384 Shares 8180 views

Czy to możliwe, aby usunąć rdzę z karoserii? Jak usunąć rdzę z karoserii: środków. Jak usunąć rdzę z karoserii z rękami?

Cechy zewnętrzne samochodu, chociaż nie wpływają na jego szybkość, ale wymagają uwagi do właściciela pojazdu. Zadrapania, wgniecenia, korozja – wszystko znacząco zepsuć wygląd maszyny. Jeśli niektóre uszkodzenia mechaniczne mogą być rozpatrywane jedynie w warunkach służby, rdza może spróbować rozwiązać samodzielnie.

Dlaczego jest tam rdza?

Korozja – Uszkodzenie których kierowcy muszą zmierzyć się dość często. Problemem jest to, że proces jest prawie niemożliwe, aby zatrzymać. Jeśli pojawił się już rdza, uszkodzone spot będzie tylko rosnąć. Jeśli nie podjąć niezbędne środki w odpowiednim czasie, naprawa będzie kosztować znacznie droższe. Na początkowym etapie można łatwo usunąć rdzę z karoserii we własnym garażu.

Wilgoć – najgorszym wrogiem metalu. Najczęściej problem korozji napotkanych kierowców, którzy prowadzą swoje pojazdy w otwartym terenie. Czas oczekiwania w deszczu lub śniegu może spowodować początek procesu rozpadu metalu. Czy to możliwe, aby usunąć rdzę z karoserii? Tak, terminowe eliminacja korozji jest konieczne.

Etapy pracy

Jak najlepiej usunąć rdzę z karoserii? Gdzie mam zacząć? Prace powinny odbywać się etapami. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest dokładnie umyć samochód. Korpus powinien zostać uwolniony od pyłu i brudu. Kolejny krok – suszenie samochodu. Następnie trzeba dokładnie zbadać ciało pod kątem uszkodzeń. Ta faza powinna poświęcić więcej czasu. Miejsca, w którym właśnie rozpoczęła proces korozji, może być praktycznie niewidoczne. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszary z cieniowaniem w postaci małych kropek.

Wytwarzanie korpusu – ważny element pracy. O prawidłowości jego realizacji zależy od jakości usuwania rdzy. Nie trzeba pracować nad usuwaniem korozji zależy od wybranego narzędzia. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które będą w stanie skutecznie usunąć rdzę z karoserii.

Po usunięciu uszkodzonego obszaru materiału, które zostały uszkodzone przez korozję, należy poddać obróbce za pomocą środka bezpieczeństwa. W tym celu można użyć kitu. Za pomocą specjalnego tynku będzie możliwe nie tylko do usuwania rdzy z karoserii, ale także stworzyć płaską ulgę. Końcowy etap – malowanie.

Car Wash

Jak już wspomniano, oczyszczania organizmu – jeden z najważniejszych etapów. Usunąć rdzę z karoserii z rękami będą mogli bardziej efektywnie, jeżeli są one wyraźnie widoczne wszystkie szkody. Gruntowne czyszczenie należy przeprowadzić zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz organizmu. Szczególną uwagę należy zwrócić na silniku i bagażu. Gdzie kierowcy często mają do czynienia z korozją.

Jest pożądane, by używać detergentów, które nie są przeznaczone do pracy z metalem. W sprzedaży są specjalne szampony samochodowe, które nie tylko doskonale oczyszczają samochód, ale również nie będzie miało wpływu na stan nawierzchni. Proszki samochodowych doskonale usuwania tłuszczu, brudu, soli, związków chemicznych z metalowego korpusu. Ponadto, z ich pomocą można przywrócić oryginalny lakier połysk. Jeśli wykonane prawidłowo, elementy korozji staną się bardziej widoczne.

Przed usunąć rdzę z karoserii, konieczne jest przeprowadzenie suszenia. proces naturalny (do suszenia na zewnątrz) może trwać nawet godzinę. Znacznie szybciej rozpocząć prace merytoryczna będzie możliwe w przypadku korzystania z grzejnika.

Jak usunąć rdzę z karoserii za pomocą środków mechanicznych?

Ta opcja jest bardziej odpowiedni dla małych uszkodzeń – tak zwane „pluskwy”. Wielu kierowców zauważył, jak na ciele pojawiają się małe, brązowe kropki wskazujące początek procesu korozji. Rozwiązanie wady można usunąć mechanicznie. Aby to zrobić, należy użyć pędzla lub gruboziarnistego papieru ściernego. Obróbka może być przeprowadzone na sucho lub na mokro. Poprzez użycie alkoholu lub nafty możliwe bardziej efektywne usunięcie drobnych uszkodzeń.

Znacznie szybciej będzie w stanie poradzić sobie z problemem właścicieli samochodów, którzy mają w swoim arsenale maszynie szlifierskiej. Wstępnie trzeba przygotować małe dyski, które usuwają rdzę grubości 5-7 mm. Sprzęt pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię, bez korozji.

Wspaniałe efekty można osiągnąć przy użyciu maszyny do piaskowania. Oczyszczanie przeprowadza się przez działanie strumienia powietrza pojazdu z cząstkami piasku. Szczególnie skuteczne z takiego sprzętu nie może poradzić sobie z „pluskwy”. Piasek działa na metalu podatnego na korozję. Jednocześnie zdrowe obszary pozostają nienaruszone.

Podczas pracy z urządzeniami do mechanicznego oczyszczania organizmu należy myśleć z wyprzedzeniem o własne bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz piaskowanie. Należy używać rękawic i okularów ochronnych, w celu zapobieżenia przedostawaniu małe cząstki oko.

czyszczenie chemiczne

Metoda ta polega na zastosowaniu różnych odczynników – konwertery rdzy. Co oznacza, usunąć rdzę z karoserii? Istnieje kilka opcji. Popularny "Neutralizer BCH-1 rdza". Po leczeniu uszkodzonej części korozji płynu przekształcany do szarej. Ponadto, można łatwo usunąć za pomocą szmatki.

Struktura wielu przetworników obejmują kwas fosforowy. Narzędzie to może być stosowany w czystej postaci. Ale trzeba działać z najwyższą ostrożnością. Przy użyciu tego narzędzia, pożądane jest, aby używać rękawic gumowych.

Zapobiec dalszej korozji jest możliwe przy użyciu aerozolu cynku. W sklepach motoryzacyjnych na sprzedaż można znaleźć oznacza „Tsinkor-car”, który jest tworzony na powierzchni ciała specjalną folią ochronną. Należy zwrócić uwagę na to malarskiej powinna którzy utrzymać swój pojazd w otwartych pomocą powietrza.

Dodatkowy zabieg na ciało

Jak usunąć rdzę z karoserii? Narzędzie pomoże Ci wybrać menedżera w specjalistycznych sklepach. Specjalista pokaże również za pomocą materiału może być zwrócony organizmowi tę samą postać. Po usunięciu uszkodzonego obszaru korozję muszą być stosowane do kompozycji odtłuszczania.

Dodatkowo można skorzystać z narzędzia, które pomogą chronić metal przed dalszym uszkodzeniem. Stosując startery korpus w stanie chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (wilgotność, ciepło, owady).

Uszczelnianie i malowanie

Pozwala to mała warstwa części kit align z którego usuwa się rdzy. Musisz pracować w rękawiczkach. Powierzchnia jest wyrównana za pomocą wodoodpornego papieru ściernego. Można użyć wielu warstw wypełniacza do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Po każdym zastosowaniu powierzchni materiału uszkodzenia powinny być zgodne z papierem ściernym.

Po wyschnięciu gipsu, można rozpocząć malowanie. Kolor powinien być wybrany bardzo starannie. Nie zaszkodzi skonsultować się ze specjalistą. Nawet w przeciwieństwie do jednego odcienia będą widoczne w świetle dziennym.

podsumować

Usuwania rdzy z organizmu – dość proste zadanie. Wszystko, co musisz zrobić – jest, aby spróbować wyeliminować wady niezwłocznie po jej wykryciu. Koszty materiałowe będą niewielkie w porównaniu z kosztem naprawy przez zastąpienie zgniłe części ciała.