194 Shares 9631 views

Instrukcja Bromcampera

Bromcampor jest lekiem uspokajającym. Podobnie jak inne bromki (preparaty bromu) ma zdolność do wzmocnienia procesów hamowania kory mózgowej (głowa), zwłaszcza z dużą pobudliwością ośrodkowego układu nerwowego.


Narzędzie "Bromcampor" dotyczy leków syntetycznych. Skład leku obejmuje bromkowy kamfór jako główny składnik aktywny.

Lek jest dostępny w postaci tabletek.

W przewodzie pokarmowym występuje dość szybka absorpcja. Aktywny składnik może przeniknąć przez bariery histologiczne, w tym barierę łożyskową. W wątrobie lek jest hydroksylowany do oksymetabolitów uwalnianych jako glukuronidy przez nerki.

"Bromkampora". Zastosowanie.

Lek ma działanie uspokajające skierowane do centralnego układu nerwowego. Lekarstwo ma również pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, poprawiając funkcjonowanie serca.

Jako wskazanie na stosowanie leku "Bromcampor", instrukcja dotyczy neurastenii (w szczególności seksualnej), zwiększonej pobudliwości nerwowej i nerwów sercowych. Lek jest także zalecany do astenia, częstoskurczu, kardiomii, labilności ciśnienia krwi.

Leki podaje się w ustach 0.1-0.5 g dziennie przez okres nie dłuższy niż trzy razy, dla dzieci z uwzględnieniem wieku: od dwóch lat do pięciu, od 0,01 do 0,1 g, od sześciu lat i do dwunastu – 0,15 -0,25 g nie więcej niż trzy razy na dobę. Przewidywanie przepisywania leku pacjentom do 7 lat jest ustalane przez lekarza. Maksymalna dawka dziennie u pacjentów w wieku powyżej 14 lat i osób dorosłych wynosi 1,5 grama. Kurs terapeutyczny – od dziesięciu do piętnastu dni.

Zaleca się przyjmowanie pigułki po jedzeniu.

Działania niepożądane z zastosowaniem leku "Bromkampor" opisują: reakcje alergiczne, objawy dyspeptyczne, senność, zahamowanie. Podczas przyjmowania pustego żołądka ból brzucha jest możliwy.

"Bromkampora". Przeciwwskazania:

Niewydolność nerek lub wątroby;

– Indywidualna nietolerancja leku (nadwrażliwość na bromki).

Z ostrożnością leki są przepisywane w obecności chorób alergicznych w anamnezie.

Stosowanie leku podczas laktacji i ciąży powinno być uzgodnione z lekarzem. Dlatego konieczne jest korelowanie korzyści dla matki i zagrożenia dla dziecka.

Przedawkowanie leku objawia się nudnościami, bólem brzucha, wymiotami, anurią, gorączką, skurczem mięśni. Ponadto mogą występować konwulsje padaczkowe, duszność, niewydolność oddechowa, specyficzny zapach kamforowy po wydychaniu, depresja centralnego układu nerwowego, śpiączka. Jako pomocniczy środek do płukania żołądka, wewnątrz węgiel aktywowany i środki przeczyszczające. Z konwulsjami dożylnie podawano diazepam lub duże barbiturany sodu (tiopental sodu). Przypisać również hemodializę dializatem (lipid).

Podczas leczenia produktem Bromcampor instrukcja zaleca powstrzymanie się od pracy z mechanizmami lub transportem, a także inne czynności związane ze zwiększonym skupieniem uwagi i szybkości reakcji psychomotorycznych.

W leczeniu zespolonym "Bromkampor" stosuje się w leczeniu mastopatii. Środek uspokajający w tym przypadku jest powoływany ze względu na fakt, że poza innymi czynnikami wywołującymi rozwój choroby, stresujące sytuacje, nadmierne odczucia, intensywne podniecenie i inne zjawiska nerwowe mają również duży wpływ. Środki uspokajające mają na celu złagodzenie choroby i złagodzenie objawów. Największy efekt osiąga się dzięki stosowaniu pewnych leków w kompleksie. Niewątpliwie leki powinny być przepisane tylko przez specjalistę.