615 Shares 7673 views

Indianie z zabawkami (NRD) – legendarne postacie z sowieckiej przeszłości

W czasach sowieckich, tysiące chłopców w całym kraju marzył zabawki figur żołnierzy, Indian (NRD). Nie wszyscy zdołali zdobyć, jak w ZSRR, nie zostały one wykonane i importowane z NRD.


Trochę historii

Szczyt popularności NRD gumowych Indian nabyte w 60-80-tych. XX w., Kiedy tematem Dzikiego Zachodu jest szczególnie istotne w ZSRR i innych krajach socjalistycznych. Takie zainteresowanie tymi zabawkami spowodowany był niewiarygodnym sukcesie filmów z Gojko Mitic, który wystąpił także w NRD.

Indianie się w NRD zostały wykonane, zwykle od elastolina a później z gumy.

Zewnętrzna konstrukcja zabawki zaprojektowane w oparciu o literackiej twórczości niemieckiego pisarza Karola Maya, który specjalizuje się w westernach, a także na podstawie szalenie popularnych filmów przygodowych o Dzikim Zachodzie, kluczową rolę w większości których grał legendarny Gojko Mitic.

Należy zauważyć, że oprócz Indian, figurki niemieckich żołnierzy również produkowane w NRD w postaci pola, które w ZSRR było dużo mniej znane.

zbieranie

Do tej pory dane Indian (NRD) – to nie jest zabawka, ale raczej kolekcje, ponieważ stanowią one pewną znaczeniu historycznym. W szczególności, dla mieszkańców byłego Związku Radzieckiego, reprezentują całą epokę historyczną.

Koszt Indian z NRD trudno jest określić precyzyjnie, gdyż kształtowanie się cen ma wpływ wiele czynników. Wśród nich, osobiste ambicje właściciela liczb, zbiór rzadkich (sprzedawany głównie całych zestawów), liczbę cyfr w nich, stanu zachowania i tak dalej. D.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, właściciel kładzie szczególny cenę. Co do zasady, wartość ustawiona tak daleko jest w zakresie od 1 000 do 8000 rubli.

Oddzielnie od zestawu Indian (NRD) sprzedawanych niezwykle rzadko, gdyż tylko od czasu do czasu ktoś wymaga pewnej figury. Jednak wartość poszczególnych figur może przekroczyć cenę całego zestawu, zwłaszcza jeśli jest to rzadki przypadek.

Dziś Indianie kupić z NRD może być ze względu na reklamy w internecie lub w niemieckich sklepach internetowych, jednak w Niemczech cena jest znacznie wyższa, ale zakres jest znacznie szerszy.

wniosek

Indianie (NRD) – to nie tylko figurki i cała epoka, że ludzie, którzy żyli w ZSRR, to nostalgiczne uczucie i młodsze pokolenie pozwala lepiej zrozumieć i docenić okres historyczny.

Cokolwiek to było, w Rosji, a drugi z socjalistycznych krajów przeszłości, takich jak Czechy, Polska, Ukraina, Białoruś, i tak dalej. E., te indyjskie dane są dość duże zapotrzebowanie wśród kolekcjonerów, którzy są skłonni zapłacić dużo pieniędzy na konkretnym zestawie liczby.

Po Wschód i Zachód Niemcy zostały zjednoczone, westerny w Niemczech praktycznie przestał startować, więc interes w Indian i kowbojów zabawki są stopniowo zanika. Teraz oni są interesujące tylko jako kolekcje ludzi, którzy są pod wrażeniem tej epoki historycznej.