został przebudowany i umieszczony w teatrze. Później trafił do studia „taśmy filmowej”. Dyrekcja studio przyczyniły się do przebudowy budynku. W efekcie wnętrze kościoła zostało niemal całkowicie zniszczone.

narząd

W czasie wojny, starożytne korpus katedry został przetransportowany do Nowosybirska, w Operze. Tam został rozebrany, a jego głównym elementem został wysłany do złomu, a niektóre części zostały wykorzystane do dekoracji. Dzisiaj świątynia przed ołtarzem zestawu nie jest mniej cenny narząd, który powstał w 1898 roku w największej organizacji do produkcji tych narzędzi w Niemczech – firma Vilgelma Zauera.

Początkowo przebywał w Moskwie Kościół St .. Michaela. Kiedy w 1928 roku został zamknięty, ciało przeniesiono do klasztoru Donskoy, gdzie czekało smutnym losem – pracę w sali krematorium. W 2006 Reinhardt Hyufken, wielkiego mistrza z Niemiec, miał poważny remont tego narzędzia. Dziś to brzmi świetnie, a podczas uwielbienia i muzyka organowa na żywo, które odbywają się w Świątyni regularnie i powodować wielkie zainteresowanie Moskali.

Niedawna historia kościoła

Dopiero w maju 1991 luteranie Moskwa utworzona grupa inicjatywna i składać do Departamentu Sprawiedliwości kapitału dokumentów. Na początku czerwca pozytywnej odpowiedzi otrzymała w tym roku. Rada Miejska Moskwa zdecydowała się stopniowo przenosić do budowania wspólnoty luterańskiej. Jednak nie można zrobić natychmiast.

Studio „przezroczy”, który nadal był w kompleksie kościoła, zapewnić miejsce do wykonywania posług religijnych, opuścić budynek całkowicie, a świątynię, nie mogła.

W maju 1992 roku gmina otrzymała kaplica, w których pierwsze warsztaty studio i rozpoczął odbudowę. W Niedzielę Wielkanocną w 1993 roku kaplica została poświęcona, a do roku 1998 przeprowadzono usługę. „Przezroczy” Studio jest w pełni wyzwolone terytorium kompleksu kościelnego w 1997 roku.

Warto zauważyć, że fundusze na odbudowę katedry pochodzić nie tylko od miejscowych parafian, ale także przez wiernych w Europie. pomoc znaczny był w odbudowie świątyni władz miejskich. Podczas renesansowej katedry, wiele uwagi poświęcono okolic. Yard wyczyszczone wieloletnich warstw nawierzchni asfaltowej, a on spadł do poziomu z 1905 roku. Prace konserwatorskie kontynuowano aż do 2005 r. Tylko zniszczył wieżę przebudowano znacznie później – w 2010 roku. Ostatni raz kościół został konsekrowany w 2008 roku.

Piotra i Pawła w Moskwie: jak się tam dostać?

W świątyni znajduje się pod następującym adresem: Starosadsky Lane 7/10. Dziś, coraz więcej odwiedzających miasto chce zobaczyć Piotra i Pawła w Moskwie. Jak dostać się na metro do tej świątyni? Najbliższa stacja do katedry – „China Town”, znajduje się trochę dalej „Łubianki”.

Z „China-Town” być napędzany przez szereg trolejbusowej 25 lub numerem 45, aby zatrzymać „ormiański pasa”. Od przystanku wziąć mały spacer do świątyni. Te same odnośniki transport do iz stacji „Łubianka”.