900 Shares 8999 views

Kamelia japońska – kwitnienie urody

Camellia japoński dotyczy dużej rodzaju herbaty. Istnieje około 80 gatunków tej rośliny. To wiecznie zielone krzewy lub drzewa. Mogą dorastać do 15 m wysokości. Proste Liście są eliptyczne lub jajowate, błyszczące, w dotyku – skórzaste; są zaostrzone i tępy, rosną pojedynczo lub 2-3 sztuk. Płatki mają dużą liczbę pręcików, nie są różowe, białe, czerwone, a czasem – barwny.


Z należytą starannością japońska Camellia może tylko dobrze rosną i kwitną, ale także przynosić owoce. Aby to zrobić, to jest konieczne i odpowiednie oświetlenie. Najlepiej jest umieścić go w oknie na zachodnich i wschodnich stron. Ideal – jasne rozproszone światło. Do proporcjonalnego wzrostu doniczki z niego należy obracać od czasu do czasu. Ale w żadnym wypadku nie jest konieczne, aby to zrobić, gdy nie są już pąki – mogą kruszyć. Latem kwiat jest dobry, aby utrzymać świeże powietrze, a jednocześnie nie narażając otwartego słońca.

W okresie letnim, a sprężyny krytycznej temperatury (20-25 °). Dla pełnego tworzenia nowych pąków wymagane temperaturze nie przekraczającej 18 stopni. Podczas kwitnienia kamelii japońskiej wymagają więcej chłód – 9-12 stopni. W temperaturze powyżej zakładzie może stracić nawet pąki, a bardzo dekoracyjne kolory mogą być zmniejszone.

Kamelia japońska lubi obfitego podlewania. Ale w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby ją wypełnić. Pożądane jest, aby używać miękkiej bronić wodę. Jeśli zbyt suche liście kwiatowe mogą odpaść. Innym ważnym Camellia wilgotnego powietrza – garnki powinny zostać wprowadzone do zasobnika z kamieni lub gliniec moczony. Liście spryskane miękkiej wody, a tym samym niemożliwe jest, aby nie zmoczyć kwiatów. Karmić kwiat powinien być przez cały rok – co trzy tygodnie. Nawóz mineralny zakończeniu (g nawozu na litr wody).

Każdego roku powinna być przeszczepione młode rośliny. Jeśli one kwitną co roku, a następnie przeszczepy wymagają co dwa lata. Najlepszy czas dla tej działalności – wiosna. Mieszaninę gleby wykonane z torfu, liść, darni ziemi i piasku (2: 2: 1: 1). Pojemność, która rośnie Camellia japonica, musi mieć drenaż jakości.

Powielanie można prowadzić japoński kameliowy nasiona lub sadzonki. Nasiona trzeba siać jeden w doniczkach pięć centymetrów. Kiedy każdy z nich pojawi się na liściu 2, aby przenieść je do doniczek większych. Kiedy reprodukcja w ten sposób mogą zostać utracone znaki odmian. Aby tego uniknąć, najlepiej jest użyć zakorzenienia Czerenkowa nowy Pagon. W lipcu i styczniu, biorą więcej neoderevenevshie sadzonek szczytowej (6-8cm). Umieścić je w pudełkach. Temperatura powinna być około 20-23 stopni. Mieszaninę gleba – równe części piasku i torfu. Jeśli zakorzenienia w lecie, proces ten może potrwać do 2 miesięcy. Jeśli zima – trochę więcej. Pojemniki z sadzonek powinny być odwadniany i rozpylony. Kiedy się zakorzenić, konieczne jest przeszczep sadzonek w doniczkach o średnicy 7 cm. Jeśli korzeń japoński Kamelia słabo, trzeba pomnożyć przez szczepienie. Lepiej zrobić to w styczniu, przy użyciu w pełni rozwinięte pąki z końcówek pędów. Dwa miesiące później, będzie roślinność szczepień. Ważne jest, aby nie zapomnieć im podlać i spryskane i przycinać pędy. W drugim roku dziewięciu do doniczek i trzeciego roku – w doniczkach o średnicy 11-14 cm.

Bardzo piękne rośliny Camellia japoński opieki wymaga bardzo uprzejmy. Jest to szczególnie prawdziwe, temperatura i wilgotność. Jeżeli zastosujemy się do powyższych zasad, możliwe jest, aby rozwijać zdrowy i piękny kwiat.