352 Shares 9117 views

Swietłana Sawicka: biografia, zdjęcia

Była dwukrotnie uznany za Bohatera Związku Radzieckiego, został uhonorowany tytułem Mistrza Sportu zaszczycony, i nigdy nie został pozbawiony uwagi – jego pojawienie się publicznie zawsze była radość, jakby miała jakąś szczególną atrakcję. A sama jest zawsze kiwa niebo – piękny, rodzimych i nieograniczone. Pierwszy w historii eksploracji kosmosu po Tereshkova żeńskiej astronautów, będzie wyjść na otwartą przestrzeń, stoi przed nami Swietłana Sawicka. Kosmonauta podróżował w przestrzeni podczas swojego drugiego lotu w rzędzie.

Dzieciństwo i młodość

Svetlana Urodził się 8 sierpnia 1948 roku w stolicy, w rodzinie dowódca wojskowy, marszałek lotnictwa – Evgeniya Yakovlevicha Savitskogo. Rodzina została zdominowana przez dyscypliny i porządku. Matka Swietłana Lidia w latach wojny służył z mężem. A takie okoliczności niektóre określona przyszłe zainteresowania z ich córką.

Savitskaya Swietłana Evgenevna otrzymała certyfikat w 1966 roku. Po tym, że został zapisany w Instytucie Lotnictwa w Moskwie. Obronił dyplom (1972), otrzymał inżynier lotu specjalność. Studia w Instytucie ona połączona z Kaluga Flight Aviation Technical College, gdzie później otrzymał wykwalifikowany pilot-instruktor.

Jeszcze będąc uczniem szkoły średniej, zaczęła uprawiania sportu i akrobatyczny wpisany aktualny skład. Swietłana Sawicka szybko zyskuje doświadczenie i już w 1970 roku w Anglii, zdobył pierwsze miejsce w mistrzostwach świata w akrobacji na samolotach tłoka. ona również udało się zrobić trzy rekordowy skok ze spadochronem ze stratosfery i uczynić osiemnaście samolot latający na samolotach odrzutowych. Aw 1970 roku został już skazany na tytuł mistrza sportu ZSRR.

pilot praca

Po ukończeniu Swietłana Sawicka pracował przez jakiś czas jako pilot instruktor do uzyskania dodatkowych kwalifikacji pilota testowego. W 1976 roku zaczęła pracować w „Rise” Stowarzyszenia Naukowo-Production. Nieco później, już o wiele doświadczenia – jako pilot testowy w zakładzie dla inżynierii mechanicznej „speed” w Moskwie. W sierpniu 1980 roku, Swietłana został delegowany z astronautów, a później został mianowany kosmonauta-badacz od „speed”.

„Przestrzeń Droga”

Siedemnastego lipca 1984 ze stacji Bajkonur poleciał „Sojuz T-12”, którego członkowie załogi byli doświadczonymi astronautami a trzy z nich – Swietłana Sawicka. Zdjęcie zrobione na krótko przed startem, jest nadal przechowywana w archiwum Bajkonur. W orbicie, po raz pierwszy zaobserwowano w dużej grupie testowych pionierów, którzy są wysoko wykwalifikowanych, których celem było przeprowadzenie koniecznych eksperymentów w różnych dziedzinach nauki.

„Przestrzeń squad”, który zawierał Savitskaya było trzymać szereg działań w celu monitorowania zdrowia ludzkiego, dobre samopoczucie i stan całego organizmu w przestrzeni kosmicznej, aby uzyskać dokładniejsze informacje na temat adaptacji człowieka do nieważkości. W locie, naukowcy przeprowadzone odpowiednie eksperymenty, które pomogły zidentyfikować różne rodzaje odchyleń w słuchu, wzroku, układu sercowo-naczyniowego, w celu określenia zakresu ludzkiej wytrzymałości w przestrzeni kosmicznej i jej podatność na nadmierne osłabienie, osłabienie środowiska operacyjnego w przestrzeni. Savitskaya Swietłana Evgenevna monitoruje również wpływ na środowisko otwartej przestrzeni na temat materiałów stosowanych do budowy różnego rodzaju obiektów inżynierskich.

Głównym zadaniem zespołu było jednak w otwartej przestrzeni. A 25 lipca 1984, wraz z Władimir Dżanibekow Stavitskaya opuścił „Salut-7” i stacja przeprowadziła spacer kosmiczny. Są one również wyjątkowy eksperyment, który polegał na stosowaniu Shirokouniversalny ręcznych narzędzi przeznaczonych do pracy w przestrzeni została przeprowadzona. Urządzenie to jest wyposażone w elektroniczny moduł mocy, cztery płyty, a panel sterowania zawierający przełączniki możliwych trybów działania. W końcu, inżynier lotu statku kosmicznego „Sojuz T-12”, następujące transakcje zostały przeprowadzone – cięcia, lutowania, spawania i lakierowania.

Powrót na Ziemię

Pobyt w locie „zespołów kosmicznych” udał się do dwunastu dni. 29 lipca 1984, wrócili bezpiecznie na Ziemię. czołowi specjaliści załogi postanowili kontynuować swoją zwykłą pracę na orbicie, aby przygotować się do kolejnego spacewalk. Swietłana Sawicka tymczasem wykazano udaną realizację kosmosu jako „Naziemne” dzieł, które zostały przeprowadzone normalnie w zwykłym fabryce. Trzeba było tylko pokazać właściwą umiejętności i być gotowy na każdą sytuację.

Działania polityczne Savitskaya

W polityce Savitskaya stał się znaczącą postacią w latach 1980, a następnie, w 1989 roku, stał się zastępcą ZSRR, a także członkiem Rady Najwyższej ZSRR. Była to część partii komunistycznej. W 1993 roku, przedstawił osobę w wyborach do Dumy Państwowej 1. kadencji, ale nie powiodło się. Pod koniec grudnia 1995 roku, Swietłana Sawicka został wybrany do trzeciej kadencji i ponownie dołączył do frakcji Partii Komunistycznej. W 2003, 2007 i 2011 roku został ponownie wybrany aktualny Dumy Państwowej deputowany z Partii Komunistycznej. Teraz ona jest wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego w sprawie bezpieczeństwa, obrony i walki z przestępczością.

Konkludując

Druga samica astronauta Walentina Tierieszkowa stał po Swietłana Sawicka. Jej biografia jest pełen ważnych wydarzeń. Ukończyła karierę w 1993 roku (w randze majora) w związku z zasłużoną emeryturę. Svetlana E. otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody za ramiona – a spacewalk, dużej liczby obserwacji i eksperymentów, zajęć dydaktycznych.