534 Shares 8764 views

Jazz pianista Kramer Daniil Borisovich: biografia, twórczość, życie osobiste

Jedną z unikalnych postaci rosyjskiego jazzu uważane Kramer Daniil Borisovich. Jego nazwisko znajduje się na rachunku dzisiaj, dla wielu miłośników muzyki staje się najlepszą rekomendacją koncertu. Kramer Daniil Borisovich w swojej pracy wspaniale łączy w sobie talent profesjonalnego pianisty wysoko, jest bardzo cienka odczuwa różne style, z roli doświadczonego aranżera, genialnego kompozytora, pedagog, nadawcę i osoby publicznej. A w sercu całej tej działalności jest różnorodny jazz. Kramer Daniil Borisovich w ten sposób jest jedną z głównych postaci muzyki rosyjskiej.


biografia

Jazz urodził się w 1960 roku na Ukrainie, w Charkowie. Daniel Kramer, którego rodzina nie ma nic wspólnego ze sztuką, a także szkoły i zaczął uczestniczyć w lekcji muzyki. Jednak prawdziwe zdolności młodego pianisty, który był podane do nauczania kształcenia słuchu i gra na pianinie dla ogólnego rozwoju, szybko dały o sobie znać. Już w wieku piętnastu Kramer Daniil staje się zwycięzcą konkursu Republikańskiej, nie tylko jako pianista, otrzymał pierwszą nagrodę, ale także jako kompozytor, który zdobył drugie miejsce. Stopniowo stał się bardziej wciągnąć w świat muzyki i wkrótce już nie prezentuje się bez niej. Młody człowiek, postanowił kontynuować naukę, wszedł do specjalizacji Moskwa Akademia Gnesin „Pianista kierunek akademicki”. I to był sam nauczyciel, profesor E. Lieberman.

Nowa rola

Równolegle Kramer Daniil stał się bardzo poważnie o muzyce jazzowej. Wkrótce zauważył go. W 1982 roku młody muzyk został zwycięzcą konkursu jazzowego fortepianu improwizatorów na Litwie i otrzymał pierwszą nagrodę.

W latach 1985-1986. Kramer Daniil Borisovich, będąc solistą Filharmonii Narodowej i koncert w Moskwie, bierze udział w niemal wszystkich krajowych festiwalach jazzowych. Stale tournée po Europie, koncertując w Austrii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech. Znany jest w Hiszpanii, Polsce, Finlandii, Francji, USA i Szwecji. Nawet w Chinach i Australii, fani jazzu słyszał artysty, jak Daniel Kramer. Koncerty w Moskwie, w Petersburgu, wycieczki na terenie całego kraju – wszędzie muzyk miał pełne domów. Wkrótce po tym jak został wybrany Honorowym Członkiem klubu jazzowego Profesjonalne Sydney.

nauczanie

Po ukończeniu Akademii w 1983 roku, Kramer ma kształcić młodych ludzi. Stamtąd idzie do wydziału jazzowego Kolegium. Gnesin, a następnie w Moskwie szkoła muzyczna nazwana Stašov. Tu napisał swój pierwszy prac metodologicznych, które następnie wydany przez Ministerstwo Kultury. Jego zbiory kawałki i uzgodnień dotyczących tematów jazzowych dostał dużą popularność w wielu szkołach muzycznych.

W 1994 Dannil Kramer raz pierwszy w historii Konserwatorium Moskiewskim otwiera przed jej klasie. W nim, on zajmuje się jazzowej improwizacji. Od czasu rozpoczyna aktywną współpracę z Międzynarodowym Funduszem Pomocy, który jest nazywany „New Names”. Kramer staje kurator kierunku klasyki jazzu.

TV aktywność

Kramer z powodzeniem pracował z wielu kanałów telewizyjnych i radiowych, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. W 1997 roku kanał ORT pokazuje serię lekcji muzyki jazzowej, który następnie się już dość dobrze znany muzyk. W tym samym roku został wydany jego pierwszy taśmę. Nazwano to „lekcje jazzu z D. Kramer.”

Niewiele osób wie, że zamiłowanie do jazzu Kramer zaczął z bliskiej znajomości z dziełami mistrzów Keitha Jarretta i Billa Evansa, Chick Corea, Art Tatum i Oscar Peterson. Jednak decydującym wydarzeniem w jego życiu był koncert Leonida Chizhika. To tutaj Kramer pierwszy usłyszałem „na żywo” improwizacji jazzowej.

działalność koncertowa

Na licznych fortepian solo wykonywane muzykę różnych kierunkach. Może to być tradycyjny klasyczny jazz, różne rodzaje muzyki współczesnej. Od pewnego czasu to szczególne miejsce zajęło kierunku tak zwanego „trzeciego strumienia” w swojej pracy. Trzeci strumień to organiczne połączenie jazzu i współczesnej muzyki klasycznej.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Kramer zaczął organizować cykle koncertowe. Pianista nazwał ich „muzyka jazzowa w salach akademickich”. Byli to wielki sukces nie tylko w stolicy, ale także w innych rosyjskich miastach. „Wieczór z Daniilom Kramerom”, „Klasyka i Jazz” – tych cykli zgromadził ogromne odbiorców w dużych i małych Halls State Conservatory, Muzeum Sztuk Pięknych, w Centralnym Domu Artystów , etc …

aktywność touring

Dziś Daniil Borisovich Kramer pracował jako dyrektor artystyczny dla rosyjskich festiwali. Kieruje działem pop-jazzowej Instytutu Sztuki Współczesnej w stolicy. Że został powołany do życia na pomysł, aby wprowadzić bilety na koncerty w salach koncertowych większości rosyjskich miast. Idea ta została doceniona przez wielu miłośników jazzu.

W Daniel Kramer aktywności bardzo intensywny touring granicą. Polega ona na czysto jazzowy program koncertowy, włącznie ze słynnym skrzypkiem Didier Lockwood i wspólnych występów z orkiestrami zagranicznymi. Kramer bierze udział w festiwalach i współpracuje z wieloma rosyjskimi i europejskimi artystami i zespołami. Furor koncert słynny śpiewak operowy Hibla Gerzmava z trio jazzowym prowadzonym przez Daniela Kramera.

„Opera. Jazz. blues "

Była to nazwa jednego z najbardziej ekscytujących projektów. Stał się niesamowitym wydarzeniem w życiu artystycznym słynnych artystów. W programie koncertu znalazły się zarówno zapalającą improwizację jazzową i bardzo nieoczekiwany przetwarzanie i fantasy, na podstawie klasycznej muzyki pop lub kompozytorów. Opera diva Hibla Gerzmava raz pierwszy pojawił się w „Operze. Jazz. Blues „w dość nietypowej dla siebie roli – wokalista jazzowy, podczas gdy Daniel Kramer zaskoczył wszystkich swoim talentem fortepianu w klasycznym repertuarze.

Wcześniej zaszczycony Artysta Rosja Hibla Gerzmava publiczności przyzwyczajeni do oglądania w operach Donizettiego i Rimskiego-Korsakowa, Pucciniego i Verdiego. Ideą tego wspaniałego programu pokazu pochodzi od znanego piosenkarza po spotkaniu z twórczości trio jazzowego Daniel Kramer.

W grudniu 1999 roku, na etykiecie Moskwie Boheme Muzyka wydał album o nazwie wyobrazić. Został on nagrany z kwartetów Daniilom Kramerom Smyczkowych. Glinka.

tytuł

Pianista i aktywnie uczestniczy w organizowaniu profesjonalnych konkursach jazzowych w naszym kraju. Są profesjonalny konkurs młodzież, która odbywa się w Saratowie powstała. W marcu 2005 roku, po raz pierwszy w Rosji w hali Centrum. Pavel Slobodkin Był to pierwszy międzynarodowy konkurs pianistów w jazzie. Inicjator i współorganizator wraz z Kramer wybrany przewodniczący jury, wykonane Pavel Slobodkin.

W 1997 roku pianista otrzymał tytuł „Honorowy Artysta Rosji”, aw 2002 – „Artist Ludowej Rosji”. Kramer – laureat Nagrody Europejskiej. G. Mahler Nagroda Moskwie w dziedzinie sztuki. Niedawno otrzymał tytuł jego koncertów solowych.

Status związku

Pianista żonaty. żona Daniela Kramera, Nellie, specjalność grafika. Poznali się jako student, a teraz trzydzieści jeden lat razem. Mają córkę.