521 Shares 2091 views

'Betadine' oznacza. , Aplikacja opinii

Lek „Betadine” to związek kompleksowy poliwinylopirolidonu i jodu. Lek wytwarzany w postaci czopków, aerozoli. Jest też maść i rozwiązanie „Betadine”.


Poliwinylopirolidon jest obojętnym polimerem syntetycznym. Składnik ten jest „nośnik”. Farmakologiczne właściwości leku „Betadine” właściwości są spowodowane jodu. Ten składnik jest zawarta w kategorii antyseptycznych halogenowych. Jod jest aktywny w stosunku do Treponem, pierwotniaków, grzybów, bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii, wirusów oraz kwasooporne bakterii. Działanie bakteriobójcze składnik związany z jego właściwości utleniających. Jod aktywny oddziałuje z aminokwasami białka, zmienia strukturę czwartorzędową białka bakteryjnego. W wyniku tego, że traci swoją aktywność enzymatyczną i katalityczną. Jod korzystnie niszczy strukturę transbłonowego białka, enzymy i bakterie.

„BETADINE” świece (potwierdzają to wypowiedzi ekspertów) wykonane są w oparciu o wodzie. Lek nie podrażnia błonę śluzową. Na tle miejscowego jodu resorpcji praktycznie nie występuje.

Świece „BETADINE” (sprzężenie zwrotne z wielu pacjentów potwierdzają to) jest skuteczna z mieszanym i nieswoistego zapalenia pochwy, opryszczka narządów płciowych. Lek jest stosowany do pleśniawki. Należy zauważyć, w tym przypadku na lek „BETADINE” reakcje kobiet są dość niejednoznaczne. Niektórzy pacjenci zwrócić uwagę na wysoką wydajność i szybkość działania leku. Inni jednak nie widać żadnych wyników, a zatem musieli wybrać inny lek.

Leki przypisane ginekologów i bakteryjne zapalenie pochwy, rzęsistkowica.

Lek „Betadine” (roztwór) jest używana w leczeniu zakażonych ran i aseptycznym jako profilaktyki i leczenia powikłań u pacjentów w obecności sond, kateterów i ściekami. Lek jest stosowany w okresie przedoperacyjnym.

„BETADINE” Świece powołuje się na jeden lub dwa razy dziennie. Czopek trzeba wprowadzić głęboko do pochwy. Długotrwałe stosowanie – jeden lub dwa tygodnie.

Inne postacie dawkowania leku nanosić różnymi sposobami.

Lek „Betadine” w czasie ciąży nie jest zalecany do stosowania w trzecim miesiącu. Nie przepisać leki, i podczas laktacji.

Oznacza „Betadine” (referencje pacjenta wskazują na to) jest dobrze tolerowany i powoduje minimalne skutki uboczne. W niektórych przypadkach może być przekrwienie, świąd i reakcje alergiczne. Te działania niepożądane są odpowiedzialne za zaprzestanie leku.

Lek nie jest dodawany, gdy zapalenie Duhring (opryszczkowe), nadczynność tarczycy, podczas gdy zastosowanie jodem radioaktywnym nadwrażliwości.

Medycyna „Betadine” jest dozwolone do stosowania w okresie noworodkowym (oprócz świec). Czopki mogą być używane z zalecanych osiem lat. Wraz z wprowadzeniem dziewic trzeba być bardzo ostrożnym.

Unikać kontaktu z oczami leków.

Podczas korzystania czopki zaleca się używać podpasek.

Do wyzdrowienia nie mogą być stosowane inne środki odkażające i dezynfekujące, w szczególności rtęci, zasad lub enzymów.

Okres przydatności do użycia narkotyków „Betadine” – pięć lat. Po tym okresie, stosowanie leku jest zabronione.

Leki (niezależnie od postaci leku) nie jest przeznaczony do samodzielnego stosowania. Przed użyciem produktu, należy odwiedzić lekarza i dokładnie zapoznać się z instrukcjami, badać skutki uboczne i przeciwwskazania.