899 Shares 4176 views

Wystawa „Tajemnice Wszechświata wewnątrz ciała.”: Wiedza czy koszmar?

Światowej sławy wystawa „Tajemnice ciała. Wszechświat w odległości „siedmiu lat istnienia zdobył reputację jako bardzo kontrowersyjnej wystawy. Przedmiotem kontrowersji była kwestia misji, która powinna wytrzymać wystawionych eksponatów.

Historia ekspozycji

Ideą tej wystawy został opracowany przez naukowców od dawna, ale pierwszy obszar z eksponatów anatomicznych rozłożeniu w 2007 roku. Na jego rozwój pracował tys armię naukowców Centrum Edukacji, Centrum Nauki i Funduszu technik anatomicznych i Hong Kong Science.

Obecnie ogromna wystawa składa się z czterech stron pokazujące eksponaty w tym samym czasie w miastach na całym świecie. Wystawa „Tajemnice ciała”, które toczonej w 2014 roku w Moskwie, została podzielona na 4 pokoje i miał ponad 200 eksponatów, w tym ludzkich ciał i poszczególnych narządów. Znajomość wewnętrznej organizmu Wszechświata rozpoczęła się mózgu i układu krążenia. Idąc od eksponatu do wykazania, odwiedzający dowiedział subtelności układu oddechowego i układu moczowo-płciowego systemów, w stanie zobaczyć narządy wewnętrzne jako całość, aw sekcji.

Od pierwszej ekspozycji publicznej wystawie „Tajemnice ciała” trwało ponad 2 miliony odwiedzających. Miejsca demonstracji zostały rozwinięte w wielu miastach na całym świecie, a opinia widzów wszędzie były mieszane.

Głównym celem – klarowność poznawczy

Organizatorzy wyrazili główny cel wystawy jako edukacji. To ma prowadnice koincydencjalne na wszystkich witrynach wybranych lekarzy, gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania zwiedzających. Niektóre z nich są wycieczki, a niektóre są obecne w charakterze doradczym.

Ekspozycja ma na celu pomóc w zrozumieniu tajemnice ludzkiego ciała. Wystawę, od pierwszej do ostatniej wystawy, pozwala zrobić „podróż” na wszystkich układów organizmu, wizualnie zbadać ich złożonych relacji do siebie, aby zrozumieć, w jaki sposób dana osoba porusza się, oddycha i odżywia ciało. To będzie pouczające dla osób w każdym wieku.

Etyczna strona ekspozycji

Do ujawnienia głównych tematów całości wiedzy publiczność wykazała prawdziwe ludzkie ciało, jak gdyby to może brzmieć złowieszczo. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że byli „właścicielami” nimi, nawet w latach dobrego zdrowia, wyraziły zgodę na wykorzystanie swoich ciał do ekspozycji edukacyjnej, mentalność wielu umysłach, aby w pełni zaakceptować nie może. Jest to główny czynnik widzów pojawiły sprzecznych relacji do eksponatów.

Wiele trudno zrozumieć, co widzi teraz ludzkie ciało, możemy powiedzieć zwłoki. W tym momencie kwestia zgody i zachowanie pójść w zapomnienie. Mówiąc o konserwacji. Aby zachować naturalność ciała i „dać” mu życie, technik ochrony najnowocześniejsze były stosowane w przygotowaniu wystawy. Wszystkich cieczy, którą ma być w żywym organizmie, jest zastąpiony ciał silikonu i polimeru poddano konserwacji. Ta metoda pozwoliła wszystkich tkanek i narządów ludzkich ciał, zgłoszonych do przeglądu, aby utrzymać „na żywo” i niesamowite widoki naturalność.

Przygotuj się do „właściwej” percepcji

Muszę powiedzieć, że dla niewtajemniczonych widza, wystawa „Tajemnice ciała” i może mieć silne negatywne wrażenie. Jeśli nie brać pod uwagę, że jego umysłów medycznych lat studenckich są gotowi zaakceptować wszystkie subtelności ludzkiego ciała, z tego prostego laika, nawet najbardziej dociekliwy, anatomiczne Teatr – szokujący spektakl. Wszystkie ciekawe przypadki w prosektorium, którzy są szczęśliwi, aby pamiętać mężczyzn w białych fartuchach, inni spowodowało ostrożne uśmiech. Każdy wystający siebie. Mógł przeżyć?

Aby uchronić się od tych myśli, wcześniej wiedzieć lepiej, przynajmniej na chwilę, że przygotuje wystawę „Tajemnice ciała”. Zdjęcia, opinie klientów, może to podręcznik anatomii – z których wszystkie pomagają dostroić się do „właściwej” percepcji.

Biorąc pod uwagę stronę etyczną i w odniesieniu do organów, wystawy organizatorzy zakazała amatorską fotografię wewnątrz wkładki. Można sobie tylko wyobrazić, ile tam było chcąc zrobić „autoportretów” i jak to będzie wyglądać bluźniercze. fotografia profesjonalna zapewnia sama wystawa, „Tajemnica ciała.” Zdjęcie cieszyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Na oryginalnym zdjęciu w miejscu pamięci zaprojektowano specjalne fotografia Wall.

Wiedza czy koszmar?

W obliczu radykalnie przeciwstawnych opinii gości, wystawa została uznana za jedną z kontrowersyjną i kontrowersyjna. Ale świat medyczny nie znudzi zakwestionować ten pogląd.

Nowoczesne salony już otwarte drzwi dla innych głośnych wystawach światowych, gdzie twórcy nie zatrzymują się wykazać nieprawidłowości i brzydotę ludzkich ciał, które tworzą prowokacyjne tematy związane z pracą ważnych układów organizmu. Pomimo kontrowersji dotyczących strony moralnej spektaklu, wystawa „Tajemnice ciała” jest postrzegany przez światowej społeczności medycznej jako wizualne korzyści poznawczych dla nieprofesjonalistów.