731 Shares 9803 views

Trudne pytanie: „Herb miasta przedstawia misia?”

Nawet nie próbuj od razu odpowiedzieć. Jeśli zostaniesz poproszony o herbie miasta przedstawia niedźwiedzia, a następnie zatrzymać i pomyśleć. Okazuje się, że takie formacje administracyjno-terytorialnym ustaw i powinien określać, że pytający miał na myśli. Spójrzmy na fakty.


Trochę historii

W Rosji, niedźwiedź wiązało się z dzikością i okrucieństwem. Kiedy pojawił się na herbie terenu, był to znak, że ludzie nie są lokalne uprzejmość jest. Zaskoczony temat herbu miasta przedstawia niedźwiedzia, naukowcy odkryli, że w XVII wieku istniały trzy znane: Nowogród, Perm i Jarosław. Znajduje to odzwierciedlenie w „Titulyarnike”, który jest pierwszym lista takich znaków. Tylko obywatele mieli na myśli nie jest jej dzikość, ale coś innego. Dla nich niedźwiedź był symbolem siły, inteligencji i świetności. Jarosław nadal uważał go za ucieleśnienie lojalności, koncentrują się na odwagę. Europa wyróżnia się także miłością do tej potężnej bestii. Zapytaj o lokalnych mieszkańców Herb miasta przedstawia niedźwiedzia, a on nie wahał się odpowiedzieć, to jest, gdzie mieszka. I prawie nigdy nie popełni błąd. To zwierzę w czasie istnienia Starego Świata pojawiła się w wielu, jeśli nie wszystkich, herby. Ale tylko zatrzymać się na kilka.

Berlin

Jest to najbardziej znany wielbiciel niedźwiedź w Europie. Istnieje nawet teoria, że nazwa „Berlin” w tłumaczeniu oznacza nic innego niż „Bear” (bar). Językoznawcy twierdzą, z tym, starając się tworzyć inne teorie. Nie został nawet zasugerował, że nazwa stolicy Niemiec ma korzenie słowiańskie! Jedno jest jasne: płaszcz miasto broni z niedźwiedziem należy do Berlina. Jednakże nigdy nie zmieniła się od stworzenia. Istnieje opinia, że przyszedł do zupełnie innego powodu. Mówi się, że założycielem miasta był silny i zacięta, to porównywano z niedźwiedziem. Następnie w ten sposób hołd. To jest w zasadzie niczego nie zmienia. Berlińczycy są dumni słuchać kwestii herbem miasta pokazuje niedźwiedzia. I pewnie mówią: „Na naszym!”

Spółgłoska z nazwą ma inne miasto – Berno. Co ciekawe, jest również ozdobiona herbem postać dziką bestią. Lokalna Miedwiediew uważa, że jego anioł stróż. Oto jego postać można zobaczyć wszędzie (nie tylko w herbie). Rzeźba lub zabawki, obrazy i witraże – Anioł miasta jest zawsze. Dlatego Szwajcarzy wciąż konkurują z Niemcami o odpowiedzi na pytanie, czy w mieście, na ramionach niedźwiedzia. Oni traktują go jako swojego talizmanu.

niedźwiedź polarny

docenią wytrzymałość i odporność na obszarach o trudnych mroźnym klimacie. Jego przyjęcie jest symbolizowane za pomocą zwierząt żyjących w tak trudnych warunkach na ludzi. Bestia – północna biały niedźwiedź. Można zauważyć na ramionach Grenlandia – ostrą krawędź wiecznego mrozu. Miejscowi mówią, że to tylko trwałe zwierzę może konkurować o dominację w tej strefie klimatycznej. Herb jest biały niedźwiedź, który znajduje się na niebieskim tle, które symbolizuje zimnych wodach oceanów otaczających Grenlandię.

To nie są wszystkie informacje na temat miast i innych jednostek administracyjno-terytorialnych, którzy wybrali jako swojego symbolu niedźwiedzia. Więc nie spiesz się z odpowiedziami. Mogą one być o wiele więcej niż można sobie wyobrazić.