701 Shares 9562 views

przełącznik Rocker – cechy konstrukcyjne, odmiana

Wyłącznik – specjalna tablica rozdzielcza. Jest on używany do przełączania obwodu elektrycznego do prowadzenia energii elektrycznej. Takie systemy działają poprzez ręczną siłownika. Na przykład, podczas inspekcji lub naprawy instalacji elektrycznej bez urządzeń tego rodzaju nie. Przełącznik w ogólności jest jednym z najprostszych modyfikacji przełączników grupy.

Zastosowanie i klasyfikacji

Jeśli mówimy o liczbie kontaktów, urządzenia te mogą być następujące:

1) wielobiegunowe.

2) trójbiegunowe.

3) dwubiegunowych.

4) jednobiegunowy.

Ponadto, przełącznik może zostać osiągnięte przy użyciu dźwigni boczną lub centralnego.

Aby pomieścić to urządzenie dość często używać specjalnych skrzynek ochronnych. Po stronie zewnętrznej, podczas gdy dźwignia sterująca jest wyjście.

Urządzenia te mogą być łatwo wykorzystane nie tylko w instalacjach przemysłowych, ale również do celów domowych. Wszelkie przełącznik jest uniwersalna.

Co należy zwracać uwagę przy zakupie?

W celu dokonania właściwego wyboru, należy na wstępie, aby zdecydować, co dokładnie ten przełącznik zostanie użyty. Po tym można już przejść do innych opcji. Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć, co moc urządzeń elektrycznych, zawarte w jednym lub w innej sieci.

Eksperci wspomnieć kilka parametrów, które należy zwrócić uwagę, odwiedzając sklepach. To stanowisko robocze, ustawić czas pracy awaria, kategoria umieszczenie wg GOST i wydajności klimatycznej, napięcie znamionowe, oceniane łamanie prąd i liczba biegunów.

Jak rozszyfrować oznaczenia?

Jeśli pakiet przedstawia dwie postacie, drugi odnosi się do prądu znamionowego, a pierwsza – liczba biegunów. Jeśli przełącznika jest oznakowanie literą B, oznacza to, że korzystasz z dźwignią z boku. C – jest oznaczenie środka. Kiedy należy dwie litery i drugi z nich twierdzą, oznacza to, przednią okablowanie. Wreszcie, n i p – wyłącznik i przełącznik, odpowiednio.

Trochę o projekcie

Kontakt z systemu typu blade – obowiązkowym elementem każdego przełączników tego typu. Ponadto, nadal istnieją dane w postaci zacisków sprężynowych. noże metalowe są zawarte w nich, gdy system jest zamknięty. W związku z tym przełączaniem przełączać za pomocą nie zrywa kontakt.

informacje dodatkowe

Brak lub obecność dugogasilnyh komór – Możliwe struktury urządzenia z napędem dźwignię lub rękojeść stronie. Jeśli jest to skoncentrowane, specjalne aparaty są zawsze nieobecny. Ale jest kontakt iskrochwytu. Tak więc, gdy rozłączanie urządzeń, nie zależy od prędkości, z jaką obraca się dźwignię. Jeśli urządzenie jest większy niż 200 A, na przykład, nie jest przełącznik 400A, to urządzenie jest wzmocnione sprężynami stalowymi.

Ponadto, wzór może być połączony z bezpiecznikami, które dostarczają dodatkowej ochrony. Na przykład, jest możliwe do spełnienia przełącznik 250A ma taką strukturę.