809 Shares 8524 views

Drgawki u psów – groźny objaw, który wymaga uwagi

Mimowolne skurcze mięśni całego ciała (drgawki) w Psy mogą być spowodowane przez szereg przyczyn, i występuje w różnych chorobach i stanach. W każdym razie, każdy taki przypadek nie powinien być ignorowany, jest to niezbędne do diagnozowania i leczenia chorób powodujących. Oni zresztą całkiem sporo.

Częste choroby, w których występują drgawki u psów jest padaczka. Przez predyspozycji jest zainstalowany zwierzaki niektórych ras, takich jak na Owczarek belgijski Tervuren, Collie, Beagle, Owczarek niemiecki. Naruszanie równowagi mineralnej ciała, takich jak spadek wapnia w krwi po urodzeniu, co prowadzi do stanu przedrzucawkowego. Gdy obserwuje się drgawki. Ponadto charakteryzują się one do wzrostu poziomów potasu, hipoglikemii (niedobór glukozy we krwi) w przypadku uszkodzenia narządów wewnętrznych. Częste ataki odcinków mimowolnych skurczów mięśni w takich patologiach jak wścieklizny, tężcowi, toksoplazmoza, zapalenie opon mózgowych, zaburzenia czynności, nowotwory, infekcje grzybowe, choroby serca.

Jakie są drgawki u psów? Wyróżnić następujące odmiany: klonicznych tonik, epipripadki i drgawki. Ostatnią – krótki silne epizody drgawek. Kloniczne i toniczne skurcze mięśni są regularne, ale najpierw istnieje wyraźna naprzemiennie z relaksem po krótkim czasie. W drugim wariancie są długie i powolne drgawki. Epipripadki oprócz mimowolnych skurczów mięśni w ciele, znamienne tym, utrata przytomności. Mogą być lokalne, wyciągając do twarzy i mięśni żucia, powodując drgania głowy i uogólnione.

Wiadomym jest, że drgawki u psów są przyczyną preferencyjny w zależności od wieku. Na przykład, mimowolne skurcze mięśni u szczeniąt do sześciu miesięcy, jest zazwyczaj związana z podanym przez samicę podczas infekcji ciąży. Ponadto, takie czynniki mogą służyć jako chorób i stanów jak klejowych, uraz czaszkowo-mózgowy, zatrucia. Czy zwierzęta do 5 lat, epilepsja, zapalenie, nowotworowych – główne czynniki, które powodują napady. U psów starszych niż pięć lat, ale także często występują w guzach i zapalenia. Ponadto, istnieje również niewydolność nerek i wątroby, co powoduje hipoglikemii z insulinoma (raka trzustki).

Czasami choroby, które mogą powodować mimowolne skurcze mięśni, manifestują i inne objawy, które są widoczne nawet niedoświadczony właściciel. W tej kwestii idzie do kliniki weterynaryjnej. Jednak istnieją choroby, na które nie ma żadnych oznak i pewnego dnia nagle pies mający drgawki. Co robić w takiej sytuacji? Niestety, możliwość udzielenia pomocy do właściciela, jeśli taki stan jest minimalne. Zwierzę być ułożone, dokładnie zmierzyć jego temperaturę. Jeśli atak jest bardzo ciężki, niebezpieczny do transportu zwierząt domowych, trzeba skontaktować się z lekarzem w domu. W przeciwnym wypadku, należy natychmiast psa do kliniki, gdzie niezbędne są badania prowadzone pierwszej pomocy i przypisany terapii.