82 Shares 5962 views

Autostopem: plusy i minusy, zasady, opinie

Autostopem – jest czymś więcej niż tylko okazję, aby przejść gdzieś przy minimalnych kosztach, to cała kultura, która pozwala na świeżym spojrzeniem na świat, aby poszerzyć ich zakres przestrzenny, poczuć blask i pełnię życia, aby mieć nieoczekiwaną miłość i doświadczyć własnej wytrzymałości i pomysłowość.


Co ciekawe, kiedy ludzie są na tyle sprytny, aby taki środek transportu?

Łomonosowa i autostopem

Mówi się, że autostop w Rosji ma długą historię 300 lat. Pierwszy szczęście ma doświadczenie w tej dziedzinie, Michaiła Łomonosowa, który żartobliwie zwanego pierwszego Hitch. Bo tak naprawdę, aby zdobyć wykształcenie, on pokonał dystans prawie 1000 kilometrów, docierając z Kholmogory (rejon Archangielsk) do Moskwy, a potem na piechotę, na cudzym koszyka. To właśnie silny człowiek miał pragnienie wiedzy.

Autostopem: dlaczego jest to konieczne

Nowoczesna tradycja takich wyjazdów przyniósł także studentów – ludzi kapryśna i gotowy do wszelkiego rodzaju ekstremalnych. Ale to nie było podyktowane brakiem pieniędzy (choć niskie stypendia – tym samym silniku wszystkie szalone pomysły) jako chęć „oderwać się od pełnej” z masy nowych wrażeń.

Nic o odmowie aspekt pieniężnej nadal jest jednym z bodźców do takich wyjazdów. Kto odmówiłby ekstremalne rozluźnienie, co nie jest możliwe pomimo, ale właśnie ze względu na taki tani sposób transportu?

Chociaż bardzo nierozsądne, aby rozpocząć bez treningu na własnej autostopem podróż; plusy i minusy nadal powinien zastanowić się z wyprzedzeniem. On sam entuzjazm nie wykracza daleko w sensie dosłownym i przenośnym.

autostopem również umiejętności będzie przydatna, gdy nie ma biletów do pozycji w środku sezonu, kiedy harmonogram jest bardzo niewygodne, gdy chcemy zbadać jakiś obszar lub kraj i zanurzyć się w rzeczywistej sytuacji. Wydaje się, że każdy człowiek przynajmniej raz w życiu ma smak zapach zakurzonych drogach, aby zorientować się, co to jest. A dla niektórych może stać się stylem życia.

Plusy autostopem: oszczędności

Kiedy słyszymy, że ktoś zdołał obejść pół świata z 100 dolarów w kieszeni, a następnie natychmiast niewiele jest myśl: „A ja słaby?”

Prawdą jest, że pieniądze z autostopowiczów kierowców na ogół nie biorą. Biorąc pod uwagę znaczne koszty podróży w krajach Europy Zachodniej, jest to znaczący plusem. Rodzaj płatności za usługi jest prosta komunikacja ludzki. Zazwyczaj podróż wziąć do jego kabiny kierowców ciężarówek, którzy siedzą na wiele godzin za kierownicą, a oni po prostu chcą, aby wyłączyć radio i posłuchać żywej osoby. Tutaj jest wzajemna pomoc.

To nie znaczy, że nie należy podejmować żadnych pieniędzy za przejazd, ponieważ na drogach może się wydarzyć coś (na przykład, trzeba iść do szpitala), wystarczy dobry strzał. Duże rachunki lepiej zmienić na mniejsze.

Emocjonalny aspekt

Zatem z powyższego jasno wynika, że brak zasobów i dużo wolnego czasu – nie główny powód, który powoduje, że osoby, aby spowolnić nieznane urządzenie. Zaczep niniejszym kieruje pragnienie, aby zobaczyć ten kraj od wewnątrz, aby spotkać miejscowych ludzi, słuchać opowieści rozmowne kierowcy ciężarówek.

Oczywiście, istnieje niepisane zasady autostopem, w jaki sposób mają być rozmówca. Kierowca w zasadzie trwa towarzysza dla własnej zabawy, a jeśli on zacznie mówić, to lepiej, aby utrzymać i nie reagują monosylabami i podając więcej szczegółów.

Zależy od szczęścia lub kogoś innego arbitralnego zasada nie zawsze jest wygodne, ponieważ nigdy nie wiadomo, ile będzie trzeba czekać na następny jazdy do tego, czy deszcz będzie znaleźć na drodze, czy noc w nowym mieście lub nawet będą musieli spędzić noc w polu pod krzakiem tam.

Ale to, na pierwszy rzut oka, brak autostopem tak kusi swoich zwolenników. Jeśli przesadzać istotę tych wyjazdów, można powiedzieć, że człowiek tworzy dla siebie sytuacji ekstremalnej, dowiaduje heroiczną drogę wyjścia z niego, jednocześnie zwiększając poczucie własnej wartości – i presto: to jest coś czym chwalić znajomym.

swoboda przemieszczania się

Miło jest czuć, że nie jest zależny od dostępności biletów, rozkład jazdy autobusów, i tak dalej. D. Stan ten nazywany jest „panem samego siebie.” Autostop pozwala śledzić ich nagłe impulsy, na przykład, widziałem ciekawy obraz okna, można bezwstydnie ulegać wewnętrznym impulsem i dostać się do zobaczyć całą okolice. I można spontanicznie zmienić trasę lub nawet zatrzymać się gdzieś na dzień lub dwa.

bezpieczeństwo

Bezsporne jest, że autostop niesie sobe znaczną ilość ryzyko. Jest to główna wada tego typu ruchu. W odniesieniu do dziewcząt i kobiet, sami zrobić to bardzo niebezpieczne. Osoby silniejsza płeć łatwiejsze, ale mają też być bardzo ostrożnym i nie siedzieć w podejrzanym samochodzie. Jeśli to możliwe, nie trzeba jechać drogą drogie mobilnego lub tabletu, nie trzymaj na uwadze torebce.

Oczywiście, nadal istnieje ryzyko, aby dostać się do wypadku. Smutnym faktem, że zawieszenia staje się ofiarą wypadku średnio raz na 100 tysięcy kilometrów. Mimo to zagrożenie jest równie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy jeżdżą dla pieniędzy. Ale lepiej dmuchać na zimne, więc doświadczony Hitch nie spowalnia maszyny pędzą na złamanie karku.

znajomość języka

Bez tego w żaden sposób. Mim i gesty nie zawsze są pomóc. Komunikować się w zasadzie po prostu nie będzie działać z kierowcą, a to jest prawie neguje cały punkt autostopem. Oczywiście, to nie znaczy, że trzeba znać język doskonale, dość poziom konwersacji. Warto złapać rozmówek lub gadżet z tłumacza on-line, a także mapę terenu na język kraju, w którym masz zamiar jeździć.

Korzyści z tego niezbędne: mieszkańcy mogą dać bardzo sensowne wskazówki, gdzie się zatrzymać, gdzie zjeść tanio, co to ma do oglądania i tak dalej.

płyta

Znany w prawie wszystkich krajach autostopem – ten gest wyciągniętą rękę z podniesionym kciukiem. Co do zasady, jeśli kierowca bierze pasażera, oznacza to, że wyraża zgodę na bezpłatne przejazdy i gotów rzucić zdobytą towarzysza wzdłuż jego trasy. Jednak w niektórych krajach (Rosja, Ukraina) lepiej wyjaśnić ten delikatny moment, i że może być w niezręcznej sytuacji, jeśli kierowca ani sen, ani duch nie wiedziała nic o o autostopem albo wie, ale chce, aby otrzymać wynagrodzenie za swoje usługi.

Ponadto pożądane jest, aby być w rękach płyty. Jest to główny asystent na drodze dla autostopem dookoła świata. Jest jedna rzecz, aby stanąć z podniesioną ręką (zwłaszcza rozgałęziony Tracy International, wiodący w wielu kierunkach: kierowcy jest po prostu zbyt leniwy, aby przestać być potwierdzone), a drugi całkiem – do określonego wskaźnika docelowego. W każdym razie, można napisać dwa lub trzy płyty (jedna z ostatecznego przeznaczenia, gdzie jest to konieczne, aby się tam dostać, a drugi – pośredni), to nie zawsze samochód jedzie prosto we właściwym miejscu, czasami trzeba zrobić przeszczep. Marker i coś, na której można napisać (tektura, papier), to lepiej wziąć z domu, a gdzieś w środku pola na drodze, nie pojawiają się one od siebie.

Trasa badanie

To jest klucz do sukcesu. Konieczne jest, aby zebrać jak najwięcej informacji na temat możliwych miejsc noclegowych obliczyć przebieg, dowiedzieć się, co odległość naprawdę przezwyciężyć dzień, shoveled dużo informacji zwrotnych od własnego gatunku o określonym odcinku drogi (mimo wszystko istnieją punkty, w których można utknąć na cały dzień, i to lepiej rozważyć wcześniej).

Navigator będzie bardzo pomocne w tym całym przedsięwzięciu. Pożądane jest również, by poznać prognozę pogody lub zapytać o średnich odczytów temperatury dla danej porze roku, to wpływa to zabrać autostopem, a co byłoby zbędne.

Wskazówki dla początkujących

  • Istnieją całe społeczności autostopowiczów, którzy są gotowi, aby zapewnić bezpłatne zakwaterowanie, wystarczy zarejestrować się w jednym z nich i zgadza się na spędzeniu nocy.
  • Stać się lepszym półobrót do przejeżdżającego samochodu, aby były widoczne plecak (to musi się zatrzymać).
  • Autostopem Pamiętaj, aby wziąć ze sobą na wszelki wypadek plastikową kartę, która może być używana w kraju obserwacji. Inaczej celny może znaleźć winy z niedostateczną ilością gotówki.
  • Na stacjach benzynowych, co do zasady, nie jest darmowa toaleta i umywalka. Zapomnij o higienę w każdym razie jest to niemożliwe, Hitch musi mieć estetyczny wygląd, kierowca zabrał go do kabiny.
  • Dostęp do Internetu jest bezpłatny w bibliotekach publicznych.
  • Jeśli tam jest lekki dotyk na instrumencie muzycznym, warto zabrać go na wycieczkę: można zarobić nawet podczas grania na ulicy.
  • wymagane jest również śpiwór i ciepły koc.
  • Ze względu na bezpieczeństwo ruchu muszą mieć paski odblaskowe na odzieży i plecaków, reflektorów, świateł w nocy.
  • Lepiej głosować poza miastem, zwłaszcza po opatrunków. Ale niedaleko znaki zakazujące zatrzymywania lub obracając prawie żadnych szans.

Autostopem: opinie

Jeśli będziemy oceniać możliwości autostopem w Europie, to mówimy, że najbardziej wrażliwych kierowców – w Niemczech i najbardziej obojętny – w Hiszpanii. Więc jeśli plan zwiedzania krajach zachodnich, to lepiej pojechać pociągiem do Berlina, a tam już zacząć złapać przejażdżkę.

Znacznie bardziej prawdopodobne, aby złapać samochód na autostopowiczów w wieku poniżej 25 lat (niejako społecznie akceptowanego wieku; uważa się, że starsi ludzie zatrzymują samochody niegodne).

Strój powinien zawsze być schludny, czysty, ale pożądane jest, ze względu na pewne cechy: jest to konieczne, aby mieć jasne elementy garderoby, by skonfigurować sterowniki przyjazny i dopasować wygląd pod wizerunkiem ekscentrycznego studenta, aw każdym razie nie przypomina potencjalnego terrorystę.

Wśród złapać samochód więcej zabawy i bezpieczniejsze, ale jest bardzo utrudnyaet całej imprezy; Hak jeden w każdym miejscu będzie szybciej niż pary kochanków (choć są one mało prawdopodobne, aby ogorchatsya dużo).

A jeśli niektóre z wad tego typu turystyki nie stać się przeszkodą i postanowił spróbować jeszcze autostopem, że konieczne jest w pierwszej kolejności – bo to jest duch przygody.