99 Shares 6818 views

Lornetka Nikon: Opinie i recenzje modeli

Marka Nikon współpracownik szerokich mas odbiorców ze sprzętem fotograficznym i związanych z nimi akcesoriów. W tym ogromnym potencjale, nagromadzonych przez lata w produkcji elementów optycznych pozwala firmie skutecznie rozwijać i produkować lornetki do różnych celów. Jednocześnie nie jest to konieczne, aby uznać ten segment jako wtórnych produktów markowych. W tej chwili, lornetki firmy Nikon są dostępne w kilku seriach, z których każda zajmuje niszę, z powodzeniem konkurować z najlepszych modeli innych producentów.


seria Aculon

Jeśli chcesz model do obserwacji w naturze, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na tej linii. W szczególności, model W10 warunkiem solidną ochronę przed brudem i wodą, co pozwala na wykorzystanie go w świeżym powietrzu. Jednocześnie Nikon Aculon lornetki inną funkcjonalność, niewielkie rozmiary i waga skromne. Z tym warunkiem, 10-krotny wzrost, z których wynik można oszacować na 21-mm soczewki. Soczewki sami mają wielowarstwowa powłoka jest za pomocą których kontrast i wyraźny obraz. Opcja ta dotyczy modelu entry-level dla celów rekreacyjnych, a więc niski koszt urządzenia – średnio około 6000 rubli .. Z kombinacji jakości i wydajności jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jeśli chcesz to rozwiązanie bardziej skomplikowane problemy, należy spojrzeć na możliwości bardziej poważne.

Akcja serii

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla bardziej wymagających użytkowników. W szczególności, model EX 10×50 CF Działanie linii zapewnia wzrost 10-krotny, ale jego soczewka gdy jest już 5 cm średnicy. Minimalna odległość ostrości wynosi do 7 m, podczas gdy w polu widzenia – 114 m do 1 km. Prawdziwa, a masa kilka razy większa niż poprzedni przykład masy – 1,02 kg. Poza danymi technicznymi, lornetka Nikon Action mają dobre przygotowanie do pracy w trudnych warunkach. Wystarczy powiedzieć, że wodoodporność modelu pozwala jej utrzymać wodę na głębokości aż o 5 minut jednego metra.

Są zalety projektowania. Zatem forma ma punkt widzenia z usunięciem sprawia, że to wygodne w użyciu lornetki do osób noszących okulary bez utraty jakości obrazu. Aby zapewnić komfort przy wyborze lokalizacji optyki względem deweloperów oczu powinny rozważyć obecność muszli ocznej gumowych tilt-a-slide z. Te i inne ergonomiczne dodatki wraz z podstawowych cech zidentyfikowanych i wysokości, w jakiej ten jest realizowany przez lornetkę: cena średnio 13-14 tysięcy rubli .. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie optykę środowiskowych i wypełniaczy, jest to dobre rozwiązanie w swojej klasie.

seria Prostaff

W tej serii, możemy oszacować, a niektóre rozwiązania technologiczne przez firmę Nikon. Linia jest stosunkowo młody, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby najnowszy model – 7S. Aby rozpocząć, należy zauważyć, że w tej lornetki wiele niedoskonałości poprzednich wersji zostały poprawione. Jednocześnie zachowany i godności jako skutecznych powłok na soczewkach, wodoodporne, ostrości obrazu i tak dalej. D. Jeśli chodzi o ulepszenia, lornetka Nikon według 7S znalazł nowy design i zaawansowaną funkcjonalność odebrany. Miłośnicy docenią obraz optyczny z pryzmatem dachu, co jest spowodowane korygujący fazę pośrednią poprawia jakość wyświetlacza wizualnej. Specjalnie dla większego nasycenia i jasności został przewidziany i powłoki lustrzanej, która odgrywa pozytywną rolę odbicia. Urządzenie zawiera również strukturalne pozwalają poprawić ergonomię w użyciu. Oznaczonej punktem wzroku i wygodny chwyt i muszle oczne łatwą regulację położenia lornetki.

Pozytywne opinie na lornetkę

Pierwsze wrażenia są prawie wszystkie odcienie właściciele są pozytywne ze względu na budowę i projektowanie urządzeń. Jakby przejmowanie najlepszych tradycji fizycznych ergonomii w technologii cyfrowej, lornetki firmy Nikon są różne formy przemyślane i eleganckich liniach. Jest to zauważyć przez właścicieli modeli różnych serii. Jednocześnie podstawę strukturalną ściśle związana z parametrami ochrony zewnętrznej. I nie chodzi tylko o wodoszczelne – użytkownicy zgłaszają wstrząsoodporny lornetkę. Nawet po wielu upadkach, według właścicieli, optyka zachowuje oryginalną jakość obrazu.

Jeśli mówimy o danych technicznych, a wszystko to na równi. Zwykle wspominając dobry zoom, wysokiej jakości obraz bez aberracji, zachowanie jasności całego pola widzenia, i tak dalej. D. Ostatecznie w tej części powinny być odnotowane i akcesoriów, które są dostarczane z lornetki Nikon. Recenzje szczególnie doceniają wysokiej jakości adaptery i statywy, dzięki czemu praca z modeli staje się bardziej skuteczna i wygodna.

Negatywne opinie o lornetkę

Krytyka lornetki marki jest głównie z drobnych wad charakteru. Sama optyka zastrzeżenie praktycznie żadnych zastrzeżeń. Negatywna opinia samo może odnosić się do niepełnym wymiarze czasu pracy, w opinii użytkowników, zakończenia, zabrudzonej ciała i podobnych szczegółów. Na przykład, w niektórych modelach nie ma specjalnej ściereczki do wycierania. Jeśli mówimy o braków technicznych, może być niedogodności związane z działaniem naciskiem. Gdy odległość w procesie przeglądu mogą wymagać dodatkowej korekty.

Jest też krytyka o kosztach: Wiele osób uważa, że jest stanowczo za drogie. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej do konkurencyjnych ofert, sytuacja nie będzie tak oczywiste jak lornetki marki, której koszt wynosi 5-7 tys. Rub., Wszystkie cechy stanie przewyższyć dowolną wartość analogową mniejszej niż 5 tys. To podobnych alternatyw jakości i sama cena, oczywiście, istnieje, ale jest ich niewielu, a Nikon nadal odnosi się do producentów z optymalną równowagę ceny i jakości.

wniosek

Zdolności produkcyjnych i optyka funkcjonalne nie pozwolić każda firma. Na naprawdę wysokiej jakości produkty w segmencie produkuje niewielką gamę producentów. Na przykład, w tle i produktów Levenhuk Bresser Lornetka Nikon nie wygląda tak atrakcyjne jak w aparatach tej samej marki w segmencie. Niemniej jednak, firma dąży do maksymalizacji ich potencjału we wszystkich możliwych kierunkach. Jeśli udoskonalenia technologiczne w produkcji lornetek dla niego nadal słabo rozwinięta nisza, na poziomie podstawowych programistów uczynić wyraźny postęp. Widać to na przykładzie jakość wykonania i zalet konstrukcyjnych, aw większości optyki, która rzadko powoduje frustrację wśród użytkowników.