655 Shares 6996 views

Zwichnięcie stawu barkowego: objawy i leczenie

Dziś ludzie coraz częściej zwracają się do ekspertów z problemem zwichnięcie stawu barkowego. Ta tendencja może być wyjaśnione zgodnie z ich stylem życia, nieodpowiednia dieta, a nawet predyspozycji genetycznych. Z reguły taki problem napotkano w znacznym stresem fizycznym lub mechanicznym.


Przegląd

pas naramienny który zapewnia ruch górnych kończyn, zawiera trzy stawy (na ramie, barkowo-obojczykowego, ramię ramię). Ze względu na wysoki zakres ruchu, obszar ten jest uważany za dość słaby punkt dla różnych urazów. Stawu barkowego charakteryzuje się naturalną niestabilność tzw więzadeł, więc często jest to konieczne, aby poradzić sobie z skręcenia. W rzeczywistości, ta patologia jest prawie zawsze rozdarty więzadła. W zależności od ciężkości urazu odróżnić mikroskopijne pęknięcia i kompletne.

Więzadeł – gęsta nici składające się głównie z tkanki łącznej. Stanowią one rodzaj chwytu między kośćmi.

Zwichnięcie stawu barkowego często pociąga za sobą naruszenie ruchów całego ciała. W przypadku braku odpowiedniego leczenia zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z regeneracji na przewlekłą patologii, co wyraża się w uszkodzonym obszarze niestabilności.

Głównymi powodami

 • Nadmierny wysiłek fizyczny. uraz barku tego rodzaju są diagnozowane głównie wśród sportowców biorących udział w pływaniu i podnoszeniu ciężarów.
 • Zakłócenie przepływu krwi, co powoduje zmniejszenie elastyczności tkanki.
 • edukacja kości ostrogi (osteofity).
 • Złych nawyków. Palenia, na przykład, jest niezgodny procesy metaboliczne w organizmie.
 • środki hormonalne.

obraz kliniczny

Zazwyczaj, gdy uszkodzenie ramię wpływa tylko pewną więzadła (mostkowo, torebki stawowej, albo tak zwane połączenie żebra-szkaplerznymi). W zależności od uszkodzenia w procesie patologicznym może obejmować różnorodne konstrukcje dla stabilizacji stawu.

Rozciąganie barkowych więzadła są zwykle charakteryzowane przez ostry ból i dyskomfort w tej dziedzinie. Dyskomfort wzmacniany przez badania palpacyjnego i ruchów. Ponadto, może być niewielki obrzęk ograniczenie zwykle mobilności niektóre grupy mięśni. Czasem podnosi temperaturę skóry. Kiedy Nieleczony ból każdy dzień staje się bardziej intensywny obrzęk dostarczyć znaczący dyskomfort. Wszystko to świadczy o rozwoju bardzo niebezpieczne choroby zwanej ścięgna jest podstawowym.

Klasyfikowane jako rozciągnięcie więzadeł stawu barkowego

Objawy uszkodzenia i ich intensywność zmienia się w zależności od stopnia ciężkości obrażeń:

 1. Pierwszy stopień charakteryzuje się łagodnymi objawami klinicznymi. Pacjent ma niewielki uraz i uszkodzenie jest minimalne. Bolesne dolegliwości ciągnąc inny charakter.
 2. Drugi stopień charakteryzuje cięższych objawów. Bóle pojawiają się bardziej intensywne, każdy próbuje przesunąć ramię spowodować zwiększenie dyskomfortu. Obserwowano umiarkowany obrzęk, krwiak na skutek krwotoku podskórnej.
 3. Trzeci stopień różni objawy wyraźny. Pacjenci skarżą się na silny ból w obszarze zagrożonym. Trudności pojawiają się, gdy zwykłe ruchy rąk, jest niestabilność całego stawu barkowego. Tacy pacjenci wymagają natychmiastowej hospitalizacji.

pierwsza pomoc

W pierwszych minutach po ekspertów uszkodzenia barku zalecamy umieścić poszkodowanego w taki sposób, aby zminimalizować obciążenie okolicy. Lepsze ubrania rozpinać. Pod stawu muszą załączyć miękkiej szmatki i solidnie naprawić najczęściej autobus lub bandaż elastyczny. Następnie, opona powinna zostać dołączony lub bandaż moczone w zimnej wodzie na tkaninę. Powyższe procedury mogą zmniejszyć ból dyskomfort, który tak często towarzyszy rozciąganie więzadeł stawu barkowego.

Na tym etapie konieczne pomoc kończy. Wszystkie kolejne działania powinny być prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanego i zawsze w warunkach stacjonarnych.

Jeśli pacjent ma niewielką zwichnięcie stawu barkowego, objawy nie powodują bolesne dolegliwości, powyższe środki są wystarczające. Jednakże, skonsultować się z lekarzem nie będzie zbędne.

diagnostyka

Jeśli podejrzewasz, że patologia jest konieczne niezwłocznie skierować do traumatolog. Lekarz w recepcji powinien najpierw wysłuchać skarg pacjentów, przeprowadzić badanie fizykalne i zebrać pełną historię medyczną. Dopiero wtedy może być przypisany do wielu dodatkowych procedur (badanie rentgenowskie do diagnostyki różnicowej, USG, MRI, artroskopii).

Nie jest zalecane, aby spróbować samodzielnie określić rodzaj uszkodzenia. Wykwalifikowany technik może potwierdzić rozciągania ramieniu więzadeł stawowych i odpowiednie leczenie natychmiast.

leczenie zachowawcze

W ciągu kilku dni po otrzymaniu natychmiastowe pacjentów urazowych zaleca pełną spokoju i zimnej wpływu na obszarze zagrożonym. Aby zapobiec dalszej deformacji stawu konieczne jest noszenie specjalnego wsparcia. Jednak długi okres unieruchomienia może negatywnie wpływać na funkcjonalność prawym ramieniu.

Aby zwolnić dolegliwości bólowych zalecanych leków przeciwbólowych ( „Baralgin”, „Pentalgin” „Panadol”). Wtedy zazwyczaj przepisują leki na bazie ibuprofenu ( „naproksenu”, „indometacyna”, „Hlotazol”).

Lekarze także przewidziane dla wszystkich pacjentów, do czynienia z takim problemem, ponieważ naprężenia ramię więzadeł stawowych, maści. Co to jest?

 • Homeopatyczny. Leki te poprawiają metabolizm hamowania uszkodzenia tkanki (T „cel”, „Traumel C”).
 • Ocieplenie. Takie środki poprawić odżywienie tkanek, łagodzi bolesne dolegliwości ( „Finalgon”, „Kapsikam”).
 • Masi-hondroprotektory.
 • Niesteroidowe środki przeciwzapalne. Są one odpowiedzialne za redukcję bólu, zmniejszyć stan zapalny, ale mają wiele skutków ubocznych. Takie maść nie nadaje się do użytku przez długi czas ( „nimesulidu naiz” „” „”) ketoprofenu.
 • Łączone.

Wszystkie powyższe narzędzia pozwalają zapomnieć o takim problemem jak rozciąganie więzadeł stawu barkowego. Maści, żele i inne leki należy podawać wyłącznie specjalista na podstawie indywidualnego pacjenta.

Za pomocą interwencji chirurgicznej musi być realizowana tylko w szczególnie poważnych przypadkach, gdy pacjent odczuwa krwawienia. Ponadto, operacja może być przypisany gdy leczenie zachowawcze nie wytwarza pożądany efekt.

Pomoc Tradycyjna Medycyna

W jaki inny sposób można zmniejszyć bolesne dolegliwości, typowe dla tej patologii, takich jak rozciąganie więzadeł stawu barkowego? Leczenie środków ludowej – jest kolejną opcją leczenia. Jednak jego pomoc jest zalecany do uciekania się dopiero po wizycie u lekarza. Poniżej wymienione są najbardziej popularne receptur tradycyjnej medycyny.

 1. Ziemniaki. Jest to konieczne, aby szlifować obrane bulw mieszać cebula, kapusta i cukier w przybliżeniu w równych proporcjach. Konsystencja takiego środka powinien przypominać papkę. Aplikacje z ziemniakami zaleca się zrobić wieczorem i pozostawić na całą noc.
 2. Czosnek. Kilka ząbki czosnku powinny być oczyszczone z łuski i szlifować do stanu miazgi, dodać tłuszcz zwierzęcy. Otrzymaną mieszaninę należy umieścić na ogień i wrzenia. Przez kilka minut, można położyć kilka liści eukaliptusa. Po ochłodzeniu tej mieszaniny muszą być filtrowane i wciera się w obszarze, kilka razy dziennie.
 3. Elderberry jest również skuteczny w tym patologii, takich jak rozciąganie więzadeł stawu barkowego. zabiegowe w tym przypadku polega na zastosowaniu niewielkiej ilości świeżych owoców (200 g). Niewielka ilość wody niezbędną do gotowania starszy, dodać łyżkę sody oczyszczonej. Bulion do ostygnięcia, po czym musi on być filtrowane. W leczeniu zaleca się rozciąganie zwilżyć szmatkę w wywarze i zastosować go do obszaru dotkniętego przez 15-20 minut.

środki zapobiegawcze

Wczesne leczenie zwichnięcie stawu barkowego jest w prawie każdym przypadku skutecznie. Jednakże patologii łatwiej zapobiegać niż poddać się podawanie leku. W tym przypadku, eksperci zalecają, aby stale wzmacniać układ więzadeł-mięśniowe. Dla tych celów, należy regularnie angażują się w sport, robi ćwiczenia poranne, przyklejają się do aktywnego trybu życia. Podczas wykonywania dowolnej złożoności powinny unikać gwałtownych ruchów, jeśli mięśnie nie wcześniej rozgrzane prawidłowo.

Jeśli uraz nie nadaje się do samoleczenia rozciąganie więzadła stawu barkowego. Lepiej jest poprosić o pomoc do lekarza. Czasami widokiem konwencjonalnego rozciąganie może czaić poważne lub nawet zerwanie więzadła zwichnięty, w przypadku braku właściwego leczenia może być przyczyną poważnych powikłań.

Szczególną uwagę należy zwrócić na codziennej diecie. Powinna być bogata w wapń i witaminę D. Ważne jest, aby przestrzegać prawidłowego reżimu picia, ponieważ zapewnia wystarczającą elastyczność tkanki płynów i przyspiesza przemianę materii.