133 Shares 6617 views

Kanidzha Klaudio: ciekawostki i biografia

Kanidzha Klaudio – słynny argentyński piłkarz (napastnik), pamiętał całego świata, nie tylko ze względu na drobne występy, szybkość i technikę, ale także skandali. Bliski przyjaciel Diego Maradona. Caniggia wziął udział w trzech Mistrzostwach Świata: w 1990, 1994 i 2002 roku. Walczyli o Puchar Ameryki w 1987, 1989 i 1991 roku, Zdobył wiele innych nagród.


dzieciństwo

Klaudio Kanidzha, którego biografię od dzieciństwa związany jest z piłką nożną, urodził się 01.09.1967 w miejscowości Anderson, w odległości 400 km od Buenos Aires. Z 6 lat Caniggia entuzjastycznie grał w piłkę nożną w miejscach odpadów stoczni. Ale znacznie wyróżniała się spośród wszystkich innych facetów. Jego wyróżnikiem był prowadzony prędkość.

Początek kariery sportowej

Prędkość młodego mężczyzny zaczęła przynosić owoce. Brał udział w zawodach lekkoatletycznych. Na krótkich dystansach w prowadzeniu prawie nie było równe. On celował w skoku w dal.

W 1985 roku, po przeprowadzeniu w prowincji Buenos Aires mistrzostw Caniggia pokazał tyle szybkość na 100m, który prowadzi argentyńskiej drużyny narodowej zaczął ofiarowywać udział w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w 1988 roku

Jak stać się piłkarz Claudio

Kanidzha Klaudio nie pozostało niezauważone i klubów piłkarskich. Przede wszystkim, aby zweryfikować pogłoski o talencie młodego sportowca, środek weteran został wysłany. Podczas swojej kadencji, widział wiele młodych talentów, ale Caniggia uderzył go natychmiast.

Ledwo czeka na ostateczne, agenta „złowionych” młody piłkarz tuż przy brzegu pola. I natychmiast złożył mu ofertę biznesowych z klubu, który Caniggia nie mógł odmówić. Więc „River Plate” nabyte w swoich pracowników jednego z najlepszych graczy w przyszłości.

okrągły kariera

Pierwsze lata Caniggia przeszkoleni z takimi znanymi graczami jak Alonso i Gallego. Po pierwsze, Claudio był w stanie ekstatycznej. Po tym wszystkim, trenował, zjadłem kolację i poszedł do autobusu ze znanych sportowców. Dlatego staram się doskonalić swoje umiejętności i pokazać swoje najlepsze strony.

Z biegiem czasu, Kanidzha Klaudio (piłka nożna i wygrać dla niego stał się głównym celem w życiu) zaczął myśleć o karierze. Chciał grać, a nie siedzieć na ławce.

Walka o miejsce w „River Plate”

Caniggia chciał być w reprezentacji Argentyny. Ale aby osiągnąć ten mógł tylko raz w głównej części zespołu. Otrzymał oferty z innych klubów, ale wszystkie z nich były daremne. Caniggia i pozostaną proste tworzenie kopii zapasowych. Jedynym rozwiązaniem było – do wyparcia podstawowego składu swojego zespołu Enzo Francescoli.

Caniggia wyraźnie sprzyjał los. Po mistrzostwach świata Francescoli poszedł do „Starego Świata”, a jego miejsce jest wolne. Caniggia natychmiast skorzystał z tej szansy. Pomimo faktu, że Claudio nie zdobył zaledwie trzy gole w 24 meczach piłki nożnej nie przeszedł niezauważony. Jego styl gry i niesamowita prędkość umieścić go w klasie sportowców, które nie miały w Argentynie. I nikt nie wątpił, że Kanidzha Klaudio wkrótce będzie w reprezentacji Argentyny.

Argentyna squad

Zaproszenie do udziału w reprezentacji Argentyny przyszedł w krótkim czasie. Debiut Caniggia to miało miejsce w 1987 roku w meczu przeciwko Włochom. Konto do celów Claudio otwarty w tym samym roku, pierwszy punktacji bramę w Ekwadorze. Maradona po meczu chwalił jego szybkość i grę.

Ale trener reprezentacji Carlos Bilardo, było silne poczucie negatywności do Claudio. Wydawało mu się, że nałożone tego gracza, jak on był przyzwyczajony do wyboru swoich graczy. Ale ponieważ Caniggia nie miał zastępstwo trener musiał opuścić Claudio w pierwszym składzie.

Caniggia kariera piłki nożnej jako całości

Po meczu Caniggia grał w „Verona”, a następnie – w „Atlanta”. Szybko stał się „gwiazdą” zespół i wrócił w kadrze Argentyny. Na mundialu w 1990 roku, zdobywając bramkę w półfinale, który pomógł Argentyńczycy, aby uniknąć porażki, a później pokona drużynę w rzutach karnych. Ale, niestety, ostateczna gra Claudio brakowało z powodu dwóch żółtych kartek.

Później, w latach 90., zdobył dwie bramki w tym meczu dla „America Cup-1991”. I zdobył decydującą bramkę w „Pucharze Konfederacji”. W rezultacie, Caniggia otrzymał zaproszenie na „Roma”.

dyskwalifikacja

Claudio jest bardzo bliska przyjaźń z Maradona. Ale zamiast przyjaciół szkoleniowych coraz częściej woleli wyjść i dobrze się bawić. W 1993 roku został skazany Kanidzha Klaudio zażywania kokainy i 13 miesięcy zawieszone.

Ciąg dalszy kariera sportowa

Okres kwarantanny jest ponad przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w 1994 roku Claudio był w stanie uzyskać za pomocą Maradona. Pomimo długiej nieobecności z powodu zawieszenia, Caniggia stał się jednym z głównych graczy. Strzelił dwa razy w meczu z Nigerią, ale w 3 nogę został ranny. W tym jego udział w World Cup 1994 zakończony.

Po powrocie do zdrowia, miał przeciętny sezon w „Benfica”. Claudio potem zdecydował się na powrót do domu. Ale nie w „River Plate”, z którym rozpoczął karierę piłkarską, oraz w „Boca Juniors”. Tam zaczął grać ponownie Maradona. W tym zespole, Caniggia był do 1998 roku, dopóki nie było tarcia Carlos Bianchi – trenera.

Puchar Świata w 1998 roku, Claudio pominięte przez ciekawskich powodu. Trener Daniel pomostowa nakazał graczy krótkie fryzury. Dla niego było to, aby podnieść morale graczy. Caniggia z Rodondo odmówił spełnienia tego wymogu.

W tym samym roku Claudio powrócił do Europy – najpierw w „Atlanta”. Punktacja tylko 1 gola, Caniggia poszedł w „Dundee”. Rok później, argentyński napastnik obnosił w „Rangers”. Tam, wspomina swój talent i wrócił w kadrze Argentyny. Ale w swoim ostatnim Pucharze Świata Caniggia nie wyjdzie na boisku. Wycofał się z piłki nożnej w 2004 roku, Klaudio Kanidzha.

Bramek w swojej karierze dla różnych klubach:

 • "River Plate" (8);
 • "Verona" (3);
 • "Atlanta" (27);
 • "Roma" (4);
 • "Benfika" (8);
 • "Juniors" (32);
 • "United Dundee" (7);
 • "Rangers" (12);
 • "Katar SC" (5);
 • "Wembley" (1);
 • reprezentacja Argentyny (16).

Nagrody, medale, osiągnięcie

Klaudio Kanidzha – najszybszy piłkarz w historii tego sportu. Jednorazowa srebrny medalista Mistrzostw Świata. Laureat kilku Pucharach:

 • Ameryka;
 • konfederacje;
 • Szkocka Liga;
 • Szkocja;
 • Katar;
 • Libertadores;
 • InterContinental;
 • Inter-American.

dwukrotnie – Klaudio Kanidzha raz stał mistrz Szkocji i Argentynie.

Po karierze

Po zakończeniu kariery Caniggia zdecydował się na stałe osiedlić się w hiszpańskim mieście Marbella. Wyboru dokonano przez przypadek. Piłkarz często przyszedł do tego miasta na wakacje. On naprawdę się podobało to miejsce – cisza, spokój, gdzie można żyć normalnie normalnego życia rodzinnego.