377 Shares 6251 views

Największy wodospad na świecie: Top 6

Listy lubią robić. Magazyn Forbes publikuje coroczną listę najbogatszych ludzi. Dzieci do listy prezent na Nowy Rok, wysyłając go do Santa Claus lub Santa Claus. Przemysł muzyczny jest stale tworzenie listy najlepszych singli i albumów najlepiej sprzedających. Na temat charakteru również mają wiele list. W tym artykule opiszemy największych wodospadów na świecie. Ale w tym przypadku oznacza, że nie rozmiar, a ich wysokość.

Cascade – rzeka uchyla się od skalnej półce, a tym samym tworzenie płynący strumień. Pewnie już widział ten wspaniały spektakl. I wyższa wodospad, więc jest piękniejsze. Więc przejdźmy bliżej obiektu. Wykonane rating zatytułowany „Największe wodospady świata.” Zdjęcia z tych gigantów zostanie dołączony do artykułu. Więc można zobaczyć te arcydzieła natury nawet na zdjęciu.

1. Anioł

Wysokość 986 metrów daje mu tytuł „największego wodospadu w świecie.” Ten cud natury znajduje się w Ameryce Południowej na rzece Carrao. Wodospad jest ukryta przed wszystkimi gęstym lesie tropikalnym, że nie jest łatwo się tam dostać. Dodatkowa złożoność tworzy kompletny brak dróg. Tepuy – tak tubylcy nazywają płaskiego wzgórza, z której szczycie jest obalony anioła. Jego pełna nazwa – Auyan Tepuy (tłumaczone jako „Devil Mountain”), i zajęło swoje miejsce w Gujana Highlands wśród setek jak jej gór.

Główne cechy tych skał drzemiące: płaskie wierzchołki i pionowe zbocza, które są stale niszczone ze względu na wpływ ulewne deszcze. W 1910 Angel Falls odkrył hiszpański odkrywca Sanchez la Cruz, ale rozgłos zdarzenie nie otrzymał.

Oficjalne otwarcie zostało wykonane przez amerykańskiego poszukiwacza złota i pilota, James Angel, na którego cześć i nazwał to cud natury. W 1935 roku latał nad górą Tepuy i wylądował na szczycie jej mieszkaniu w poszukiwaniu złota. Ale monoplan James hit bagnistych dżungli i poszukiwaczy złota musiał przejść w poszukiwaniu cywilizacji na piechotę. Wtedy właśnie zauważył imponującą olbrzyma i wkrótce opowiedział światu o tym.

2. Tugela

Jest to drugi co do wielkości wodospad na świecie. Dowodem na to jest jego wysokość w 947 metrów. Tugela znajduje się w parku narodowym Natal Drakensberg (RPA) i składa się z pięciu wodospady spadające. W najjaśniejszych barwach można zauważyć po deszczu. Aby to zrobić, po prostu trzeba iść wzdłuż głównej drogi wycieczkę.

Nazwa tego giganta była na cześć tytułowego źródła rzeki, położony w pobliżu klifu do Góry Smoka. Nawiasem mówiąc, woda w rzece powyżej wodospadu jest czysta i zdatna do picia. W miesiącach zimowych otwarty pokryte śniegiem. W tym przypadku wszystkie okolica jest jak pocztówka z obrazem magicznym zimowym kraju.

Smocze to odrębny świat samotności i majestatycznej scenerii. To otwiera dla turystów klify krajobraz, pole, dolin rzecznych i ogromne obszary dziewiczej puszczy. Każdy może znaleźć reszta do smaku. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku mają wędrówek, kolarstwa górskiego, wspinaczki i kajakarstwa. Biernym Miłośnicy rozrywek mogą wybrać malownicze wycieczki, wycieczki, obserwowanie ptaków lub ryby.

Do podnóża wodospadu prowadzi dwie ścieżki. Pierwszy – do góry Mount-aux-Sources, zaczynając od parkingu w Uitsishoek a później w Futudzhabu, gdzie znajduje się krótki wspiąć się na górę amfiteatru. Całkowity czas (w obie strony) – 10 godzin. Kolejny szlak prowadzi do Tugela od Parku Narodowego. Semikilometrovy rosnąć w wąwozie wiatrów przez miejscowego lasu. Każdy turysta, wjechał w Drakensberg, powinno się odwiedzić ten wspaniały cud natury.

3. Waterfall „Trzy siostry”

Ta nazwa to piękny wodospad peruwiański, znajduje się w regionie Ayacucho kraju, nie było przypadkowe. Składa się z trzech oddzielnych warstw. Dwa górne są doskonale widoczne z powietrza, a trzeci znajduje się duży basen, w którym woda dostaje się.

„Trzy siostry” zostały odkryte przez grupę fotografów, którzy przyszli się bardzo różne Waterfall – Katarata (267 metrów). Nie trzeba dodawać, że byliśmy zadowoleni. „Trzy siostry” jest niemal całkowicie otoczona przez las z ponad 30-metrowych drzew. W tym samym dziełem natury wzrasta do 914 metrów.

4. Wodospad Olupena

Ten piękny wodospad znajduje się w Stanach Zjednoczonych, ale go zobaczyć, będzie miał dużo przejść. Wszystko to dlatego, że miejsca dyslokacji – zdalnego hawajskiej wyspie Molokai. Większość ludzi nigdy nie słyszał lub widział ten wodospad. Nawet entuzjaści istotnym elementem wizualnej informacji na temat tego giganta uzyskanych za pomocą fotografii lotniczej.

Wodospad Olupena otoczona dwoma ogromnymi górami. Pomimo faktu, że gigant nie ma wystarczająco dużo, aby usunąć wodę, to jest uważany za najwyższy wodospad w Stanach Zjednoczonych (900 metrów). Wodospad Olupena warstwowy i inna skrajność subtelność. Dlatego w klasyfikacji generalnej jest on zarejestrowany jako pas.

5. Yumbila

Piąty największy wodospad na świecie znajduje się w Peru, w pobliżu rzeki Amazonki. Wysokość tego giganta jest nadal kwestionowana. Według Narodowego Instytutu Peru, to 895 metrów. Inne źródła wymienione na wysokość 870 metrów. Yumbila – wielopoziomowy system z 4 zjazdów.

Wcześniej, najwyższy wodospad Peru uważany Gocta zaćmy, z 771 metrów. Dlatego wykrywanie Catarata Yumbilla wielce zadowolony rząd Peru. Ministerstwo Turystyki wydarzenie spodviglo rozwijać się na wycieczkę 2-dniowy, na którym można zobaczyć wszystkie największych wodospadów w kraju. Turyści powinni wziąć pod uwagę.

6. Vinnufossen

Ten norweski gigant – nie jest największy wodospad na świecie. Ale całkowita wysokość 860 metrów daje mu tytuł najwyższy w całej Europie. Znajduje się on w miejscowości Sunndal. Vinnufossen kaskadę. 420 metrów – jest to rozmiar największej scenie. Maksymalna wysokość spadku wody – 150 metrów.

Czuć Wynne na jego ciele, wystarczy wziąć pięć minut w jego kierunku od najbliższej drogi. Szczególnie piękny ten gigant latem i wiosną, kiedy rzeka jest wypełniona wodą z rozmrożonych lodowce. W trakcie jego upadku Vinnufossen jest podzielony na części i przepływa między drzewami.