271 Shares 1058 views

Jaka jest wielkość Placu Czerwonym w Moskwie w hektarach i liczników?

Red Square – główny symbol Moskwy i całej Rosji. To miejsce jest niemal bez przerwy każdego z gości odwiedzających stolicę. Red Square znajduje się w północno-wschodniej części Kreml, i ogranicza się do kilku budynków, które stanowią najcenniejsze zabytki architektury.


Wymiary Red Square

Obecnie jest to jedno z niewielu miejsc w Moskwie, to strefa dla pieszych. Samochodem jeździć tutaj jest surowo zabronione. Plac Czerwony w Moskwie, rozmiar jest rzeczywiście bardzo wysoka. Jego długość wynosi 330 m, szerokość – 70 m Oznacza to, że jego powierzchnia całkowita -. 23.100 m2. Oczywiście, że to dużo. Dziś jest to największy plac w stolicy. Turyści zazwyczaj tu dostać metrem. Powinien udać się do stacji Teatralnych, Plac Rewolucji lub Ochotnyj Riad. Wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do starożytnej kultury Rosji tutaj dozwolone bez przeszkód. Plac Czerwony jest wyłożone kamiennymi blokami.

historia

Więc jaka jest wielkość Placu Czerwonym w Moskwie, jesteśmy znaleziony. Teraz spójrzmy na tym samym czasie, kiedy to został utworzony, i dlaczego ma tak wielką wartość historyczną i społeczną. Miałem ten obszar w stolicy, w wyniku, na tyle dziwnie, tylko smutną sprawę. Dawno, dawno temu to miejsce znajdowało się Posad, domy, które były w większości wykonanych z drewna. W 1493 roku wybuchł pożar, który zniszczył prawie wszystkie budynki. Później to terytorium do budowania zakazane. Decyzja ta została podjęta w celu ochrony ścian Kremla. Przez długi czas ten obszar Moskwa nazywa ogień.

Po pewnym czasie po wschodniej stronie placu przedsiębiorczych kupców wbudowanych ławki. Mimo zakazów, handlu została przeprowadzona na samym placu. Dlatego jego nazwa została zmieniona na Rynku. W tym czasie teren został podzielony na trzy części brukowanych uliczek Ilinka, barbarzyńskich i Nikolskaya. W 15 wieku, istnieje Katedra Wasyla Błogosławionego i Spasskaya wieży zostały zbudowane. Przylegający do terenu świątyni zaczęli nazywać czerwono. Później nazwa rozprzestrzenił się na całym obszarze. Oficjalnie została zapisana w 1661 cesarskiego dekretu. Według opisu wykonanego w 1782 roku, na Placu Czerwonym w Moskwie była wielkości 135 jardów długości i 75 – szerokości.

Celowniki

Najbardziej godne uwagi miejsca Red Square to:

  • Cerkiew Wasyla Błogosławionego.

  • Departament Stanu Store (GUM).

  • GIM.

  • Spasskaya Wieża.

  • Pomnik Minina i Pożarskiego.

  • Mauzoleum.

  • Miejsce Czaszki.

  • Kazan Church.

Katedra Pokrovsky

Czasami ta struktura jest nazywany St. Vasiliya Blazhennogo. Jednak niektórzy historycy uważają, że jest błędna. W rzeczywistości, rzeczywisty Kościół Vasiliya Blazhennogo jest uważana tylko jedna z oficyn świątyni, który został zbudowany w 1588 roku na pochówku świętego. Sama katedra została zbudowana w 1555 roku za panowania Iwana Groźnego upamiętnić zdobycie Kazania. O tym, kto był jego architekt nie jest znana. Według jednej z wersji, został podniesiony do projektu architekta Jakowlew Pskowa szybciej. Niektórzy historycy uważają też, że architekt tej świątyni był nieznany włoski mistrz.

Obecnie Katedra Pokrovsky jest oddziałem Muzeum Historycznego państwa. nabożeństwa odbywają się tu jedynie sporadycznie. Ta świątynia – jeden z moskiewskich budynków zawarte w liście UNESCO.

Pomnik Minina i Pożarskiego

Plac Czerwony w Moskwie, rozmiar (zdjęcie na stronie, potwierdzają to) jest naprawdę wielki. I tu atrakcji jest naprawdę dużo. Obok katedry św Bazylego jest Pomnik Minina i Pożarskiego. Została założona w 1818 roku w obecności dużej liczby ludzi i samego cesarza. Model pomnika zaprojektowanego przez rzeźbiarza Ivana żeglarza. Początkowo grupa położony w samym sercu Placu Czerwonym, naprzeciw współczesnym GUM. Katedry Vasiliya Blazhennogo została przeniesiona dopiero w 1931 roku. Decyzja ta została podjęta przez rząd radziecki w związku z faktem, że grupa uniemożliwiło paradę.

Departament Stanu Store

Budynek został otwarty w GUM na Placu Czerwonym w roku 1893. Początkowo był znany w stolicy Górnego Wiersze Obrotu. Ten wielki projekt w momencie budynków w pseudo-rosyjski stylu zaprojektowane przez architekta A. N. Pomerantsev. W czasach radzieckich budynek GUM powinien nosić. Ale, na szczęście, że tak się nie stało. W 1953 roku Departament Stanu Store został otwarty tutaj. W 1992 roku została sprywatyzowana. Jednak nazwa gumy jednocześnie zachowały go.

Państwowego Muzeum Historycznego

Plac Czerwony w Moskwie, wymiary są takie, że jedna strona (krótka) raz udało się postawić kolejny duży i bardzo znany budynek – gim. Skala ekspozycji tego kompleksu naprawdę imponujące. Klienci mają możliwość oglądania eksponatów prezentowanych w 39 pokoi usytuowanych na dwóch piętrach. Muzeum prezentuje historię Rosji od czasów starożytnych, a kończąc na 20. wieku. Budowa budynku trwała od 1875 do 1881 roku. Dla zwiedzających do jego drzwi, to muzeum otwarto w 1883 roku,

Mauzoleum Lenina

Głównym obszarem stolicy – jest nie tylko ważnym centrum historycznego. Ponadto, istnieje dość duża nekropolia. Utworzone nie było tak dawno temu – w czasach sowieckich. W tamtych latach nie było urny z prochami tradycja murowe znanych polityków w mur Kremla. Pierwszy pokaz odbył się pogrzeb ideologiczny na Placu Czerwonym w 1917 roku. Następnie ściana znalazły swoje miejsce ostatniego spoczynku, bolszewicy zabili podczas rewolucyjnych wydarzeń w Moskwie. W 1919 roku, tam pochowano ofiary ataku terrorystycznego Swierdłow i M. Zagorski.

I, oczywiście, najważniejszą częścią nekropolii Kremla jest mauzoleum z nich. Lenin, który jest prawdopodobnie egipska piramida z mumii „Faraon” w środku. W czasach sowieckich, to mały budynek tysięcy ludzi przybyło do świadkami „wielkiego wodza”. Plac Czerwony, rozmiar, jak widzieliśmy, bardzo duże. Długość linii mogłoby wykraczają daleko poza jej granicami. Osoby pragnące zobaczyć Lenina, w oczekiwaniu na ten moment przez kilka godzin, tylko czasami pozostawiając resztę na ławkach i trawnikach w Alexander Garden.

Mauzoleum wybudowano w 1930 roku ze zbrojonego betonu. W 1945 roku stworzyliśmy platformę dla polityków. Obecnie budynek otwarte dla publiczności trzy razy w tygodniu.

Sobór Kazański

Ten wspaniały budynek położony jest u zbiegu Placu Czerwonym z St. Nicholas Street. W 1625 roku, dla upamiętnienia zwycięstwa nad polsko-litewski najeźdźców, tutaj został zbudowany Kościół Kazaniu. Ale niestety, kilka lat później – w 1634 roku drewniana konstrukcja zniszczony przez pożar. Po tym, że podjęto decyzję o budowie nowego kościoła, tym razem w kamieniu. Po kościół Revolution Kazan zniszczone. W 1993 roku kościół został przywrócony do swojej pierwotnej postaci.

miejsce egzekucji

Plac Czerwony, dość duże rozmiary i posiada oddzielną część historyczną, zwany Kalwarii. Znajduje się na południowej stronie i błędnie uważane za miejsce egzekucji. W rzeczywistości, ta część obszaru dla rosyjskiej zawsze był święty. Egzekucje są faktycznie wykonywane, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Najczęściej na Kalwarii tylko echem wszelkiego rodzaju dekretów królewskich, ogłosił powołanie patriarchy, wykonane, aby przejść do oferty wojennych itd. D.

Podczas świąt religijnych wokół tej części Placu Czerwonym religijnej procesji. Który jako pierwszy wprowadził tradycję dużych wydarzeń społecznych i religijnych w tym miejscu nie jest znany na pewno. Naukowcy są tylko fakty, które jest wymienione w kronikach od 1549 roku.

wieża spasskaya

Konstrukcja ta, choć w rzeczywistości nie odnosi się do Placu Czerwonego w wygląd architektoniczny miejscu odgrywa ważną rolę. Spassky wieża została zbudowana w 1491 roku przez włoskiego architekta Solari. Brama, usytuowany na dole, są głównym Kreml. W ubiegłym wieku (rozmiar Placu Czerwonym zawsze była dość duża w Moskwie) jest obsługiwany wszelkiego rodzaju ograniczeń. Na przykład, ludzie nie mogli przejść przez Bramę Spasski w nakryciu głowy. To również nie jest przepuszczane przez nich na koniu.

Spasski wieży znajdują się dobrze znane wszystkim gongu, tradycyjnie uważany za symbol Nowego Roku. Najwcześniejsze zegary zainstalowana na szczycie budynku w 16 wieku. Kuranty z wieży zdobią dzisiaj, wyprodukowany w 1852 roku W 1917 roku, w czasie wydarzeń rewolucyjnych w godzinach dotkniętych przez powłokę. Zostały one przywrócone rok później. Od 1937 roku zakład kuranty za pomocą specjalnych mechanizmów elektrycznych.

Plac Czerwony w Moskwie Wielkość w hektarach

W ten sposób długość i szerokość w czerwonym obszarze, w którym umieszczenie dużej ilości zainteresowania, – 330 i 70 m, odpowiednio. Ta działka jest bardzo duża, a więc często nie jest mierzona w metrach i w hektarach.

Więc jaka jest wielkość Placu Czerwonym w Moskwie, ha? Historyczne granice rysunku nie jest ani bardziej, ani mniej – 4,6 ha. Znajduje się na szerokości granicznego – od ściany Kremla do gumy, a długość – od miejsca egzekucji do Mikołaja Gate.

Tak więc, teraz już wiesz jaki rozmiar Placu Czerwonym w metrach i hektarów. To miejsce jest naprawdę bardzo istotne dla naszego kraju i, oczywiście, bardzo dużo. Odwiedź go i nauczyć się wiele o historii Rosji, oczywiście, powinien być każdy turysta.