493 Shares 7772 views

piec żeliwny, aby podać: opis i opinie

Budowa pieca często związane z dworów, wanną i kotłowniach. W tym przypadku istnieją różne wzory jednostek grzewczych tego typu, z których niektóre są dość organicznie zawarte w wyposażeniu nowoczesnych domów. W pierwszych latach jego popularność piec żelaza pieca została uznana za naturalną część apartamentów miejskich. To nie zakłócać wnętrze i nawet dał mu przywilej specjalnej stylistycznych niuansów. Ale w dzisiejszych czasach technologicznie zaawansowany i kompaktowy grzejniki uległa zmianie, a takie konstrukcje często sprowadza się do domków, przy użyciu wyłącznie użytkowe potrzeb.


powołanie burzhuek

Tajemnica popularności takich pieców jest w przeważającej części ich wszechstronność. Z jednej strony, jest zapewnienie bezpośredniego ogrzewania problemu, az drugiej – możliwość fast food. Praktyka pokazuje, że średnie rozmiary Burżuazyjni całkiem możliwe do ogrzania pokoju o powierzchni 60 m2. Im mniej powszechnie stosowane, ale funkcja ta może być wykonywana w razie potrzeby jako urządzenie do gotowania żywności, takich modeli. Dla tych, którzy zdecydowali się zaprojektować go w tym celu letniskowe odpowiedniego pieca żelaznego pieca z palnikiem i mały plac zabaw dla produktów. Ponadto, palniki mogą być nieco – w zależności od gabarytów modelu. W niektórych wykonaniach przewiduje opcjonalne wyposażenie dodatkowe palniki. W rezultacie połączenie dwóch funkcji kuchenki spowodowane jego funkcjonalność i wygodę stosowania.

Budowa i działanie jednostki

Konstrukcja klasyczny zakłada cylindryczną podstawę obudowy, w którym skupia się podstawowe elementy robocze. Są one zwykle oznacza tacę komory spalania i popiołu – odpowiednio, piec zawiera co najmniej dwie pary drzwiczek. Po jednym kładzie drewno, a dolne drzwiczki są wykorzystywane do podejmowania popiół. Górna część konstrukcji wyposażony w dyszę, która łączy się z systemem spalinowym. Rzucić piec żelaza nie pali się rozproszone po całym pomieszczeniu, przegrodę rozdzielającą w komorze spalania kanał spalinowy z drewna, zawiera specjalnie perforowanej powierzchni. Za pomocą takiego rozwiązania jest odpowiednia cyrkulacja powietrza wydajnej ekstrakcji mierzono i produktów spalania. Charakterystyczną cechą projektu jest burzhuek i dolna część z wysokimi stopami. Na tym polega jeden z najbardziej zauważalnych różnic od tradycyjnych pieców pieców i kominków. Konstrukcja z nogi nie wymaga specjalnego urządzenia fundament, a nie wspominając o możliwość utrzymania mobilny ruch.

gatunek

Różne modele pieców na cechy konstrukcyjne, funkcjonalne zdolności i formy. Faktycznie, istnieją trzy główne rodzaje takich urządzeń. Ten model domu dla pomieszczeń mieszkalnych, wojsko i modyfikację wędrówki. Pierwszy przykład wykonania wynalazku charakteryzuje się dużą wielkość, w różnych postaciach, a także w obecności wielu palników stylistycznej pierwotnej wydajności.

Z kolei, żeliwny piec armia podobny do poprzedniego pod względem funkcjonalności, ale ma niewielkie rozmiary. Opcja ta ma na celu łatwość obsługi i możliwość zapewnienia szybkiego ogrzewania małych pomieszczeń o pow. Co do kuchenek campingowych, często mają bardzo skromne rozmiary, ale mogą również obejmować możliwość gotowania. Ten typ cechuje lekkość, aw niektórych przypadkach – składanymi nogami projektowych.

walory dekoracyjne

Modele Army i turystyka rzadko pieścić użytkownikom specjalną dekorację. Dla nich najważniejsze – jest to funkcjonalność, przenośność oraz prostota obsługi. Jednak jednostki, które są przeznaczone do wykorzystania w obszarach mieszkalnych lub samych domków nadal charakteryzują się obecnością elementów dekoracyjnych na powierzchni. Zazwyczaj takie modele są robione na zamówienie, co pozwala na przyszły właściciel do wyznaczenia z góry kierunek stylistyce. Ponadto żeliwny piec i nie może wykonać jedną pojedynczą funkcję dekoracyjną i nie mogą być wykorzystywane do ogrzewania. Ta praktyka jest powszechna wśród aplikacji koneserów stylu retro we wnętrzu.

Pozytywne opinie na piec

Praktyczność, niezawodność i brak szczególnych wymagań w zakresie utrzymania – główne zalety, dla których właściciele cenią piece. Sama żelazo powoduje trwałość konstrukcji, więc jeśli chcesz do piekarnika na długi okres eksploatacji, jest to bezpieczne, aby wybrać jeden z modeli tego typu. Jednocześnie zauważył, użytkowników i ergonomię. Nawet masywny piec żeliwny z palnikami zachowuje zdolność do poruszania się bez konieczności inwazji wykładziny podłogowej. Inną rzeczą jest to, że wraz z przemieszczeniem jednostki jest wymagane i skorygować położenie komina. Podkreślić użytkowników pieców i walory stylistyczne wspomniano powyżej, ale w związku z tym, najważniejszą cechą jest zdolność do wykazania żywego płomienia, o ile w niektórych wersjach.

negatywne opinie

Większość z zastrzeżeń do pieców wpływać oczywiste niezdolność metalu do gromadzenia ciepła. To oznacza, że piec będzie mógł zapewnić skuteczne i szybkie nagrzewanie pomieszczenia, a nawet dużej powierzchni, ale po sesji w piecu do ochłodzenia do pół godziny. I to nie dotyczy tylko konstrukcje żelazne – modele ze stali nierdzewnej użytkowników wskazują na tę samą wadę. Tu warto zauważyć, i inne nieprzyjemne niuans, który cechuje pieców żeliwnych.

Polecane bardzo odpowiedzialne podejście do kwestii bezpieczeństwa ognia, takich jak powierzchnia pieców w gorący podczas pracy. Dlatego ważne jest, aby zapewnić ochronę zwierząt i dzieci w pokoju i jeśli to możliwe, aby usunąć urządzenie z obszaru lokalizacja łatwopalnych przedmiotów i rzeczy. Chociaż producenci zaawansowanych modeli twierdzą specjalnymi powłokami ochronnymi z metalu, z czasem tracą swoją funkcję.

Ile jest piec żeliwny?

Najprostsza konstrukcja jest zupełnie inna cena demokratyczne, które mogą znajdować się w przedziale 5-10 tys. RUB. Ten segment, w szczególności reprezentują ten sam model armii i marszową. Jednostki pełnej skali są droższe -. 15-20 tys W tym przypadku możemy mówić o jakości wykonania konstrukcyjnego i wszechstronnością modeli. Produktywny masywny piec żeliwny z dekoracji autora może kosztować 40-50 tysięcy. To jest nowoczesne modele, które dają najnowsze technologie w celu, między innymi, wdrożyć zasadę ciągłego spalania w komorze spalania.

wniosek

W sprawach wyboru pieców zeznawać powinna opierać się na charakterze planowanej operacji. Jeśli model ma do czynienia głównie z problemem ogrzewania, dbałość o wielkości konstrukcji i obecności specjalnych rurek do poprawy wymiany ciepła. Nowoczesne piece żeliwne, aby dać również przeznaczony do stosowania w warunkach polowych. W takich modelach do funkcji przednich mobilności i lekkości.

Oczywiście, zasadniczą cechą z punktu widzenia funkcjonowania jednostki pieca w kraju i jest możliwość gotowania. Funkcja ta zapewnia grzejnej. Ponadto, przy zakupie pieców nie będzie zbędne do zapewnienia pełnej dostępności i szerokiej gamy urządzeń wspomagających dla utrzymania tego samego paleniska i popielnik.