622 Shares 1960 views

Edukacja w Finlandii: szkół i uniwersytetów. Szkolenie dla rosyjskim

W tym artykule omówimy temat edukacji w Finlandii i jego funkcji. Ponadto dowiesz się, jak możesz stać się rosyjski obywatel fiński student, i jak najlepiej to zrobić.


Edukacja przedszkolna

Każde dziecko jest traktowane w Finlandii jako pełnoprawnym i całkowicie niezależnej osobowości. Dlatego każdy obywatel dostaje paszport natychmiast po urodzeniu. W wieku dziewięciu miesięcy, dziecko ma prawo do żłobka, a nawet w pokoju, przedszkola, jeśli jedno z rodziców, na przykład, pracuje na nocną zmianę. Dużo uwagi poświęca się stanu zdrowia dziecka w wieku przedszkolnym, tak dużo dzieci chodzenia i odtwarzanie gier na świeżym powietrzu. W Finlandii istnieje kilka typów przedszkoli:

  • State.
  • Prywatne – zwykle w takich ogrodów jest wybierany konkretny program (szkoły Montessori, Waldorf), a wszystkie zajęcia dzieci są budowane zgodnie z nim.
  • Prywatnego komunalnych – w tym przypadku koszty (lub opłaty za przedszkola) ponoszone przez państwo.
  • przedszkole rodzina – dzieci mają zapewnioną opiekę w prywatnym domu lub mieszkaniu. Organizatorzy muszą spełniać kilka warunków. Na przykład, zorganizować importowaną żywność lub zatrudnić kucharza do zapewnienia opieki dla dzieci – do trzech lat, tylko cztery dzieci może być jedna osoba dorosła.

Od sześciu do siedmiu lat, dzieci zaczynają przygotowywać się do szkoły. I to jest ich prawo, nie obowiązek. Obowiązek szkolny rozpoczyna się w roku, w którym dziecko kończy siedem.

Fiński szkoła

Statystyki potwierdzają, że fińscy uczniowie mają dobre wyniki w wielu przedmiotów szkolnych, ale na studia spędzają bardzo mało czasu. Przed wami interesujących faktów, które dowodzą prawdziwości tego ostatniego twierdzenia:

  • Przez dzieci klas trzecich nie są szacunkowe.
  • Egzaminy nie są obowiązkowe w szkołach.
  • Dziecko może zdecydować, czy chce wiedzy, które są podane w klasie. Jeśli nie, to ma on prawo do zrobienia czegoś innego.
  • Bądź na drugi rok nie jest wstyd.

W całej tej dyscypliny w szkole lokalnej raczej sztywny. Każde dziecko ma dziennik elektroniczny, który wykonany obserwacje nauczycieli, pracowników służby zdrowia lub psychologa. Rodzice mogą monitorować dziecko wiedziało o jego działaniach i miejsca pobytu. Każda lekcja brakowało dziecko wyszło – mogą uczestniczyć w sesjach klasy do której nauczyciel wskaże.

Edukacja w Finlandii opiera się na zasadzie równości. Tak więc, każda szkoła w kraju ma taki sam sprzęt i wsparcie finansowe. Brak zajęcia w zakładzie dla „głupich” i „zdolnych”, „wyłączony” lub „dzieci z upośledzeniem umysłowym”. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci z cechami fizycznymi spróbować jak najszybciej dołączyć do grupy dzieci i dostosowany do zwykłego życia. „Normalne” dzieci też nie widzę dużej różnicy między nimi. Być może dlatego rodzice wybierają dla siebie szkołę, która jest blisko domu, nie próbują dostać się do żadnego konkretnego nauczyciela, a nie prowadzić dzieci na korepetycje.

Osobno chcę omówić fińskich nauczycieli, ponieważ w tej sprawie Finowie wyróżniać się od reszty świata. Na przykład, każdy nauczyciel ma asystenta w klasie otrzymuje wysokie wynagrodzenie (5 000 EUR miesięcznie), ale z nim zawrzeć umowę o pracę tylko dla jednego roku akademickiego – od sierpnia do maja. Nauczyciele w tym kraju pracuje cicho, nie był torturowany kontrole i wyciągów papierowych. Ale oni są szczęśliwi, aby pomóc uczniom w swoim czasie, ciągnąc za sobą na niektórych przedmiotów.

Zasada równości zastosowanie w fińskich szkołach i studentów. Tak, to nie jest brany do zbierania danych kwestionariusz na miejscu pracy, albo rodzice zainteresowany dochodu rodziny. Dzieci nie są używane do niektórych z nich, ważono etykietę PET lub klutz. Wręcz przeciwnie, każde dziecko stara się podkreślić talenty i rozwijać je. Future nauczyciel (to jest taki zawód) bada tendencje uczniów korzystających testy ustne wywiady. I nie ma nic wstydliwego w tym, że ktoś jest bardziej zainteresowany zawód kierowcy autobusu, niż perspektywa zostania bankier. Jak mówią, wszystkie zawody są potrzebne …

Edukacja w Finlandii nie jest ograniczony do standardowej lekcji rachunków lub liter. Wręcz przeciwnie, jest to bardzo praktyczny i jest bezpośrednio powiązana z warunkami życia. Na przykład, każdy uczeń jest w stanie obliczyć podatki, podsumować rabaty i zrozumieć warunki działania. Dzieci również dowiedzieć się, jak przygotować CV, prezentacje i korzystać z Internetu. Nawet w studentów egzaminacyjnych przynieść leksykony i tabletek. Tutaj jest uważany za ważne daty nie zapamiętywania i zdolność do znalezienia informacji.

wykształcenie średnie

Po dziewięciu obowiązkowej szkoły w wieku 16 lat, dzieci muszą wybrać drogę naprzód – szkolenie zawodowe lub szkolenia wyższym wykształceniem (analogowy naszego liceum). W pierwszym przypadku studiów podyplomowych może iść do pracy lub do kontynuowania być wykształcony na Uniwersytecie Nauk Stosowanych. W drugim przypadku, wybierze kolegium, który pasuje mu najlepiej. A decyzja może nie być ostateczna i istnieją przypadki, gdzie po liceum uczeń wybiera zupełnie inną specjalizację. Aby zapisać się do szkoły, student musi zdać egzamin dość trudne w liceum. W ostatnich latach treningu dzieci mogą wybierać swoich podwładnych profilu i stopnia ich badania. Na przykład, potencjalny student, Wydział Matematyki, najprawdopodobniej, będą wybierać pogłębione lekcje w naukach ścisłych.

Szkolnictwo wyższe w Finlandii

Uczelnie w kraju znany i popularny wśród studentów na całym świecie. Nic dziwnego, że wielu młodych ludzi marzy, aby ją tutaj. W celu zapisania się na uniwersytecie w Finlandii, trzeba mieć certyfikat ukończonego wykształcenia szkolnego i stosunkowo wysokiej wyceny. Dodatkowe warunki dla wnioskodawców każda uczelnia ustala samodzielnie. Edukacja w kraju jest wolny, nawet dla cudzoziemców. Jedyny warunek – jest zapłata składek członkowskich i opłat za podręczniki. Wszystkie uczelnie dzielą się na uniwersytetach i politechnikach. Tutaj można dostać nie tylko zwykły licencjata, magistra lub doktora, ale również pośredni pomiędzy ostatnim – licencjat. studenci powinni być przygotowani na to, że oni czekają poważnej pracy naukowej, wielkich lektur, przebieg i badaniach laboratoryjnych. University of Applied Sciences przyciąga tych, którzy chcą po ukończeniu studiów, aby od razu rozpocząć pracę. Często w tej instytucji oferowanych zaocznie, edukacji w pełnym wymiarze czasu , ponieważ wielu studentów są już zatrudnieni w przedsiębiorstwach i firmach.

studentów zagranicznych

Edukacja w Finlandii dla rosyjskich studentów, dopóki nie jest dostępne i bezpłatne (z wyjątkiem obowiązkowego dla wszystkich składek, które mamy wymienione powyżej). Za spełnienie jego marzeń wnioskodawcy muszą przygotować pakiet dokumentów, które zawierają certyfikat potwierdzający ukończenie szkoły z dość wysokie oceny. Ponadto, ze względu na przyszłego studenta musi być kwota, która pokryje jego koszty eksploatacji na kilka miesięcy z góry. Jednak posiadanie pracy można uznać administracja uniwersytetu (ale należy pamiętać, że uczeń podczas zajęć szkolnych mogą wydać tylko na pół etatu 25 godzin tygodniowo). Jeśli chcesz zdobyć wykształcenie w Finlandii, to trzeba wiedzieć, poziom podstawowy, jeden z trzech języków – języku fińskim, szwedzkim lub angielskim. Jednak za wystarczającą po raz pierwszy i angielskim oraz języku państwowym kraju można nauczyć się bezpłatne kursy.

szkoły językowe

Jak wiecie, fiński język – jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Ale jeśli wiesz, jeden z języków ugrofińskich (np Udmurckiej), to problem zostanie znacznie uproszczone. Jeśli nie, ale trzeba zdecydować się uczyć fiński, wtedy przed sobą natychmiast stają się kilka problemów. Przede wszystkim w tym kraju nie ma praktycznie żadnych szkół językowych dla obcokrajowców. Położony na nauce języka fińskiego od podstaw odbywa się kilka razy w roku w określonym czasie, a firma nie mogła znaleźć stawek korporacyjnych. Ale działa najlepszą metodę całkowitego zanurzenia, gdzie student mieszka w domu ze swoim mentorem. W tym przypadku, to nie tylko nauczyć się języka, ale także do zapoznania się ze stylem życia i tradycji tego kraju.

W ostatnich latach wiele Rosjanie zaczęli odwiedzać inne kraje do nauki angielskiego. Jednak Finlandia jest praktycznie nie ćwiczyć takie eksperymenty. Większość obozy szkolne organizowane przez rosyjskich firm rosyjskich dzieci. Uczniowie nie wykazują dobre wyniki, jak komunikować się ze sobą, a większość nauczycieli nie są native speakerzy. Ale dla studentów uczęszczających letni obóz językowy można zrobić dobrą robotę. Po pierwsze, będzie okazją do pogłębienia istniejącej wiedzy, a po drugie, aby poprawić swój angielski. Ale trzeba pamiętać, że podróż będzie produktywne tylko jeśli uczeń będzie już znać język na tyle dobrze.

Abo

Ten stary Academy znajduje się w uniwersyteckim mieście Turku i tutaj jest drugim co do wielkości instytucją edukacyjną. Wielu studentów, którzy zdecydowali się zostać przeszkoleni za granicą, wybierz ten uniwersytet, ponieważ istnieje już wiele lat z powodzeniem realizowanych programów szkoleniowych w języku angielskim. Inną cechą jest to, że akademia głównym językiem nauczania jest szwedzki. Dlatego Akademia Abo jest tak popularne wśród skandynawskich studentów, którzy, nawiasem mówiąc, przechodzą obowiązkowy test znajomości języka. Każdego roku uczelnia otrzyma jego ściany około 600 studentów zagranicznych. Podobnie jak w innych uczelniach w Finlandii, Åbo nauczyć swoje zwierzęta za darmo.

Helsinki

Instytucja ta, założona w połowie 17 wieku, cieszy się dużym prestiżem w Europie. Helsinki University oferuje swoim studentom szeroką gamę dyscyplin i oczywiście z systemu bolońskiego. Wśród najbardziej znanych absolwentów uczelni w tym kilku prezydentów kraju, noblistów i „Linux” twórcy systemu. Przy odbiorze kandydatów wybierając jeden z jedenastu wydziałach (z których każdy składa się z kilku działów). Później osiadł w akademikach kampusu gdzie oprócz kawiarni, kompleksy sportowe, szkoły językowe praca i wiele miejsc do wypoczynku. Dumą Helsinkach jest Biblioteka Narodowa Finlandii i Muzeum Uniwersytetu. Zagraniczni studenci mogą rozpocząć studia po zdaniu egzaminu, wywiad i przedłożenie listu. Nie powinniśmy zapominać, że konkurencja o dopuszczenie jest tu zawsze świetne, jak prowadnica wykorzystywane do pracy jedynie z najlepszych uczniów.

Aalto

Podobnie jak w innych fińskich uniwersytetów, Uniwersytet Aalto zebrane w jego murach różnych działów. Tutaj można uzyskać projektant edukacji, architekt, aby nauczyć się działać w biznesie lub zanurzyć na oślep w nowe technologie. Uniwersytet rejestruje ponad 20.000 studentów, 11 procent z nich – cudzoziemców. Młodych ludzi przyciąga tu możliwość łączenia różnych dyscyplin i interakcji z różnych nauk. Ich mentorami uwierzyć, że jedynym sposobem ewentualnego pojawienia się innowacji, które są tak niezbędne w każdej sferze działalności.

University of Eastern Finland

To jest główną instytucją badawczą jest uważana za jedną z najlepszych w kraju. Tutaj przeszkolonych ponad 15.000 studentów i zatrudnia około 3000 pracowników naukowych. UVF oferuje szkolenia kandydaci do wyboru 100 specjalności, stale rozwija nowoczesne środowisko nauczania oraz komfortowe warunki życia. Co ciekawe, instytucja ta pojawiła się dopiero w 2010 roku, kiedy to Uniwersytet Joensuu połączone z Uniwersytetu w Kuopio.

wniosek

Studia za granicą – marzenie wielu rosyjskich uczniów i ich rodziców. Jeśli zdecydujesz się wprowadzić uniwersytet w Finlandii, a następnie można się gratulacje z właściwym wyborem. Przede wszystkim, można uzyskać wysokiej jakości edukacji, która jest ceniona na całym świecie. Po drugie, będzie można zanurzyć się w nowym środowisku językowym, aby dowiedzieć się kilku języków lub w celu poprawy istniejącej wiedzy. Innym ważnym punktem – dostać się do warunków życia, które nie są zbyt różni się od rosyjskiego. Podobny sposób myślenia i podobne warunki klimatyczne pomaga dostosować się do nowego życia. Jeśli dodamy do tego wszystkiego bezpłatnym szkoleniu, niezbyt wysokich cenach i możliwości zatrudnienia w dobrym towarzystwie, to rozwija się dość atrakcyjny obraz. Ale nie zapominaj, że aby zdobyć wykształcenie w Finlandii nie jest tak prosta. Będzie on musiał wytrzymać bardzo trudnych egzaminów, przedkłada maturę z wysokie oceny i udowodnić swoją kondycję finansową. Konieczne jest również, aby wiedzieć wystarczająco dobrze w języku angielskim lub fińskim. Jeśli masz te wszystkie papiery i wiedzy, można bezpiecznie stosować do dowolnego uniwersytetu chcesz.