603 Shares 2998 views

Porady doświadczonych ogrodników: jak przygotować siew na truskawki

Ogród truskawka – jagoda piękne, smaczne i zdrowe, w ustach i pyta! Nie tylko chce jej jeść do syta latem, ale również w takich ilościach, aby rosnąć, aby być w stanie przygotować się do zimy. I popijając kompot truskawkowy słodki, pachnący korzystających gorącej herbaty z dżemem i sen o letnim słońcu. Jak więc dostać przyzwoity plon, który jest wystarczająco dla wszystkich-all? To był nasz artykuł!


wybierz miejsce

Jeśli zapytać doświadczonych ogrodników jak przygotować łóżko dla truskawek, służy przede wszystkim zwrócić uwagę na położenie działki ogrodowej. Truskawka – jagody światło wymagając w cieniu rośnie złe dojrzewa przez długi czas, plony słabe. Dlatego też, za to powinny być płynne, otwarte, słonecznym miejscu, gdzie nie ma cień pada od budynków, drzew, krzewów. Korzystnie, część znajduje się w południowo-zachodniej części części, gdzie ciepło, ale nie na gorąco. Drugim warunkiem jest to, jak przygotować łóżko dla truskawek poprawnie – nie należy umieszczać na górze stoku działce lub w dolinie. W pierwszym przypadku, gleba wyschnie cały czas, wylot jagody zanikać, chorych roślin. I niziny nagromadzonego nadmiaru wilgoci i zimnego powietrza, który jest również ujemny wpływ na plon. Ale to nie wszystko! Kolejna zasada jest przygotowanie łóżko dla truskawek – wybierz miejsce, które nie jest wietrznie i śnieg w zimie, aby leżał przez długi czas. Pozwoli to nawilżają i odżywiają glebę jak powinien, i będzie chronić sadzonki przed zamarzaniem. I wreszcie, ważniejsze jest to, jak przygotować siew dla truskawek: miejsce lądowania musi być wymieniany co 3-4 lat, czyli od czasu do hodowli w kulturze bakterii glebowych gromadzić różne choroby wpływające krzaki truskawek …

Jesień – czas zajęty

Roślina może być sadzone wiosną i jesienią. Druga opcja jest korzystne, jeśli żniwa chciałby strzelać w lecie. Sadzenia wiosną będzie wymagało długo czekać. Warzenia pytanie: jak przygotować siew dla truskawek w spadku? Można to zrobić i powinno być aż do pierwszego mrozu pod koniec września lub na początku października. wilgotność gleby jest dobry, i nawozy (i wymagają one obowiązkowe) moczyć do gleby dobrze. Nie jest zły, jeśli weźmiesz tę część do sadzenia ogród warzywny, gdzie rosną czosnek, cebulę, marchew i groch, pietruszka i koper. Korzenny zapach niektórych roślin i małym zużyciu substancji mineralnych grunt innych, z jednej strony, rozproszone większość szkodników oraz szkodliwe mikroorganizmy glebowe zabity, a z drugiej strony nie jest zbyt hit płodność ziemi. I truskawki będą czuć się tutaj! Starannie wykopane z ziemi, rzucać kamieniami i innych odpadków, prostuje chwastów, zwłaszcza ich korzenie. Jeśli gruntowej blisko powierzchni, wysokości łóżka musi wynosić co najmniej 35 cm. Głębokie ich występowanie przerwy przez złoża 10 centymetrów więcej. Szerokość każdej z najbardziej optymalny. – W ciągu 100 cm Głębokość kopania. – Przynajmniej 35 cm Uważaj na śmieci zbierać możliwie larwy chrząszczy i innych szkodników. Pamiętaj, aby zmiażdżyć widłami naziemne i pushite jej, że nie było duże grudki. Wygładzić strony konwencjonalny grabie i posypać piaskiem do świeżej nie kopanie wkradł ślimaki i ślimaki. Opuścić ten formularz łóżka przez kilka dni. Następnie dodać nawóz obornika i wapna, z dużą zawartością wapnia. Nawiasem mówiąc, można stosować je na jesieni, aw każdym razie nie na wiosnę, gdy sadzonki sadzi. Nawozić ziemi, ponownie wykopać w celu uzupełnienia równomiernie, i czekać na wiosnę!

prace wiosenne

Wiosna-czerwony – a ogród znowu wymagają naszej opieki. Oto jak przygotować siew truskawek wiosennych: poluzować gruntowych widelec, obficie zwilżyć dystrybucją desyatilitrovomu jedno wiadro na każdy metr. Aby zapobiec powstawaniu szkodliwych i uniknąć zanieczyszczenia sadzonek chorób grzybiczych, leczenia gleby przed sadzeniem roztwór siarczanu miedzi (2 łyżek proszku w 10 litrach czystej wody). Zapłodnienia możliwie ptasiej nawozu i kompost. I to jest bardzo pożądane, popiół drzewny. Posypać łóżka i posiekaną słomę lub trociny, a jednak byłoby dobrze, aby nawóz azotowy. Sadzenie roślin powinny być w połowie czerwca, wtedy będą opłacalne, silny, zdrowy.

W lecie trud

Jeśli planuje się zrobić przesadzania roślin w lecie, oczywiście, ważne, aby wiedzieć, jak przygotować siew dla truskawek w sierpniu. To musi być zrobione w tygodniu od 2 do przeniesienia kultury w ziemię. Fakt, że ziemia powinna być ostrożnie wykopać, wiesz. Pamiętaj, aby dodać zgnił obornika. Z dolistnego stosowania będą bardzo przydatne dodatki, manganu, molibdenu i cynku. Ze względu na zakres twoi truskawki będą aktywnie przeciwdziałać chorobie. Odległość między rzędami do centymetrów 80. odwiertów na sadzonki powinny być rozmieszczone na głębokości 30 cm wystarcza -. 20. Małe cm słomy użyteczne w ściółkę i zatrzymywania wilgoci.