619 Shares 2234 views

Sortuj President – kolumnowy jabłoń. Opis, zdjęcia

Z wielkim zainteresowaniem jest ogrodnicy odmiana President – jabłoń, gdzie małe wymiary i kompaktowa forma. Czerpie odporność na choroby, wysoka wydajność i piękne soczyste owoce. To odnosi się do odmian kolumnowych, które pozwala zaoszczędzić miejsce na stronie i umieścić wiele drzew w małej przestrzeni.


opis odmiany

Jabłoń ma grube pędy. Dzięki jego krótszych liściach szczelinach znajdują się dość blisko siebie, tworząc rodzaj grubej zielonej wysokości kolumny powyżej dwóch metrów. gałęzie boczne odchodzą od centralnego rdzenia z niewielkim ostrym kątem, co powoduje bardzo zwartą Kroon, mieści się w odległości co najmniej 20 cm w każdym kierunku. Od trzeciego roku po posadzeniu ogród jest w stanie wyprodukować bardzo wysokie plony przez 15 lat.

Prezydent kolumnowy jabłoń zaczyna przynosić owoce pod koniec sierpnia. Owoce są atrakcyjne w wyglądzie, średniej wielkości (150 do 250 g), żółto-biały kolor z jasnoróżowego rzut oka po stronie oświetlonej przez słońce. Ich forma jest lekko spłaszczona. Skóra jest cienka, ale bardzo gęsta, błyszcząca. miąższ owoców jest drobnoziarnisty, kremowy, z dość wyraźnym aromacie. Bardzo wysoka sprawność klasy – jest usuwany z jednego drzewa 5-6 kg jabłek, iz dobrą opiekę i wydajność może wynosić do 16 kg. przechowywanie owoców na okres nie dłuższy niż jeden i pół miesiąca. Jabłka mogą być spożywane zarówno świeże i wykorzystywane do wszelkiego rodzaju opcji przetwarzania. Z nich wykonane kompoty, soki, wino owocowe, a także konserwy, dżemy i marmolady.

Główne zalety

Prezydent kolumnowy jabłoń, jak również wszystkie inne odmiany o podobnym rodzaju korony, ma wiele zalet. Cechą charakterystyczną takiego drzewa jest brak rozgałęzień bocznych. Kolumnowy kształt powstaje bez udziału człowieka, a drzewo rośnie w jednej beczce, która jest szczelnie pokryte owoców. Sadzenie drzew jabłoni, aby zaoszczędzić miejsce, co jest bardzo ważne, gdy powierzchnia działki nie jest zbyt duża. Kolumnowych drzew prawie nie ma potrzeby cięcia. Dużą zaletą jest wygoda ich zbiorów. Ponadto ta forma jabłkiem – prawdziwa ozdoba ogrodu.

lądowanie

Najpierw musimy stworzyć układ drzew na miejscu. Miejsce, w którym będzie rosnąć jabłkowy przewodniczący, jak opisano powyżej, jest ustalana biorąc pod uwagę odległość między sadzonkami – wynosić co najmniej 0,5 m pomiędzy rzędami – do jednego metra.

dziura sadzenie przygotowany wcześniej. Ich wielkość powinna być taka, że korzenie są umieszczone swobodnie. Optymalna wielkość wynosi co najmniej 90 cm długości i szerokości, głębokości jest taka sama.

Jeśli w glebie jest ciężki, gliny na dnie szybu warstwa drenażowa jest umieszczony. W tym celu odpowiedniego piasku rzecznego lub żwiru. Następnie w wystrzału startera dodaje się 4,3 kg kompostu 50-100 g potasu i 100 g superfosfatu i dokładnie wymieszano. Część tej mieszaniny umieszcza się na dole, a reszta ziemi pójdzie do nadzienia. Delikatnie przesuwając korzeni, siewki umieszcza się w dołki dokładnie we śnie wszystkie widoczne wgłębienia i następnie lekko sprasowane gleby. Obok każdego drzewa tworzą małe otwory, które będą służyć do zatrzymywania wody podczas nawadniania. Po tym, obficie podlewane sadzonka, zużywając jedno drzewo z dwoma wiadrami wody.

pielęgnacja

Jabłko odmiany prezydent potrzebuje gruntownej uwagę przez cały sezon. W celu uzyskania owoców odpowiedniej wielkości i aby zapobiec uszkodzeniu drzew na jabłkach grawitacji w okresie kwitnienia roślin, które mają być regulowane przez usunięcie części kwiatów i jajników.

Aby chronić system korzeniowy jest konieczne mierzwa gleby. Zaleca się, aby skorzystać z trocin, kory drzewa lub trawy wycinki. Ściółka nie powinny być pozostawione w zimie, gdyż może to prowadzić do rozprzestrzeniania się gryzoni.

korona drzewa obficie podlewane dwa razy w miesiącu. Przycinanie go w pierwszym roku po posadzeniu jest głównie charakter sanitarny. Pędy boczne są cięte jednocześnie na 2 nerek, ponieważ psuje dekoracyjny kształt źrenicy, a ponadto ma dużą część niezbędnych pierwiastków śladowych. Na jesieni tego miejsca będą dwie gałęzie, że wiosna powinna być cięte w taki sam sposób.

karmienie

President – jabłoń, należące do odmian intensywnej typu. Sadzonki są sadzone wiosną, latem może być już kwitnienie. Pomimo faktu, że system korzeniowy nie jest jeszcze w pełni uformowany, kwiaty i jajniki wymagają dużych ilości składników odżywczych. Dlatego konieczne jest, aby dbać o wzbogacenie gleby z wykorzystaniem kompostu lub humus. Dodatkowo stymulować powstawanie korzeni pomogą specjalne regulatory wzrostu roślin, takich jak roztwór IAA. Ogrodnicy często wykorzystują podawanie dolistne roztworem mocznika, które znajdują się na co najmniej 3 razy w ciągu sezonu. Gleba w pniach drzew trzeba odkręcić i zachować wilgotne. Ważne jest, aby wiedzieć, że w chwili sadzenia, aby kompletny nawóz w żadnym wypadku być: system korzeniowy nie jest w stanie wchłonąć roztworu glebowego, a to może mieć negatywny wpływ na rozwój jabłka.

Przepisami prawa techniki rolniczej na wiosnę top dressing azotu jest produkowany, pełna gama nawozów są stosowane w środku sezonu wegetacyjnego, od sierpnia koncentrując się na potażu. Pomoże to zapewnić, że przewodniczący jabłonią, którego zdjęcie jest zawarte w tym artykule, przetrwały zimę bez problemów.

środki ochronne

Jabłko, jak w każdym innym zakładzie w ogrodzie, nie tylko wymaga podlewania i nawożenia. Aby uzyskać dobre plony, trzeba chronić roślinę przed uszkodzeniami, które mogą powodować różne choroby i szkodniki. President – jabłko, który wymaga także środki zapobiegające chorobom. Jest to w zasadzie nadaje specjalny natryskiwania konwencjonalnego jabłka.

Na jesieni młode drzewa, aby przygotować się do zimy, zapewniając im bezpieczne schronienie od ciężkich mrozów. Zrób to z pomocą lapnika iglastego lub słomy.

Z należytą starannością i uwagą, oferując dobry plon odmiany prezydenta. Jabłoń jest również doskonałym dodatkiem do projektowania krajobrazu i ogrodu.