866 Shares 6332 views

Projekt Chruszczow jedna sypialnia: funkcje, ciekawe pomysły i zalecenia

Wszystko tzw Chruszczow wyglądają jak bliźniaki, i mogą one trudno nazwać najbardziej komfortowe mieszkanie. Niskie sufity, mały obszar z wejściem i łazienki połączonej łazienki – to charakterystyczne cechy tej architektury. Absolutnie niewygodne w zakresie projektowania przestrzeni, jednak i to może być przekształcony w funkcjonalny, stylowy i komfortowy, a co najważniejsze, piękne i wygodne gniazdo.


Tak więc prezentujemy najlepsze projekty konstrukcyjne dwupokojowe (Chruszczow) z najlepszych pomysłów i możliwości zmiany, zwiększenie i poprawa cały obszar.

korytarz

Pierwszy pragnienie, który powstaje w postaci standardowej Chruszczowa obszar 43-44 metrów kwadratowych – nie do rozbiórki starego nośnych ścian i przekształcono przestrzeni. Korzyść z takich mieszkań łożysk belki trochę, więc ta opcja i zdecydować bardzo ulubionych projektantów.

Najczęściej projekt projekt zaczyna się od dwóch sypialni Chruszczowa korytarzu, został poddany pierwszej rekonstrukcji. Ponieważ jest bardzo mała i wąska, a prawie nie ponosi żadnej funkcjonalności dla gospodarzy (nawet wbudowana szafa jest dość trudne do miejsca), ze względu na możliwe jest, aby poszerzyć przestrzeń kuchni i łazienki, zmieniając położenie ścian, pozostawiając jedynie niewielką widoczną powierzchnię buta i kanapę lub puf.

łazienka

Nieznaczna przewaga w połączeniu łazience, dlatego rozszerzyliśmy ją renowacji salę, a teraz jest to możliwe, aby umieścić dużą narożną wanną i cienki ekran, na przykład, aby odgrodzić toalety. Aby zaoszczędzić miejsce, można to zrobić bez zlewu umywalką.

kuchnia

Oryginalny projekt dwupokojowe Chruszczow, 44 metrów kwadratowych. m sprawia, że niemożliwe, aby przenieść kuchnię do innej lokalizacji. Ale może to być wizualnie poszerzyć poprzez usunięcie łączący ścianie łazienki. Uwolniony przestrzeń jest wygodny zorganizować małą jadalnię i umieścić stół i krzesła lub wąską licznik bar, za którym może zmieścić 2 osoby.

Jeśli chodzi o meble, które, oczywiście, sporo na tak małym obszarze, to lepiej, aby dać pierwszeństwo aneks kuchenny z wbudowanym sprzętem AGD (pralka i lodówka), wykorzystując ściankę przylegającą do łazienki.

salon

Projekt Chruszczow jedna sypialnia z komunikacji pokój posiada kilka wygodnych zmiany, których wybór zależy od osoby, która mieszka w mieszkaniu. Jeśli jest to jedna osoba lub kilka, może warto pomyśleć o burzeniu murów między pokojami i modernizując je w jednej dużej kawalerce.

Kiedy widzisz taki ogromny i nie ograniczane przez jakąkolwiek przestrzeń przeszkody, nie będzie dość łatwy do ekranów, płyty gipsowo-kartonowej lub dekoracyjne partycji lub tylko układ mebli jest kilka wygodnych obszary funkcjonalne – jadalnia z dużym stołem jadalnym, pokój dzienny z sofą narożną i stolik, duże łóżko z szafkami , mały obszar roboczy.

Jeśli właściciele są gotowi rozstać się z drugiego pokoju, lub, na przykład, wymaga pokój oddzielny dla dzieci, projekt dwóch sypialni Chruszczowa, będzie następująca: komunikowanie salon z rozkładaną sofą i jadalnią (lub stolik) i sypialnia (dzieci).

sypialnia

Oczywiście, układ drugiego pokoju umieści w nim tylko najbardziej niezbędne minimum mebli – mała szafa wnękowa, łóżko, szafki nocne i mały stolik dla toaletowej lub laptopa. Dla kompaktowego przechowywania, można użyć wbudowanych półki lub szuflady w ramie łóżka.

Jeśli jest to pokój dla dzieci, przestrzeń jest wystarczająco miejsca na łóżko, szafę i pisemnej lub komputera tabeli. Jeżeli pokój będzie mieszkać z dwójką dzieci, najlepiej jest użyć modułowy system mebli. Optymalnie będzie umieścić łóżko piętrowe, szafa w ścianie naprzeciw okna i grać lub obszaru roboczego w pobliżu okna. Nawiasem mówiąc, w drugim jest to możliwe do ustalenia długi, szeroki blat, wykorzystując parapecie. Więc zapewnić dziecku odpowiednie oświetlenie do pracy i miejsca do zapisania gry.

kolor

Na projektowej przebudowy jedną sypialnią Chruszczowa, oczywiście, że nie kończy się tam, zwłaszcza dlatego, że wiele osób nawet nie śmie go uruchomić, ponieważ jest to dość kosztowny proces. Ale nie rozpaczaj, i przy pomocy pewnych wewnętrznych usprawnień można zoptymalizować dogodnym rozszerzoną przestrzeń. Po pierwsze – jest to oczywiście kolor.

W małym mieszkaniu należy używać tylko lekkie i pastelowe odcienie ścian, sufitu, podłogi, meble. Jasne akcentami mogą być wykonane, ale w małych ilościach, korzystnie na ścianie przeciwnej do światła. Na przykład, można wybrać zagłówkiem, stojąc naprzeciwko okien, jasne fototapet lub czekoladowym kolorze ściany.

umeblowanie

Konstrukcja dwupokojowe w Chruszczowa i wykorzystania przestrzeni jest bardzo wpływem lokalizacji i wielkości mebli. Dlatego wszystkie obiekty trójwymiarowe (szafy, sofy) usuwamy dalej od źródła światła (Windows). Wbudowany lepiej użyć wbudowanej lustrzanych lub lakierowanymi drzwiami, wizualnie powiększa obszar. Meble podnieść pożądanych kolorów światła, jak ciemnobrązowe i czarne kolory sprawiają bulkier zestaw słuchawkowy. Ale kanapa lub fotel można umieścić w jasnych kolorach.

Co do przechowywania, a potem Chruszczow byłoby optymalne korzystanie z wielu antresolę, przekształcić je w stylowej wiszącej szafce.

sufity

Wolę monotonne jasne błyszczące Sufity napinane z odblaskowej powierzchni, a obrazy z druku 3D, wizualnie zwiększyć wysokość pułapów, takich jak błękitne niebo z chmurami. Inna opcja – sufit dwupoziomowy o powierzchni odbijającej. W tym przypadku, wielki pokój rozciąga oświetlenie LED, który został uruchomiony na obwodzie sufitu.

oświetlenie

Mówiąc o oświetleniu. Udana konstrukcja z Chruszczowem dwupokojowe po prostu nie może się obejść bez wysokiej jakości jasnym świetle. Z pomocą dobrze przemyślanych opraw, można również zmienić akcenty w mieszkaniu, podkreślając najważniejsze obszary, ukrywając niedoskonałości i wizualnie zwiększyć obszar.

Ścianki działowe i ściany

Kolejny projekt trik, jeśli chodzi o modernizację mieszkania – to drzwi przesuwne (jak szafie) i otdvizhnye ekran. Dzięki takiej „kandydata” ścian, można w dogodnym czasie, aby utworzyć jednolitą przestrzeń lub ukryć przed wzrokiem ciekawskich, na przykład sypialnię.

Jak widać, przy odpowiednim podejściu, nawet z bardzo małych mieszkań i niewygodne, można zrobić prawdziwe studio projektowe z wygodnym i pięknym układzie. A jeśli nie chcesz wydać dużą sumę na jego odbudowę, należy użyć taniego projektowania jedną sypialnią Chruszczow c kompaktowych mebli, grę światła, koloru i tym podobne. Udane remont!