640 Shares 5138 views

Filmy o zespołach rockowych: artystycznych i dokumentalnych. Najsłynniejsze zespoły rockowe

Filmy o zespołach rockowych są interesujące dla widzów przez długi czas. Aby dowiedzieć się, co kryje się za malowniczymi obrazami i sposobem, w jaki legendarni wykonawcy zdobyli światową sławę, jest interesujące dla wielu. Ale czas na czytanie autobiografii często nie jest wystarczający. Popraw problem pomoże film o zespołach rockowych. Wszakże podczas filmowania używane są głosowe zdjęcia i filmy z osobistych archiwów artystów.


Rodzaje filmów o muzyce rockowej

Filmy o muzyce rockowej dzielą się na dwa rodzaje: artystyczne i dokumentalne. Artyści opowiadają o fikcyjnych grupach i wykonawcach. Często podstawą tworzenia jest historia mało znanej grupy, która musiała stawić czoła poważnym trudnościom. Filmy dokumentalne o zespołach rockowych mówią o pewnych okresach stawania się wykonawcami: pierwszy album, pierwsza runda, tragiczne wydarzenia lub zakończenie kariery. Takie zdjęcia można usuwać w formie wywiadów z bezpośrednimi świadkami historii, aktorami wybranymi do "zabawy" gwiazd gwiazd świata.

Dokumentalne

Rozpadające się grupy rockowe kobiet, historia tworzenia grup kultowych – wszystko to można wyciągnąć z filmów dokumentalnych. Co było za stworzeniem Beatlesów, Quinna, Nirwany i innych legendarnych przedstawicieli rocka?

Dzięki filmom dokumentalnym można dowiedzieć się, jak zostały wybrane nazwy zespołów rockowych, kiedy wydano pierwszy singiel i gdzie odbył się pierwszy występ Twoich ulubionych wykonawców.

"Królowa: Dni naszego życia"

W ciągu dwóch tysięcy i jedenastu lat ukazał się dokument o legendarnej kapeli Queen. Biografia zespołu została sfilmowana w rocznicę – zespół był wykonywany przez czterdzieści lat. I choć przez długi czas nie ma żywego frontmana Freddiego Mercury, pozostali uczestnicy wciąż mają coś do powiedzenia fanom.

Kilka lat temu Królowa szybko zyskała popularność. Singiel i albumy sprzedawane w milionach. Grupa trwała nieustannie w trasie: kręcili klipy, nagrywali nowy utwór i wycieczkę, w czasach wydawanych albumów.

Niezapomniane i głębokie teksty, wspaniałe wokale Mercury i jego charyzmy dały zespołowi sławę i uznanie, które jeszcze nie spały.

Takimi filmami o muzyce rockowej jako "Dniami naszego życia" są filmy z kręcenia wideoklipów, nagrywania albumów i występów na żywo. W filmie o "Królowej" znalazło się kilka rzadkich wywiadów z grupą, w tym z Freddiem Mercury. Brian May również podzielił się swoimi planami na przyszłość grupy.

Film "Czas DDT"

W 2002 roku został pokazany dokument o rockowym rocku "DDT". "DDT Time" opowiada o dwudziestu dwóch latach istnienia grupy: od osiemnastego roku dwudziestego wieku do roku wydania taśmy.

Film jest zbudowany zgodnie z formatem zachodnich taśm. Historia "DDT" jest ściśle powiązana z realiami wydarzeń historycznych. "DDT Time" pokazuje, jak upadek Związku Radzieckiego, kryzys, który miał miejsce w 1993 roku, oraz rozpoczęcie działań wojennych w Czeczenii wpłynęły na światopogląd i twórczość krajowego zespołu rockowego.

Film podzielony jest na cztery części:

  • "Peryferia".
  • "Leningrad".
  • "Urodzony w ZSRR".
  • "Mamo, to jest rock'n'roll?".

Każdy segment filmu dokumentalnego pokazuje życie "DDT" w określonym okresie historycznym.

Antologia Beatlesów

Założony w sześćdziesiątym roku ubiegłego stulecia, brytyjski zespół rockowy składający się z czterech wykonawców szybko zdobył uznanie. "Beatles" to legendarna kolekcja, której twórczość rozpoczęła się naśladując innych artystów rockowych. Ale dość szybko znaleźli swój własny dźwięk, który dał serca Beatlesów milionom fanów.

Ich piosenki są nadal popularne. Tysiące okładek wykonywane są przez profesjonalnych śpiewaków i grup, a także przez prostych fanów, którzy rozpowszechniają wersje słynnych utworów w sieci.

Ale ścieżka Beatlesów była długa i trudna. Dowiesz się o tym z dokumentu "Anthology of The Beatles". McCartney, Harrison i Starr wzięli bezpośredni udział w tworzeniu cyklu dokumentalnego o swojej grupie.

Cykl został pokazany w 1995 roku. Podczas tworzenia filmu wycinki były wykorzystywane z rzadkich wywiadów członków zespołu, a także tych, którzy mieli związek z Beatlesami. Historia Beatlesów jest prezentowana przez pryzmat scenariuszy, archiwalnych materiałów i materiałów osobistych uczestników.

" Rolling Stones. Niech będzie światło "

W 2008 roku Martin Scorsese wydał dokument o słynnym na całym świecie rockowym zespołem The Rolling Stones. Film dokumentalny mówi o przygotowaniu i samym koncercie, granym 1 listopada 2006.

Taśma składa się z tylnych ramek, pokazujących, jak zespół przygotował się na koncert, który odbywa się w ramach trasy. Sam film obejmował dwadzieścia piosenek z kompletną sekwencją wideo, a drugi nagrany tylko jako ścieżka dźwiękowa. Pomiędzy utworami pominięto materiały z archiwów osobistych oraz wywiady z członkami zespołu i tymi, którzy im pomogli. Film całkowicie zanurza widza w atmosferze, która dominowała podczas trasy koncertowej grupy.

Scorsese zaprosił znanych gwiazd i polityków: Buddy Guy, Jack White, Christinę Aguilera, Billa Clintona i byłego prezydenta Polski do filmu.

Filmy fabularne o zespołach rockowych

Oglądaj filmy opowiadające historie prawdziwych artystów – interesujące. Ale najczęściej takie filmy o rockowych zespołach sprawiają smutek.

Aby odprężyć się i całkowicie zanurzyć się w świecie muzyki, możesz odłożyć filmy dokumentalne i wybierać filmy fabularne. Opowieści o fikcyjnych piosenkarzach i zespołach mogą być nie mniej ekscytujące niż taśmy oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Oświetlenie każdego wieczoru może mieć wątpliwości, czy filmy o rockowych zespołach. Lista malarstwa jest dość obszerna. Ale każdy z nich ma taką samą myśl: "Nigdy się nie poddaj!"

Sid i Nancy

Film oparty na prawdziwym filmie Sid Vishhes, należącym do słynnej grupy Sex Pistols. Według wielu, legendarny basista nie był najbardziej utalentowany w swoim polu. Było dużo muzyków, którzy byli znacznie lepsi od Sid.

Ale to Viches, które doskonale wpisuje się w wizerunek zespołu punk rockowych Sex Pistols. Pod koniec lat siedemdziesiątych dołączył do grupy i stał się jej rdzeniem. Jednakże, gdy Sid stał się integralną częścią Pistoletów Sexowych, Nancy stała się integralną częścią życia Sid.

Dziewczyna – uzależniona od narkotyków z doświadczeniem – żyła tylko dla spełnienia swoich dwóch pragnień: nowej dawki i wspólnej nocy z każdym z członków zespołu. I każda z nich osiągnęła.

Dla innych członków Sex Pistols, Nancy stała się osobliwym epizodem. Nie dla Sid. Zakochał się w Nancy. Ale bolesny związek, w którym zaangażowano heroinę, był skazany na tragiczne zakończenie.

Ranetki

W ciągu dwóch tysięcy i ósmych lat na kanale STS uruchomił projekt "Ranetki". Pokaz szybko zyskał popularność wśród nastolatków.

Głównymi bohaterami serialu były pięć dziewczyn: Anya, Lera, Natasha, Zhenya i Lena. Anya właśnie niedawno przeniósł się z Ekaterinburga do Moskwy wraz z rodzicami. Za nią byli jej przyjaciele, przez całe życie. Nowe miasto nie przyniosło Anya nic dobrego: nie jest zauważona w szkole, jej rodzice zaczęli ciągle sorbitsya. Jedyną rzeczą, która ratuje Anyę jest muzyka.

Gdy szkoła deklaruje zestaw w kręgu muzycznym, dziewczyna chętnie wchodzi do grupy i pozna innych uczestników. Lera jest córką mężczyzny wojskowego, ale nie ma "hamulców" w jej zachowaniu. Ona żyje pewnego dnia i nic nie martwi. Jej najlepszy przyjaciel Natasha jest zafascynowany tylko swoją gitarą i marzeniami spotkania z ojcem, który opuścił rodzinę przed narodzinami dziewczynki. Lena mieszka w koszykówce, ale to nie przeszkadza jej stać się częścią grupy Ranetki. Seria mówi, jak mogą pomóc genowi wyjść z sekty i dołączyć do grupy. Dziewczyny są zupełnie inne, ale dzielą jedną rzecz – samotność w tłumie, gdzie rodzice nie mogą poradzić sobie z problemami.

Wraz z przybyciem Zhenyi rozpoczyna swoją działalność zespół rockowy "Ranetki". Pierwsza scena to sala szkolna szkoły. Pierwszymi widzami są nauczyciele i uczniowie miejscowej szkoły. Ale dziewczyny są utalentowane, piszą nowe piosenki i tworzą wizerunek swojej grupy. I wkrótce szczęście uśmiecha się do nich.

Kobiety rockowe są mniej popularne niż męskie. Funkcje głosowe nie zawsze pozwalają kobietom potoczyć ciężkie riffy gitarowe. Ale "Ranetki" pokazał, że nawet w scenie krajowej proste dziewczyny mogą wygrać swoje miejsce pod słońcem.

"Zamknięty w garażu"

W 2012 r. Kanadyjska produkcja filmu o młodzieżowej grupie muzycznej. Filmy dotyczące grup rockowych nastolatków są szczególnie popularne wśród widzów. Pomagają młodemu pokoleniu wierzyć w swoje mocne strony i robić to, co dusza musi zrobić.

Historia filmu "Locked in the garage" zaczyna się w Vancouver. Grupa młodych ludzi decyduje się na połączenie sił i stworzyć grupę. Długo znają nazwy zespołów rockowych i zatrzymują się w "Tangenitals". Pieniądze na próbę w studio, którego nie mają, ale faceci nie rozpaczają i nie przenoszą całego sprzętu do garażu Richie – gitarzysty grupy. Ale nagle solista opuszcza zespół, a muzycy zmuszeni są pilnie szukać zastępcy.

Filmy o zespołach rockowych opowiadają historie zwykłych ludzi, którzy mogą przechodzić przez wszystkie trudności i odnieść sukces. Takie taśmy motywują ludzi w każdym wieku, aby nie wpoić talentów.

"Szkoła Rock"

Wydany w 2003 roku musical "School of Rock" opowiada historię gitarzysty Dewey Finn. Jego kariera to szereg skandali. Zaprzecza wszelkim normom zachowania w społeczeństwie, nie boi się wyrazić swojej opinii, nawet jeśli jest niewłaściwy.

Finn odrzuca wszystkie wartości, z wyjątkiem losu. Uważa, że tylko rock and rol może rządzić światem. Dewey lubi skoczyć ze sceny i zacieśniać gitarowe solówki przez 20 minut. Finn uważa, że jego grupa będzie w stanie wygrać lokalny konkurs. Ale nie można zrealizować planów gitarzysty: zostaje wydalony ze zbioru.

Ale szok i odwaga Deweya sąsiadują z niemożnością gromadzenia środków do życia. Dlatego, gdy otrzymuje propozycję zastąpienia nauczyciela w prywatnej szkole, zgadza się bez wahania. Dopiero teraz Finn nie zamierza "uczyć" studentów. Zamierza stworzyć nieśmiałe uczniów prawdziwy zespół rockowy.

Dewey organizuje przesłuchania i dowiaduje się, kim i jakiego instrumentu muzycznego można grać. Wszyscy, którzy nie wchodzili do głównej grupy, nie odrzucił, ale dał im zadania: dostosować technikę, tworzyć efekty specjalne i tak dalej.

To tylko przywództwo szkoły wobec zespołu rockowego w ścianach szkoły.

«Rock na wieki»

Osiemdziesiąt siedem siódmego roku ubiegłego wieku. Z dala Oklahoma w "City of Angels" zostaje przeniesiona przez Sherry Christian. Marzy o zostaniu znanym wokalistą. W tym samym czasie zmiana Drew Pain rozpoczyna się w Bourbon Room. Nic nie łączą się do chwili, gdy Sherry staje się ofiarą kradzieży ulicy. Złodzieje kraść walizkę. Drew próbuje interweniować, ale nie może pomóc dziewczynie. W filmie "Rock for ages" Drew pomaga Sherry osiedlić się w nowym mieście i organizuje ją jako kelnerka w barze.

Czas płynie, Drew i Sherry stopniowo się zbiegają. Wkrótce mężczyzna ujawnia tajemnicę: pisze piosenkę dla Sherry. Szansa na nowy utwór jest szybka. Grupa, która miała grać na otwarciu, nie pojawiła się w barze. Następnie Drew przekonuje, aby dać szansę Sherry i jego grupie.

Cały film nasycony jest duchem rocka z lat 80-tych. W ramkach błysnęła popularna piosenkarka zagraniczna. Czy młodzi muzycy wejdą w brutalny świat show-biznesu?

"Ostatnie dni"

Film "Ostatni dzień" opowiada o muzyce rockowej Blake. W pierwszych minutach filmu publiczność prezentuje walkę Blake'a. Idąc szlakiem leśnym. Muzyk spędza kilka godzin w naturze: zatrzymuje się przy niemalże wymarzonym ogniu, a potem patrzy na prąd rzeki, a potem po prostu opuszczając głęboko w las.

Ale izolacja Czarnego jest tylko wyglądem. Poza lasem czekają na niego producenci, którzy nalegają, aby wziąć udział w nowej trasie. Kobieta próbuje się z nim spotkać i dowiedzieć się, jakie jest jego relacje z dzieckiem. Przyjaciele szukają Blake'a, aby rozwiązać drobne problemy. Nawet prywatny detektyw i próbuje zakłócić samotność muzyk.

Człowiek nie chce wychodzić ludziom. On po prostu wędruje po lesie, szeptem niezrozumiałych słów do siebie i spisując nowe linie tekstu w notesie. Blake nie był po prostu zmęczony, był wyczerpany. Ogień życia w nim wystrzeliwuje tylko raz, gdy podejmuje gitarę i wykonuje ostatnią piosenkę.

On układa się w szklarni i zasnął. Po pewnym czasie ogrodnik znajduje martwego Blake'a. Jego przyjaciele, obawiając się problemów, zostawiają dom Blake'a.

Pisarz scenariusza przyznał, że film stał się semi-biograficzny. Pomysł przyszedł do niego po zapoznaniu się z materiałami o ostatnich dniach życia legendarnego Kurta Cobaina, lidera grupy "Nirvana".