869 Shares 5394 views

Jak długo jest produkcja paszportu? Termin produkcji paszportu nowego i starego próbki

Dokument, który potwierdza tożsamość obywatela i daje prawo do wjazdu i opuszczenia stanu, zwany paszport. Posiada własną rejestrację osobliwości. Okres produkcji paszportu zależy od rodzaju dokumentu, jego ważności i stosowalności.


odmiany paszport

W tej chwili dwa rodzaje paszportów obowiązują w Rosji, co pozwala przekroczyć granicę:

 • Stary format dokumentu zagranicznego, których ważność nie ma więcej niż pięć lat.
 • Biometryczny lub nowa generacja paszportu, o okres do dziesięciu lat.

Cechy wyróżniające paszportów biometrycznych

Dokonywanie paszportu wymaga czasu. Główną różnicą w czasu jest związany z typem dokumentu. Paszport biometryczny jest elektroniczny chip, który wykonuje wszystkie informacje na temat właściciela dokumentu. Od 2015 roku, ten układ będzie mieć dane o odciskach palców.

Termin produkcji paszportu nowej próbki jest zależna od kilku czynników. Jeśli taki dokument jest tylko do podróżowania zwykłym za granicą w celach biznesowych lub postaci wolnego, jego produkcja będzie w ciągu jednego miesiąca. Jeśli istnieją okoliczności, takie jak śmierć krewnego lub bliskiej osoby za granicą, poważna choroba wymagająca leczenia poza granicami kraju, paszport może być wykonana w ciągu trzech dni. Ale koszt będzie wyższy niż w normalnych warunkach.

Osobliwością starego typu paszportu

Jeśli mówimy o dokumentach zagranicznych w starym formacie, możliwe jest, aby wyróżnić kilka ważnych niuansów. Po pierwsze, nie ma tak długiego okresu ważności, jako biometrycznych; Po drugie, jego poziom ochrony niższy, ale koszt jest mniejszy niż w przypadku nowego dokumentu.

produkcji w starym stylu paszport może być okres od jednego miesiąca do czterech. Wszystko zależy od tego w jaki sposób i gdzie wymagane dokumenty zostały złożone. Jeżeli dokumenty złożone w miejscu zamieszkania, podczas gdy dla jego powstania nie może być więcej niż jeden miesiąc.

Gdy dokumenty zostały wydane w miejscu pobytu, państwo ma prawo do ich produkcji, przez około cztery miesiące. Ale jeśli proces aplikacji odbywa się za pośrednictwem przedstawicielstwa dyplomatycznego lub konsularnego, okres ten wynosi nie więcej niż trzy miesiące.

Portal usług publicznych: jakie są zalety?

Dokonując paszport, wielu, którzy chcą je otrzymać, są dość długie i niewygodne proces. eksploatacyjna wysokie obciążenia i ciągłe kolejki dostarczyć wiele trudności i niedogodności. Teraz, dzięki nastąpiło formalne Portal służby państwowe Federacji Rosyjskiej, formułowanie dokumentów obcych stała się o wiele bardziej dostępne i łatwiejsze.

Timing paszporty produkcyjnych przez organ państwowy stał się krótszy. W związku z tym na oficjalnej stronie można zamówić on-line oraz do wydawania niezbędnych zaświadczeń i dokumentów, w tym paszport.

Który paszport korzystne?

Po rejestracji na oficjalnej stronie internetowej, można dokonać wyboru. Między nowego paszportu biometrycznego i prostego papieru starym formacie istnieją pewne różnice. Po pierwsze, z paszportu biometrycznego bardziej łatwo i szybko przekroczył wszelkie granice w Europie. Po drugie, czas tych dokumentów są bardzo różne od siebie.

Pomimo faktu, że koszt starym paszporcie jest łatwiej dostępny, to jest mniej chroniony przed rękodzieła. produkcji w starym stylu terminu paszportu, zgodnie z prawem, nie różni się zbytnio od biometrycznych. Dlatego sprawa ma jedynie wybór obywatela.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać paszport?

W celu skrócenia czasu oczekiwania wystawienia paszportu, trzeba zebrać pewną listę dokumentów. Niektóre z nich mogą być natychmiast wydawane w formie elektronicznej na oficjalnej stronie internetowej usług publicznych:

 1. obraz elektroniczny (na białym tle pomiaru trzydziestu pięciu do czterdziestu pięciu lat, elektronicznie do trzystu kilobajtów).
 2. Oświadczenie. Należy wypełnić on-line. wskazuje, że dane dotyczące krewnych i wnioskodawcy. Po ukończeniu aplikacji jest ładowany z pliku ze zdjęciem.
 3. Gdy dane są przetwarzane, system będzie sprawdzał, a za kilka dni będzie na skrzynce pocztowej wynikiem elektronu. Jeżeli wniosek nie zostanie przyjęty, powodem zostaną przekazane. Kilka dni po otrzymaniu wniosku do e-mail zaproszenie przyjść w określonym terminie i powiatu, w którym chcesz, aby przejść do kolejnych paszportów przetwórczych.
 4. Okres produkcji paszportu nie będzie więcej niż jeden miesiąc, po którym przychodzi kolejne zaproszenie odebrać gotowy dokument.

Jak paszport zostanie wydana szybko?

produkcja nowej generacji terminach paszportowych są wystarczająco lojalny. Jeżeli wniosek został złożony przez portal usług publicznych w ich stałego miejsca zamieszkania, a następnie po jednym lub dwóch miesięcy, paszport będzie pod ręką. Jeżeli wniosek został wystawiony na miejscu, oczekiwanie będzie trwać do czterech miesięcy. W lecie, okres ten może być lekko opóźnione, jak system przetwarza dużą ilość zastosowań. Dla starego formatu zapewnia te same standardy.

Zwłaszcza podczas dokonywania paszport dla dziecka

Jeśli mówimy o projektowaniu dokumentów zagranicznych dla dziecka, jest zazwyczaj dość szczególny wpis do paszportu jednego z rodziców. Jednak większość ekspertów zaleca dziecko narysować osobny dokument, ponieważ przechodzi celne są różne niuanse. Dla dziecka, można zamówić dowolny rodzaj paszportu.

Dokonywanie paszport dla dziecka będzie taki sam okres jak dla dorosłych, a także zasady projektowania i tworzenia dokładnie takie same. Jeśli jednak dokonać wyboru między paszportu biometrycznego i starego modelu, konieczne jest, aby rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Dominująca do rejestracji dokumentów zagranicznych dziecko ma iść do specjalnie upoważniony zarządzania. Istnieje również dadzą dokumenty, a następnie przeprowadzić paszport. Dziecko ma zdolność do wzrostu i zmiany w wyglądzie, więc będzie musiał częściej niż wymaga datę ważności odnowić paszport.

Obowiązkiem państwa na paszport dziecka jest nieco wyższa niż u dorosłych. Wydała takiego dokumentu jedynie w Moskwie. Formularz wniosku można składać za pośrednictwem oficjalnej portalu, ale pociąg będzie musiał zaoferować reprezentacji.

karta biometryczny dla dziecka jest również wyposażony w chip zawierający wszystkie informacje na temat jego właściciela, jego grupy krwi i czasami drukuje. Dokumenty do rejestracji nowego lub starego modelu posiada standardowy zestaw:

 • Wypełniony formularz zgłoszeniowy.
 • Poprzedni paszport.
 • Dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej.
 • Paszportu rodzica lub opiekuna.
 • Dowód opieki, jeśli jest on wyposażony.
 • E-mail lub zdjęcie w paszporcie.

Państwo ma pewne zasady i procedury dotyczące wydawania paszportów, ale mogą ulec zmianie w zależności od okoliczności i warunków panujących. W czasach, gdy istnieje duży napływ turystów i mieszkańców, którzy chcą wyjechać na krótki czas na zewnątrz, paszport czasu produkcji kraj może się zmieniać i być nieco większa niż normalnie.