472 Shares 946 views

Czy jesteś pewien, że prawo pić wodę? 16 przypadków, w których nie jest

Jeśli masz kilka dni nie będzie pić, twoje ciało będzie cierpieć. Ale pomysł, że trzeba pić osiem szklanek dziennie, nie jest do końca prawdą. Teoria ta nie została potwierdzona żadnymi badaniach klinicznych. Ludzie jakoś dostrzec tę rekomendację jako fakt, ale ignorować faktu, że większość niezbędnych płynów jest już zawarte w żywności. Teraz woda jest zalecany do każdego, kto chce schudnąć, aw sprzedaży wody butelkowanej w ubiegłym roku osiągnęła rekordowy poziom. Oczywiście, wilgotność ma wartość organizm, ale nie w postaci, w której zaproponowano tryb. Dowiedzieć się, czy nie robisz nic złego!


Nie uważają wody zawartej w żywności

Prawie dwadzieścia procent płynów – od pokarmów stałych, zwłaszcza owoców i warzyw. Oczywiście, trzeba śledzić, ile wody pić, ale można uzupełnić i warzywa. Na przykład, ogórki składa się z wody o więcej niż dziewięćdziesiąt procent. Sałata, seler, pomidory, arbuzy, greyprfuty i zielona papryka – wszystkie te produkty są wykonane z wody. Ponadto, wiele witamin i składników odżywczych w nich. Jeść imponującą procent niezbędnej cieczy – to znakomity sposób, aby osiągnąć swoje cele w zdrowym stylu życia, więc należy to uwzględnić w swojej diecie, a nie polegać wyłącznie na piciu.

Pijesz za dużo

Wielu ludzi pije mało, słuchania pragnienie. Jeśli zmusić się do picia więcej, może trzeba iść daleko. Woda może faktycznie być zbyt dużo, nawet szkodliwe dla organizmu. Poziom soli więc znacznie zredukowane, co może prowadzić do obrzęków mózgu drgawki i śpiączka. W normalnych okolicznościach, trzeba pić zbyt dużo, aby osiągnąć taki stan, jednakże, jeśli używasz lub zbyt intensywne pocenie się, można szybko dojść do takiego stanu. Aby tego uniknąć, trzeba uważać na równowagę elektrolitów.

Nie należy rezygnować kofeiny

Zapewne wiesz, że kofeina zwiększa metabolizm i pomaga się skupić. Jednak wiele osób uważa, że może to prowadzić do odwodnienia ze względu na fakt, że działa jako środek moczopędny. Właściwie jest to mit. Nie bój się wypić kawę w godzinach porannych! Ponadto udowodniono, że jest to przydatne napój dla zdrowia. Nie pozbawiać się jego zalety ze względu na stereotypy!

Zostawić szklankę wody na stoliku nocnym

Jeśli pijesz dużo przed pójściem spać, trzeba wstawać w nocy do toalety. Spróbuj zmniejszyć spożycie płynów przed snem, pozwoli to organizm lepiej wchłania wody. Odwiedź z toalety przed pójściem do łóżka, tak że nic nie boli resztę.

Można pić wodę z plastikowych butelek

To jest już powszechnie znany fakt: do picia z butelki z tworzywa sztucznego nie jest konieczne. W tych butelkach zawierają substancje chemiczne, które wpływają na hormony, które powodują bezpłodność u mężczyzn i kobiet, co prowadzi do raka i nadwagi. Lepiej wielokrotnego użytku butelkę wody i zawsze z wami.

Nie uzupełniać wody cytrynę

Jeśli dodać kilka plasterków cytryny wody, staje się bardziej smakowity, dodatkowo, to pomoże Ci schudnąć. Cytryna zawiera silny antyoksydant, który pomaga oczyścić organizm z toksyn. Dodatkowo, więc masz dodatkową dawkę witaminy C, która obniża poziom kortyzolu, hormonu stresu. Pamiętaj, aby spróbować tej metody z pewnością będą się cieszyć.

Nie piję po przebudzeniu

Jeśli nie pić wody w godzinach porannych, twój metabolizm cierpi. Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów pobudzić metabolizm jest natychmiast spożywać wody po przebudzeniu. Chodzi o to, że w czasie snu proces metaboliczny spowalnia. Ponadto organizm spędza całą noc bez płynu wymaganego dla różnych procesów. Napój trochę więcej, aby uaktywnić pracę ciała, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy próbują przywrócić do normalnej masy ciała.

Nie pić wodę kiedy pić alkohol

Alkohol zmniejsza produkcję hormonu antydiuretycznego w organizmie, tak że może być odwodnienie. może czuć się nie lepiej, więc staram się pić czystą wodę, gdy napój, aby zneutralizować negatywne skutki alkoholu.

Nie rozumiesz, kiedy spragniony, a nie głodny

Jest to powszechny problem. Zbyt wiele osób myli głód i pragnienie. W rezultacie, gdy jesteś spragniony, można zdecydować się jeść. Doprowadzi to do tego, że można dostać więcej kalorii, niż byłoby to konieczne. Następnym razem będzie myśleć o przekąskę, spróbuj pić szklankę wody i czekać dwadzieścia minut. Jeśli głód nadal nie przeszedł, to może i coś przekąsić. Technika ta pozwala na zapisanie postać w zdrowiu i wspiera organizm w dobrej kondycji.

Nie pić zieloną herbatę

Woda jest woda, nawet jeśli ma torebkę. Aby uzyskać maksymalne korzyści, spróbuj pić zieloną herbatę. Naukowcy odkryli, że najskuteczniejszym sposobem walki z otyłością: herbata zawiera katechiny w przeciwutleniacze, które przyspieszają metabolizm. Jeśli pijesz co najmniej filiżankę dziennie, efekt może być jeszcze zauważalne.

Czy można pić butelkowaną herbatę

Tak, herbata jest naprawdę nie gorzej niż woda, ale tylko jeśli zaparzyć go samodzielnie, a nie kupować w butelce. Chodzi o to, że niedawne isssledovaniya pokazany: jest to niezbędne do picia herbata sklep dwadzieścia butelek, aby uzyskać taką samą ilość przeciwutleniaczy w filiżance napoju warzonego w domu. Poza barwy takie herbaty przygotowany z barwnika. W nich dużo cukru, który nie pomoże Ci schudnąć, a raczej to będzie działać wręcz przeciwnie.

Wystarczy tylko pić wodę lodową

Ajurweda uważa, że organizm łatwiej jest wchłonąć ciepłą wodę, poza tym wpływa na bardziej miękki brzuch. Jednakże, może słyszeliście, że zimna woda i przyspiesza przemianę materii. W rzeczywistości, to nie jest poparte żadnymi badaniami. Temperatura wody nie ma znaczenia, tak, że pić to jak ciepło i zimno.

Czy pijesz butelkowanej wody użytkowej

Tak, napój ten jest faktycznie nazywa się woda, ale kalorii i cukru nie tak bardzo jak w stosie. Witamina gatunki – nie coś, co jest bardzo przydatne. Jeśli chcesz się napić ze smakiem i aromatem, wystarczy dodać do plasterka cytryny, truskawki i mięty.

Za pomocą sztucznych substancji słodzących

W pewnych odmianach napoju są obecne, sztuczne barwniki, aromaty i substancje słodzące. To jest bardzo złe. Naukowcy odkryli, że sukraloza nie może działać na receptory i zmusić osobę do przejadania się.

Pijesz za mało, gdy czujesz się zmęczony

Nie zawsze trzeba za wesołość kawy. Wodę należy pić nie tylko wilgoć, ale także do podniesienia poziomu energii. Nawet niewielkie odwodnienie może poważnie obniżyć poziom energii ludzkiej. To dlatego, że mózg jest osiemdziesiąt procent wody. Twoje zdolności umysłowe zależą w dużym stopniu od cieczy. Wypij szklankę wody i zauważyć, jak poprawić swoje zdolności poznawcze.

Czy pijesz wystarczająco

Według aktualnych danych, nikt nie zmusza do picia trzy litry wody dziennie. Warto wiedzieć, że większość zdrowych ludzi spożywać odpowiednią ilość wody, tylko w odpowiedzi na pojawienie się pragnienia. Jeśli poczujesz głód, usta wyschły lub moczu staje się zbyt żółty, pijesz za mało. Przynieś butelkę wody i wypić z nim regularnie. Jeśli tego nie zrobisz, twój organizm może być poważnie zagrożona.