254 Shares 4564 views

Rozcieńczony lakier, jeśli pogrubia?

Suszenie – ciecz substancji z błony wytwarzane z olejów roślinnych, które przeszły specjalnej obróbki cieplnej i chemicznej, lub żywic alkidowych. Użyj go w produkcji farb olejnych, szpachli, farb, preparatów gruntujących. Jest on stosowany do powlekania i impregnacji drewna w celu ochrony z produktów rozkładu, drewno szkodnikom i wilgoci. Jeśli masz gęsty olej lniany dostępne niż rozcieńczyć ją, dowiesz się wkrótce.


Klasyfikacja lakieru

W zależności od składu i sposobu lakieru leczenia dzieli się na następujące kategorie:

  • Naturalny olej lniany;
  • oxoil olej lniany (półnaturalnym);
  • połączone.

W dzisiejszym świecie, popularne, naturalne i półnaturalne, mniejszy popyt w połączeniu. Każdy rodzaj lakieru olej ma tendencję do zestalenia się, to konieczne jest rozcieńczenie. Rozcieńczony lakier na własną rękę, bez pomocy w ogóle, można nauczyć się z tego artykułu, aby dowiedzieć się, jakie składniki są zawarte w jego składzie.

naturalny olej lniany

Kompozycja naturalnych olejów schnących obejmują oleje roślinne, z dodatkiem substancji, które przyspieszają jego suszenie. Z kolei olej lniany, w zależności od obecności w jego składzie olejów, podzielone na konopie, rącznik, tungowy, siemienia lnianego i słonecznika.

Naturalny olej schnący ma właściwości rozpuszczalnika, w farbach. Potrzeba rozcieńczeniu tej kompozycji jest bardzo rzadko, ponieważ olej może być bardzo długi czas w stanie ciekłym i nie wymagają podlivaniem rozpuszczalnika.

podgatunek pochodzenia, osuszony olej o zawartości oleju konopnego ma zbyt ciemnego koloru, stosując olej konopny i rozpuszczalnik do jego wytwarzania. Otrzymał zastosowanie w budownictwie: używane do powlekania drewna, metalu, powierzchni tynku, a także w przygotowaniu mieszanin kit i farbach na bazie oleju.

Naturalne siemię lniane na bazie oleju lnianego z rozpuszczalnikiem, który jest również wykonany z olejów lnianych. Posiada przejrzysty odcień. Zagruntovyvaniya wykorzystywane dla różnych typów podłoży. Suszenie odbywa się w ciągu dnia.

Słonecznikowy olej lniany – elastyczny, ale w tej samej jakości, jest inny – cierpią na twardość, wytrzymałość i odporność na wodę, nie można powiedzieć o konopi żywicy i lnu. suchy okres ten jest znacznie dłuższy.

Rozcieńczony lakier na bazie naturalnych olejów

Nie należy zapominać, że naturalny olej lniany jest substancją o wysokim stopniu zagrożenia pożarowego, nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa i można go łatwo zapalić. Musisz dowiedzieć się, co do rozcieńczania lakierów w naturalnych warunkach życia. Jeśli zdecydujesz się uciekać się do niego, a następnie trzeba przestrzegać pewnych zasad: przeprowadzenie obieg w pokoju z funkcjonującego systemu wentylacji, z dala od źródeł ciepła i tylko zatwierdzonych cieczy do rozpuszczenia zagęszczonego oleju lnianego.

W przypadku rozcieńczeń takich kompozycji lakieru stosuje się olej rycynowy, rozpuszczalnik benzynie lakierniczej, różne kwasy organiczne, terpentyny lub rozpuszczalnikami do farb drukarskich na bazie oleju. Proces rozcieńczania jest prosta: trzeba wziąć trochę oleju lnianego i rozcieńczyć go obserwować reakcję wyprodukowany.

lniany oxoil

KOMPOZYCJA lakier półautomatycznego ziemnego (oxoil) zawiera rozpuszczalniki pochodzenia roślinnego oleju i poddano przedłużonym obróbki cieplnej. Jego skład jest zdominowany rozpuszczalników, w wyniku czego urządzenie ma nieprzyjemny specyficzny zapach, które czasami utrzymuje się nawet po wysuszeniu na obrabianej powierzchni. Kolor lakiery istniejąca struktura jest jasnobrązowy lub brązowy. To ma tę właściwość, aby wyschnąć szybko. Do Główny problem tego rodzaju stosowanego oleju schnącego odnosi się do ochrony powierzchni przed szkodnikami drewna i wilgoci folia ochronna jest utworzona po powleczeniu jego produktów. Ona również otrzymała dystrybucji w przemyśle farb, stosowanych w produkcji farb i ich hodowli w realizacji wewnętrznych i zewnętrznych prac malarskich. Zagruntowane powierzchnie wyrobów, takich lakierów nabyć dobry połysk, wysokiej wytrzymałości, stają się odporne na wodę. Na koszt lnianym oxoil bardzo ekonomiczny i znacznie tańsze naturalnych opcji.

Rozcieńczony lakier oxoil

Należy przestrzegać wszystkich wymogów bezpieczeństwa pożarowego po rozcieńczeniu pół- naturalny olej lniany. Prace przy rozcieńczeniu powinno być prowadzone z dala od źródła zapłonu, w dobrze wentylowanej powierzchni i wyposażone w systemy wentylacji. Rozcieńczony lakier i czy uciekać się do tego?

Po rozcieńczeniu oksolem nie trzeba mieć nadzieję na zachowanie swoich pierwotnych właściwości fizykochemicznych. Eksperci potwierdzają, że proces rozcieńczania lakierów nie zawsze kończy się powodzeniem. Podczas tej procedury, konieczne jest monitorowanie otrzymała odpowiedź.

Rozcieńczony lakier półnaturalnym? Może on być rozpuszczony za pomocą benzyny łąkowej, terpentyna, eterem naftowym i innych płynów syntetycznych, które są stosowane w celu rozcieńczenia farby olejne, 1:10.

olej schnący w połączeniu

Połączone suszenia związek oleju otrzymanego przez syntetycznych olejów schnących z olejów roślinnych, po przejściu procesu obróbki cieplnej. Oleje schnące są podobne do niskotowarowych różnych proporcjach oleju i rozpuszczalnika. Wykorzystywane w produkcji farb do wytwarzania gotowych do użycia do malowania dzieła farb olejnych i progruntovyvaniya różnych produktów. końcowe suszenie trwa nie dłużej niż jeden dzień.

Rozcieńczony lakieru połączona

Rozcieńczanie lakieru składu, konieczne jest, aby stosować się do zaleceń specjalistów i stosować się do prawidłowej realizacji procesów. Rozcieńczony lakier (zagęszczonego) połączone preparaty odpowiedź jest prosta – sam rozpuszczalnik lakowa. Zalecane przez podstawy 10 części dodać tylko jedna część rozpuszczalnika. Po rozcieńczeniu jest nieuniknione straty oryginalne właściwości i cech. Ale wzrost i właściwości, ulepszoną zdolność penetracji i lepkość, lakiery przepływu z takich kompozycji może być stosowany w miejscach, które nie wymaga dużej obróbki.

Ten artykuł odpowie na pytania o to, co może być rozcieńczony olejem lnianym w domu, w zależności od składu, jakie zasady powinny być przestrzegane przy wykonywaniu tej pracy, pewne środki ostrożności w celu rozważenia.