481 Shares 4486 views

„Zenkor ultra” – Instrukcje dla użytkowania i informacje zwrotne

„Zenkor ultra” – wysoce skutecznym środkiem chwastobójczym, główną zaletą jest elastyczność i długi termin działania. Lek może być stosowany do zniszczenia bardzo wielu gatunków chwastów, trawy lub dwuliściennych jako wstępny powstania i przez niego.


Co niszczy rośliny

Aby usunąć chwasty, że stosowanie leków w ogólności, mogą być znalezione w tabeli.

dwuliścienne

jednoliścienne

chabrowy

roczna bluegrass

dymyanki medyczny

palusznik sanguineous

komosa

chwastnica jednostronna

portulaka

plewy ciężko

amarant

ognisko

rumianek

włośnica pola

mlecz ogród

koralina

Niezbyt dobry lek ten jest przeznaczony do niszczenia czarnej psiankowatych, pełzającej wheatgrass, powój polny, tasaki i wieloletnich traw.

Główne zalety

Zalety wykorzystania funduszy „Zenkor Ultra” odnosi się przede wszystkim to, co jest:

  • Może on być stosowany do ochrony przed chwastami wielu gatunków roślin uprawnych;
  • Jest ona często wykorzystywana jako podstawa do wytwarzania mieszanek zbiornikowych, w połączeniu z innymi środkami chwastobójczymi;
  • Jest to bardzo skuteczne w zwalczaniu chwastów, problematyczne;
  • Nie ma żadnego negatywnego wpływu na rośliny uprawne.

W stosowaniu leku „Zenkor Ultra” chwastów nie trzeba wprowadzać żadnych szczególnych korekt do obrotu.

Zasada działania

W leczeniu gleby przed pojawieniem Oznacza to tworzy na powierzchni film ochronny. Aby efekt leku, aby były skuteczne w przyszłości do kultury wyrastające należy spróbować tego „ekran” nie niszczy.

W przypadku traktowania sadzonek oznacza hamuje transport elektronów uczestniczących w fotosyntezie, który powoduje śmierć rośliny. To działanie powoduje substancję czynną preparatu metrybuzyna – (C 8 H 14 N4-OS). To odnosi się do pestycydów systemowych. Ta sama substancja znajduje się w wielu innych narzędzi przeznaczonych głównie do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. Czas trwania efektu metrybuzyny wynika przede wszystkim z faktu, że jest w stanie wniknąć do rośliny, nie tylko przez korzenie, ale również przez liście. Ma jednak głównym działaniem jest przez glebę. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia lub po powinien być dobrze nawodniony.

Wskazane jest, aby używać herbicyd „Zenkor Ultra” zapytać pogody na tydzień przed. Małe codzienne deszcze mogą znacznie poprawić skuteczność leku. Ulewne deszcze często, wręcz przeciwnie, zmniejszenie procentu zwalczania chwastów. Faktem jest, że w tym przypadku herbicyd jest po prostu wypłukane z ziemi.

Okres działania leku

Zauważalny efekt pozytywny zaczyna pojawiać się około tygodnia po spryskaniu część „Zenkor Ultra”. W deszczowej pogody może się zdarzyć przed, w trakcie suchy – później. Termin działanie ochronne Oznacza to około miesiąca. Przy użyciu środka chwastobójczego przed wzejściem wrażliwe niej chwastów, na ogół, nie jest widoczna na powierzchni.

Możliwy negatywny wpływ

Nie ma szczególnych negatywne skutki stosowania upraw roślin uprawnych tego leku zostały zgłoszone. Podczas badania przekraczające zalecanej dawki obserwowano jedynie łagodne objawy fitotoksyczności w żółknięcia końcówek liści. W szczególności, taki silny efekt zaobserwowano na glebach piaszczystych.

Przeciwwskazania

Zatem lek jest skuteczny na tyle – „Zenkor Ultra”. Weeds (instrukcje, komentarze i przepisy zostaną omówione w artykule poniżej), aby go używać, oczywiście koszty. Jednak pomimo względnej szkodliwości tego obiektu, ale nie jest zalecane:

  • dla roślin strączkowych z sadzeniem;
  • Rośliny podczas kiełkowania;
  • w okresie powrotu mróz;
  • gleby piaszczyste o zawartości humusu mniej niż 1%;
  • W uprawie podatnych odmian i mieszańców;
  • w podwyższonej temperaturze (powyżej 25 g.).

Dzięki starannemu stosowania tego leku powinno być sadzenia wczesnych odmian ziemniaków.

Jak aplikować

Tak, jak prawidłowo używać narkotyków „Zenkor Ultra” chwastów? Instrukcja użycia jest bardzo prosty. Mielona wyrównane, łamiąc grudek. Lek rozcieńcza się go w ilości wody. Rozpryskiwania jego najlepiej za pomocą specjalnego narzędzia. Istotne jest osiągnięcie jednolitego stosowania. Lek powinien przenikać ziemię co najmniej dwóch centymetrów.

Podczas przeprowadzania przedwschodową tempa podawania leku dobiera się biorąc pod uwagę skład gleby. Dla światła wykorzystywać minimalną zalecaną dawkę ciężka – maksymalna. Zapewnia to najbardziej efektywne działania „Zenkor ultra” preparat. Instrukcje użytkowania, jak widać, opisuje kilka prostych kroków, jednak niektóre przepisy powinny nadal być podejmowane przy obchodzeniu obszar. Na przykład, ilość leku niezbędną do zmniejszenia trochę w deszczową pogodę. Optymalna temperatura rozważać użycie 10-20 C. Leczenie sadzonki najlepiej prowadzone przez 4 godziny przed deszczem.

stopy konsumpcji narkotyków

Jak widać, nie jest to zbyt trudne, aby oczyścić łóżka za pomocą „Zenkor Ultra” od chwastów. Instrukcja, jednak nie byłaby kompletna bez stóp aplikacyjnych. Herbicyd ten sprzedawane w butelkach z tworzywa sztucznego w 10 do 100 ml. Duże farmy go kupić w puszkach na 1 lub 5 litrów. Normy jej stosowania zależy od tej konkretnej kultury. Poniżej znajduje się tabela z którego możemy dowiedzieć się, w jakich ilościach lek jest stosowany do różnych roślin.

kultura

Norma (l / ha)

Sposób obróbki

pomidory

0,7

Po 2-4 liści

ziemniaki

0,75

Na wysokości 5 cm pędów

kukurydza

0,3-0,5

W fazie 3-5 liści z

groszek

0,3-0,4

przedwschodowe

rośliny

0,2-0,3

Wiosną – w fazie krzewienia jesienią – gdy arkusz 2-4

marchew

0,2-0,3

Wielkość korzeń ołówkiem

szparagi

0,7-1

Przedwschodowe

Oczywiście, w ogrodzie, aby obliczyć ilość leku, w oparciu o jej stosowania na dużych obszarach, skomplikowany. Doświadczeni ogrodnicy radzą po prostu stosuje się w leczeniu około 10 g na m kw w zwykłej glebie, 5 g – płuco i 15 g – ciężki. W celu przygotowania roztworu na sto metrów kwadratowych będzie wystarczająca do 3 litrów wody.

"Zenkor Ultra": Opinie

Ze względu na fakt, że ten lek jest stosunkowo bezpieczeństwo, nie kumuluje się w glebie i nie jest szkodliwy dla roślin uprawnych, informacje zwrotne od rolników, zdobył bardzo dobre. Chwalcie ogrodników nie tylko jego stosunkowo wysoka sprawność, ale również łatwość obsługi. Reprezentuje narzędzia małe, łatwo rozpuszczalne w wodzie granulki. Wszystko, co potrzebne do gotowania – oznacza to, wlać z butelką w wiadrze i dokładnie wymieszać.

I zdobył kolejny powód dobry preparat „Zenkor ultra” opinii. Jego wyraźna carry plus i nie zbyt drogie. Przy butelce 10 ml będzie musiał zapłacić około 100-130 rubli. Zatem, przetwarzanie w ogrodzie 6 setnych kosztować około 650-800 rub.

środki z kompatybilnością

Nie zaleca się mieszanie leku „Zenkor ultra” z innymi środkami chwastobójczymi, w postaci suchej. W roztworze jest zazwyczaj dodawany jako ostatni. Produkt jest kompatybilny z większością pestycydów. Jednakże, przy zastosowaniu testu nadal powinny być brak negatywnych reakcji.

płodozmian

W następnym roku, po zastosowaniu herbicydu można sadzić prawie każdą kulturę. Rozkłada aktywny składnik leku – metrybuzyna – w glebie przez 1-3 miesięcy. Jednak wciąż jest zalecany być ostrożnym z wrażliwych roślin do nich: cebula, kapusta, buraki, słonecznik, dynia i pieprzem.

W suchych warunkach, istnieje również pewne ryzyko uszkodzenia ziarna. Aby zmniejszyć przed sadzeniem orce glebie do głębokości co najmniej 20 cm.

Jak widać, lek „Zenkor Ultra”, w sprawie stosowania instrukcji jest w każdy szczegół został uznany w artykule, jest dość skuteczny i bezpieczny. Ponadto, a to kosztuje bardzo drogie. Jednakże, należy zachować ostrożność podczas stosowania, w szczególności w odniesieniu do zgodności z normami wydatków, powinny być nadal. Należy również pamiętać, że składnik aktywny środek, metrybuzyna, należy do III klasy zagrożenia dla ludzi i czwarty – dla pszczół.