484 Shares 8501 views

Oprogramowanie do odzyskiwania danych po formatowaniu


Czasami zdarza się, że nie jest źle formatowanie i ważne dane mogą być przechowywane na dysku. Oczywiście, ważne jest, aby mieć na miejscu specjalny program, dzięki któremu można przywrócić wszystko. Jest to dość trudne zadanie, i nie ma w stu procentach prawdopodobieństwo uzyskania dobrego wyniku. Okazja, aby przywrócić dane utracone w wyniku formatowania, jest ze względu na fakt, że większość programów zapewnia szybkie formatowanie, dlatego informacja komórki pozostają nietknięte na płaszczyźnie fizycznej.

Gdy proces niskiego poziomu nadpisuje absolutnie wszystkich komórkach „pusta” informacji, a więc dane nie mogą być zapisane. Ważne jest, aby zrozumieć, że faza odzyskiwania często pojawiają się „raf”, które nie mogą obsługiwać każdy program. Na przykład, w czasie, dysk twardy może być objęte wady, tak aby rozpocząć to warto sprawdzić specjalnego oprogramowania w celu ich eliminacji, dopiero po tych wszystkich kroków, można użyć oprogramowania do odzyskiwania danych po formatowaniu. Aplikacje te są wiele: Easy Recovery, GetDataBack, R-Studio, Recuva i wiele mniej znane.

R-Studio – łatwy w użyciu program do odzyskiwania danych po formatowaniu, że jest w stanie odzyskać dane w następujących przypadkach:

– utraconych plików z powodu opróżnienia kosza lub przypadkowo usunięte informacje;

– informacje z częściowo uszkodzonym lub sformatowanego dysku twardym;

– Dane z zewnętrznych dysków twardych, pamięci flash i innych rzeczy.

Twórcy programu twierdzą, że wynik będzie inny, to nie ma znaczenia, w jaki sposób informacje zostały usunięte.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych po sformatowaniu: Highlights

– nie trzeba przeprowadzać zapisywanie odzyskanych danych na tej samej partycji, to najlepiej zdecydować się na tego konkretnego dysku logicznego ;

– jeśli nie wiesz dokładnie, dlaczego istnieje jeden lub drugi zespół, to lepiej nie wybierać.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych po sformatowaniu: etapy odzyskiwania

Aby zacząć trzeba uruchomić R-Studio. W głównym oknie po lewej stronie znajduje się panel z dysków twardych. Po naciśnięciu trzeba kliknąć „Scan” na uszkodzonym dysku, która rozpocznie proces. Musimy teraz czekać, aż zakończeniu skanowania. Czas leczenia zależy od wielkości dysku twardego. Teraz otwórz listę, która będzie wyświetlana systemów plików punkcie: Recognized1, Recognized2 i tym podobne. Po kliknięciu na pożądany, można wybrać z menu kontekstowego „Przywróć wszystkie pliki”, teraz należy określić folder, aby odzyskać, a następnie kliknij przycisk „Tak”. Teraz, w tym miejscu można zobaczyć, co udało się uratować.

Kolejny program do odzyskiwania danych po formatowaniu

Łatwy produkt Recovery jest w stanie pomóc większość użytkowników. Podobnie jak w przypadku poprzedniego programu, umożliwia odzyskanie danych nie tylko na dysku twardym, ale również na dyskach flash i zewnętrznych dysków twardych. Uniwersalność rozwiązania poparte inteligentnemu algorytmowi pracy, a ponadto obsługuje ponad stu formatów plików do odzyskania. W tym przypadku, interfejs oprogramowania jest proste i logiczne, a więc użytkownik każdym poziomie może z nim pracować bez żadnych problemów. Bardzo dużym plusem jest dostępność darmowej wersji do przeglądu. Po oknie wyników skanowania wszystkich plików pojawi się przed tobą, chcesz przywrócić.

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zapamiętać, po utracie formatowania i ciężki informacji nie można nagrać na dysku twardym niczym. Warto go całkowicie wyłączyć, zanim informacja zostanie w pełni przywrócona, co zostało utracone. Ponadto, należy rozumieć, że zostanie przywrócony przez długi czas, więc trzeba dużo cierpliwości, ponieważ wynik zostanie osiągnięty przez bardzo długi okres czasu.

Jak widać, program do odzyskiwania plików po formacie jest wygodne i proste rozwiązanie do nieudanej problemów utraty danych. Z właściwą dokładnością można odzyskać dane. W sumie, jak wiadomo, najważniejsze – należy zachować ostrożność.